Lenka1979
27.02.11,12:18
Ahojte,
prosím Vás nevedel by mi niekto poradiť, prečo keď vyplním Daň.priznanie na str. www.drsr.sk a zadám "Tlač dokumentu" dá mi na obrazovku buď prázdny-nevyplnený dokument (pritom je vyplnený) alebo mi ho nevytlačí kvôli tomu,že súbor nemá podporu "fdf"? Mám nainštalovaný Acrobat Reader X , keď zadám "tlač" mám tam len príponu súboru v "pdf", "fdf" tam nie je, tým pádom mi z tejto stránky nechce tlačiť.
Čo mám urobiť vo svojom PC?
Ďakujem veľmi pekne.
Vlado40
27.02.11,11:53
Marína
27.02.11,11:58
Aj tu http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/prirucka.pdf

Lenka, keď sa ti ten prázdny dokument otvorí, tiež sa ti nad ním otvorí lišta, myslím, že žltá. Ak áno, klikni na ňu vpravo a tam máš voľby, či povoliť otvorenie dokumentu raz alebo vždy. Zaklikni to. Nepamätám si presný názov textu.
Lenka1979
27.02.11,12:20
Lenka1979
27.02.11,12:22
Aj tu http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/prirucka.pdf

Lenka, keď sa ti ten prázdny dokument otvorí, tiež sa ti nad ním otvorí lišta, myslím, že žltá. Ak áno, klikni na ňu vpravo a tam máš voľby, či povoliť otvorenie dokumentu raz alebo vždy. Zaklikni to. Nepamätám si presný názov textu.

Evi,nemám tú lištu.
Marína
27.02.11,12:55
Lenka, akú máš verziu Acrobat Reader? Ono síce ak by si aj nemala s podporou CE(central europe) jazykov, tak by ti do dokumentov malo nahodiť aspoň nejaké znaky.
Možno tu ešte nakukne niekto, som v tom dosť laik.
Stefan2005
27.02.11,13:39
... možná by sa zišli aj iné informácie:

- tlačili sa predtým z daného PC bez problémov výkazy z DRSR ?
- alebo sa niečo zmenilo napr. update-om na novú verziu Adobe Reader ?
- alebo je to fungl nový počítač, ktorý treba ešte doladiť (napr. nastavenia IE alebo Adobe Reader-a) podľa už citovaných pokynov ?
- ....
Dáša_
27.02.11,13:46
no čo ja viem, robilo mi toto, keď sa preinštalovala novša verzia acrobatu. Museli sme sa vratiť ku starše verzii a bolo to OK
Katy a R
27.02.11,14:02
Evi,nemám tú lištu.

Lenka .. skús dať "uložiť do tlačového súboru" .. a potom si vytlačíš .. (ako píše Marína)
..ostatní sa nesmejte .. ja len tak laicky ;).. mám na to lidi - čo mi nastavia:D
Lenka1979
27.02.11,16:54
... možná by sa zišli aj iné informácie:

- tlačili sa predtým z daného PC bez problémov výkazy z DRSR ?
- alebo sa niečo zmenilo napr. update-om na novú verziu Adobe Reader ?
- alebo je to fungl nový počítač, ktorý treba ešte doladiť (napr. nastavenia IE alebo Adobe Reader-a) podľa už citovaných pokynov ?
- ....

Štefan, áno , tlačila som už výkazy z drsr z tohto PC, no preinštalovala som novú verziu Acrobat Reader a už mi nejde. Neviem akú verziu som mala predtým, teraz to bola Acrobat Reader X, dnes som preinštalovala inou verziou 9.4,ktorú tu pripojil myslím,že Vlado40 a píše mi ak chcem vytlačiť dokument "Missing plug in"...takže zase nič....:(
Lenka1979
27.02.11,16:55
Lenka, akú máš verziu Acrobat Reader? Ono síce ak by si aj nemala s podporou CE(central europe) jazykov, tak by ti do dokumentov malo nahodiť aspoň nejaké znaky.
Možno tu ešte nakukne niekto, som v tom dosť laik.

Evi, vďaka. Ale už som preinštalovala verziou 9.4 a nejde to......:mee:
veronikasad
27.02.11,17:00
Lenka, vypisuješ DP FO alebo PO ?
Lenka1979
27.02.11,17:03
Lenka, vypisuješ DP FO alebo PO ?

Veronika, DP FO
veronikasad
27.02.11,17:04
Veronika, DP FO
Lenka, rob DP cez kros, je to oveľa pohodlnejšie

http://www.kros.sk/danovepriznania
mysimis
27.02.11,17:06
Evi, vďaka. Ale už som preinštalovala verziou 9.4 a nejde to......:mee:

Leni, ja to robím presne tak isto ako to popísala Marína - Evka a funguje mi to.
Lenka1979
27.02.11,17:08
Leni, ja to robím presne tak isto ako to popísala Marína - Evka a funguje mi to.

Miška, lenže ja som tam žiadnu tú žltú lištu nemala. A teraz keď som preinštalovala inou verziou, tak už mi píše "Missing Plug-In".... bola by som rada, keby mi to napísal niekto po lopate...
Dáša_
27.02.11,17:25
Miška, lenže ja som tam žiadnu tú žltú lištu nemala. A teraz keď som preinštalovala inou verziou, tak už mi píše "Missing Plug-In".... bola by som rada, keby mi to napísal niekto po lopate...


používaš mozzilu alebo explorer

mmch, ja mam acrobat verzia 8
Stefan2005
27.02.11,17:27
Evi, vďaka. Ale už som preinštalovala verziou 9.4 a nejde to......:mee:

... ešte otázka: verziou 9.4 akou ? En, Sk, ...
tuta
27.02.11,17:37
používaš mozzilu alebo explorer

mmch, ja mam acrobat verzia 8

Mne to robilo šarapatu cez google Chrome a tak pre istotu čo sa týka DÚ vyplňujem zásadne cez internet explorer.
Marína
27.02.11,17:38
Lenka, Veronika ti dobre radí, v Krose sa veľmi dobre robia daňové priznania. Aj ja ich tam radšej robím ako na stránke drsr.sk Je tiež pravda, že tiež k nim potrebuješ "dobrý" Acrobat.
Lenka1979
27.02.11,17:40
používaš mozzilu alebo explorer

mmch, ja mam acrobat verzia 8

Používam Mozillu. Môže to byť aj v tom?
Lenka1979
27.02.11,17:41
... ešte otázka: verziou 9.4 akou ? En, Sk, ...

9.4 SK.
Lenka1979
27.02.11,17:42
Ďakujem Vám, ste všetky zlaté,že mi chcete pomôcť, budem skúšať aj nemožné...:)
tuta
27.02.11,17:56
Používam Mozillu. Môže to byť aj v tom?

Lenka, kuk

http://www.porada.sk/1099990-post12.html
Marína
27.02.11,18:02
Lenka, skús ešte raz stiahnuť, odtiaľ http://get.adobe.com/cz/reader/otherversions/
Tu nájdeš pokyny ako si máš vybrať verziu http://www.kros.sk/Reader
Ešte raz ťa idem "nahlodať" na tú krosovskú verziu.;) Ja v ňom vypĺňam len DP, inak používam MRP.

Marti, ja tiež idem cez Mozillu. Mám pocit, že asi aj v prehliadači sa možno má niečo nastaviť.
anna81
01.03.11,12:06
Aj tu http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/prirucka.pdf

Lenka, keď sa ti ten prázdny dokument otvorí, tiež sa ti nad ním otvorí lišta, myslím, že žltá. Ak áno, klikni na ňu vpravo a tam máš voľby, či povoliť otvorenie dokumentu raz alebo vždy. Zaklikni to. Nepamätám si presný názov textu.


Marína ďakujem za radu! už som chcela volať technika aby mi tiež s tou novu verziou acrobatu niečo urobil. Vďaka tebe som to zvládla! Teraz aby bola účtovníčka aj PC technik. :D
A nevieš mi ešte poradiť ako to mám dať do slovenského jazyka? je to v angličtine...
Stefan2005
01.03.11,12:37
... ako to mám dať do slovenského jazyka? je to v angličtine...

potom si si nestiahla slovenskú verziu...
Marína
01.03.11,14:13
Pozri priložený súbor, takúto verziu 9.4.2 používam ja(krok 3). Krok 1 si vyber, aký operačný systém používaš.
anna81
02.03.11,09:39
Mam to odinštalovať a nainštalovať znova v slovenskom jazyku? (keď som to chcela preinštalovať, tak mi vypísalo, že už je nainštalovaný...)
alebo sa ten jazyk da zmeniť niekde v tom nainštalovanom?
Stefan2005
02.03.11,11:11
Mam to odinštalovať a nainštalovať znova v slovenskom jazyku? (keď som to chcela preinštalovať, tak mi vypísalo, že už je nainštalovaný...)
alebo sa ten jazyk da zmeniť niekde v tom nainštalovanom?

odinštalovať (a reštartovať PC) a znova naištalovať.
anna81
02.03.11,13:55
odinštalovať (a reštartovať PC) a znova naištalovať.

a nestratia sa mi údaje ktoré tam už mám?
Stefan2005
02.03.11,14:34
a nestratia sa mi údaje ktoré tam už mám?

Bavíme sa o Adobe Reader, však ? Ukladáš si svoje PDF.súbory od adresára prehliadača (čo je neštandardné) ? Ak áno, tie si ich zazálohuj, ak ich ukladáš inde, nemusíš mať obavy.
anna81
03.03.11,06:12
áno, ide o adobe reader x
a prečo je to neštandardné? vyplním daňové priznanie na drsr, a potom ho uložím do tlačového súboru. ak tam chcem potom niečo doplniť alebo opraviť, len tento uložený súbor znova vložím do prázdneho tlačiva na drsr a mám predvypísané tlačivo.

tak ja nejdem radšej špekulovať a slovenskú verziu nainštalujem až po odovzdaní všetkých DP. ak by sa mi tam teraz stratili údaje, to by "veľmi bolelo"

zatiaľ ďakujem