Freeride
27.02.11,16:43
Ahojte,

mám príjmy aj z inej závislej činnosti ako mám predmet živnosti. Nefakturujem za túto činnosť. Musím odvádzať aj DPH z tejto činnosti aj keď nemám faktúru?
Tweety
27.02.11,15:48
Ahojte,

mám príjmy aj z inej závislej činnosti ako mám predmet živnosti. Nefakturujem za túto činnosť. Musím odvádzať aj DPH z tejto činnosti aj keď nemám faktúru?
Na závislú činnosť nemôžeš mať živnosť. A druhá odpoveď, príjmy zo ZČ nemajú nič spoločné s dph. ALebo si sa chcel iné opýtať a len si zle položil otázku?
Freeride
27.02.11,16:02
Zrejme som zle položil otázku ktorej som ani nerozumel.

Ide o to, že dostávam príjem aj z inej činnosti ako zo živnosti. Nemám z toho žiadne faktúry ani doklady. A tak by som chcel vedieť ako je to s dph, či ju treba zaplatiť alebo už iba daň z príjmov.
KEJKA
27.02.11,17:58
aj na inú činnosť musíš mať nejaké oprávnenie, zmluvu.
Ak si to nechceš uviesť v rámci živnosti, musíš ten príjem nejako zdokladovať - teda je to mzda? odmena z dohody?
alebo iba nejaký príjem na čierno?
Pokiaľ to nebude jasný príjem zo závislej činnosti - na to by si mal mať potvrdenie o príjme,
tak potom to budeš asi musieť uviesť do príjmu zo živnosti.
Konkretizuj, o čo ide.
marjankaj
27.02.11,18:10
Zrejme som zle položil otázku ktorej som ani nerozumel.

Ide o to, že dostávam príjem aj z inej činnosti ako zo živnosti. Nemám z toho žiadne faktúry ani doklady. A tak by som chcel vedieť ako je to s dph, či ju treba zaplatiť alebo už iba daň z príjmov.

Ani tak ti asi nikto nerozumie.
Si vôbec zaregistrovaný na DÚ ako platiteľ DPH? Máš pridelené IČDPH?
Freeride
27.02.11,18:20
ešte nemám IČ DPH...

ide o to, že známym občas vypomáham - www stránky, sprostredkujem predanie mobilu a pod, a potom my pošlú na účet peniaze.

Takže teraz ako neplatca potrebujem tiež nejaký doklad z čoho som získal príjem?
KEJKA
27.02.11,18:34
ak nemáš ičDPH, nie si platiteľ DPH.
Asi máš na myslí daň z príjmu.
Dani z príjmu podleihajú všetky príjmy - ale sú aj výnimky.
Kto ti robí účtovníctvo?
Freeride
27.02.11,18:53
Ja si robim jednoduche uctovnictvo.

Ano v zakone su aj prijmy, ktore nepochadzaju zo zivnosti alebo podnikania.

Ako to mam zdokladovat, alebo tento prijem nemusim zdokladovat, ide o prilezitostny prijem.
KEJKA
27.02.11,19:33
máš predsa výpis z účtu, tam tie príjmy sú,
ak je to príležitostný príjem, dáš to do DPFO medzi príležitostné príjmy. Odpočítaj si oslobodenú sumu - cca 900 EUR.
Freeride
27.02.11,20:07
Uvazujem byt platcom dph, ako mam odviest dph v takomto pripade?
veronikasad
27.02.11,20:09
Uvazujem byt platcom dph, ako mam odviest dph v takomto pripade?
Ujasni si pojmy : daň z príjmov nie je to isté čo DPH. DPH odvádzaš len keď si platitelom - dobrovolným, alebo zo zákona (po prekročení zákonom stanoveného obratu)