johny88
27.02.11,17:43
Ak si FO zamestnanec vyplňuje daňové priznanie typu B, a za rok 2010 sú príjmy s prenájmu menšie ako 5xživotné minimum, má sa do tých jednotlivých riadkov uvádzať suma 0,00 € alebo nie?
Tweety
27.02.11,16:46
Ak si FO zamestnanec vyplňuje daňové priznanie typu B, a za rok 2010 sú príjmy s prenájmu menšie ako 5xživotné minimum, má sa do tých jednotlivých riadkov uvádzať suma 0,00 € alebo nie?
Nie, a kedže tieto príjmy do DP nedáva, zostanú mu len tie zo ZČ, takže podá DP typu A.
Marína
27.02.11,17:46
Súhlasím s Majkou, ja však priznávam, že ak je daňovník registrovaný na DU buď ako SZČO+závislá činnosť a nevznikla mu povinnosť podať DP zo živnosti, alebo poberateľ príjmu z prenájmu, ktorý nepresiahol výšku oslobodených príjmov, vypĺňam typ B a aj do poznámok uvediem, že jeho príjem nedosiahol ......... atd. Tiež v prípade samostatnej SZČO, ktorá nedosiahla výšku príjmu na povinné podanie DP, oznamujem DU, prečo DP nepodáva. DU totiž nevie, prečo daňovník nepriznal príjmy či už ako SZČO alebo prenajímateľ, či zabudol priznať, naschvál nepodal, ............ zbytočne by ho mohol vyzvať na podanie DP, na čo právo má. Nie je to dobre vyriešené, že správca dane nemá z čoho určiť, či /ne/bola povinnosť DP podať.
Viem, že je to nad rámec, ale takto to robím už dávno.;)
johny88
28.02.11,06:05
No ja to urobím tak, že podám radšej typ B (na DÚ som registrovaný kvôli príjmom s prenájmu a minulé roky vždy bol príjem viac ako 0 €), a teda do tých jednotlivých riadkov nebudem písať 0, len do poznámok na konci napíšem...