straci2
27.02.11,15:26
ahojte,
chcem sa informovať, či môže daňový úrad odhaliť prímy, ktoré som nadobudol predajom tovaru formou dobierky na adresu (teda peniaze neprechádzajú cez účet, ale formou šeku si ich vyzdvihnem na pošte): zaujíma ma či daňový úrad môže odhaliť tieto prímy pri daňovej kontrole? Ma niekto s tým skúsenosť?
Ďakujem
Mária27
27.02.11,14:40
Ak bude mať podozrenie, požiada poštu o súčinnosť a dozvie sa to.



Zákon 511/1992 Zb. (o správe daní a poplatkov)

§ 32
Súčinnosť tretích osôb

(7) Na výzvu správcu dane sú mu pošty povinné oznamovať najmä totožnosť osôb, ktoré majú prenajaté poštové priehradky, a údaje o počte tam došlých zásielok a o ich odosielateľoch, úhrn súm dochádzajúcich daňovníkovi poštou alebo do jeho poštovej priehradky, totožnosť prijímateľa zásielok poste restante alebo umožniť správcovi dane tieto údaje získať na pošte a správnosť údajov oznámených poštou na mieste preveriť.
Zita5
27.02.11,16:19
ahojte,
chcem sa informovať, či môže daňový úrad odhaliť prímy, ktoré som nadobudol predajom tovaru formou dobierky na adresu (teda peniaze neprechádzajú cez účet, ale formou šeku si ich vyzdvihnem na pošte): zaujíma ma či daňový úrad môže odhaliť tieto prímy pri daňovej kontrole? Ma niekto s tým skúsenosť?
Ďakujem

No môže byť riadny prúser ;) jednak za príjem, ktorý nezdaňujete a druhá vec je,či máte živnostenské oprávnenie na predaj tovaru .....takže neriskovať !