Pett
27.02.11,11:20
dobry den,
pracujeme vo firme ktora sa zrejme tuneluje a konatelia zalozili dalsiu firmu "xy" v ktorej teraz vykonavame pracovnu cinnost toho isteho charakteru,takze vlaste pracujeme v novej firme ale pracovnu zmluvu mame stale platnu iba s tou predoslou firmou, ktora zrejme pojde do likvidacie. Je to pravne v poriadku ?.
Dakujem
terezamaria
27.02.11,11:48
dobry den,
pracujeme vo firme ktora sa zrejme tuneluje a konatelia zalozili dalsiu firmu "xy" v ktorej teraz vykonavame pracovnu cinnost toho isteho charakteru,takze vlaste pracujeme v novej firme ale pracovnu zmluvu mame stale platnu iba s tou predoslou firmou, ktora zrejme pojde do likvidacie. Je to pravne v poriadku ?.
Dakujem
Napísal si veľmi málo informácií. Pokiaľ robíte tú istú prácu, v tom istom meste a a platí Vás ten istý zamestnávateľ, mám za to, že vytvoril ďaľšiu pracovnú prevádzku ten istý zamestnávateľ. Slušnosťou a povinnosťou je Dodatkom k pracovnej zmluve túto prevádzku konkretizovať. Pokiaľ chceš fundovanú odpoveď, daj aj obšírnejšiu otázku.
Pett
28.02.11,15:01
dakujem za odpoved a pre upresnenie dodavam, ze nova firma "xy" pre ktoru teraz pracujeme ma ine ICO aj DRC, predmet prace je ten isty ale mi
mame pracovnu zmluvu uzatvorenu s povodnou firmou,takze vlastne pracujeme pre ineho zamestnavatela.
terezamaria
28.02.11,15:22
dakujem za odpoved a pre upresnenie dodavam, ze nova firma "xy" pre ktoru teraz pracujeme ma ine ICO aj DRC, predmet prace je ten isty ale mi
mame pracovnu zmluvu uzatvorenu s povodnou firmou,takze vlastne pracujeme pre ineho zamestnavatela.

To Teba nemusí trápiť, že majú iné IČO. Do pracovnej zmluvy sa IČO neuvádza.
Že to je tá istá práca, to si napísal. Počkaj do výplaty, mala by to byť aj tá istá mzda.

Neodpovedal si na to, či je to v tom istom meste, či sa nezmenilo miesto výkonu do iného mesta. Dodatkom k platnej pracovnej zmluve by mali riešiť prevod kompetencií na iného zamestnávateľa, pričom všetky náležitosti by sa zachovali.
Pett
01.03.11,15:15
dakujem,
miesto ani mesto vykonu prace sa nezmenilo iba nazov a sidlo firmy, s tym ze vsetok hmotny majetok (budova, stroje, auta....) su prepisane na novu
firmu.
terezamaria
01.03.11,17:42
dakujem,
miesto ani mesto vykonu prace sa nezmenilo iba nazov a sidlo firmy, s tym ze vsetok hmotny majetok (budova, stroje, auta....) su prepisane na novu
firmu.
Tak je to v pohode. Zatiaľ Ti nič nehrozí a do budúcnosti, keď budú voliť plynulý prechod na iného zamestnávateľa s rovnakými právami a povinnosťami pre zamestnancov, budú musieť Dodatkom k pracovnej zmluve zmeniť aj zamestnávateľa.
Pett
03.03.11,06:30
dakujem za informacie :):):)