hella.o
27.02.11,15:53
ahojte, chcem sa opytat, ci ma narok SZCO zauctovat si normalne cely rocny odpis na auto, ak zrusila zivnost k 2.11.2010. Za rok 2010 mala odpisat prave tu poslednu stvrtinu, ale moze to spravit napriek tomu, ze zrusila zivnost? Ci to mam preratat na mesiace a dat do vydavkov odpis len za 11 mesiacov??? :confused::confused:
Tweety
27.02.11,15:25
ahojte, chcem sa opytat, ci ma narok SZCO zauctovat si normalne cely rocny odpis na auto, ak zrusila zivnost k 2.11.2010. Za rok 2010 mala odpisat prave tu poslednu stvrtinu, ale moze to spravit napriek tomu, ze zrusila zivnost? Ci to mam preratat na mesiace a dat do vydavkov odpis len za 11 mesiacov??? :confused::confused:
Nie, ročný odpis nemôže, pretože k 31.12. nemá živnosť a teda logicky ani MV v majetku .
Zita5
27.02.11,15:55
ahojte, chcem sa opytat, ci ma narok SZCO zauctovat si normalne cely rocny odpis na auto, ak zrusila zivnost k 2.11.2010. Za rok 2010 mala odpisat prave tu poslednu stvrtinu, ale moze to spravit napriek tomu, ze zrusila zivnost? Ci to mam preratat na mesiace a dat do vydavkov odpis len za 11 mesiacov??? :confused::confused:

Pri ukončení podnikania majetok prechádza do súkromného vlastníctva .Ak sa motorové vozidlo do 5 rokov od vyradenia z OM predá, je potrebné tento majetok zdaniť a ako výdavok bude zostatková cena ,ktorá bude vyčíslená z karty dlhodobého majetku .Na odpisy nárok nemá , tak ako sa uvádza vyššie v príspevku .
duchess
25.05.11,19:32
Dobry den, mam podobny problem. Podnikala som podla licencie od NBS, ktora mi ju zrusila k 16.4. Teda neslo o klasicku zivnost. Aj napriek tomu si nemozem uplatnit aspon ciastocny odpis? Pride mi to uplne zvlastne, ze poistky, bloky, opravy, pneumatiky si uplatnis do vydavkov mozem, no nemozem aspon ciastocny odpis? Dakujem za odpoved.
marjankaj
25.05.11,20:06
Dobry den, mam podobny problem. Podnikala som podla licencie od NBS, ktora mi ju zrusila k 16.4. Teda neslo o klasicku zivnost. Aj napriek tomu si nemozem uplatnit aspon ciastocny odpis? Pride mi to uplne zvlastne, ze poistky, bloky, opravy, pneumatiky si uplatnis do vydavkov mozem, no nemozem aspon ciastocny odpis? Dakujem za odpoved.

Nie. Zákon o dani z príjmov platí aj pre teba.
kataria
27.02.12,16:28
a čo zo zostatkovou cenou, ktorá zostala neodpísaná pri ukončení živnosti?? je možné to nejako zaúčtovať?
Katarina
27.02.12,18:49
a čo zo zostatkovou cenou, ktorá zostala neodpísaná pri ukončení živnosti?? je možné to nejako zaúčtovať?

Nie ZC sa nedá zaúčtovať pri ukončení živnosti, táto možnosť by vznikla keby sa auto predalo počas trvania živnosti, pozri príspevok č.3 od Zitky - treba sa riadiť podľa toho čo píše.