Lubomir1
17.12.05,16:31
Pred dvoma mesacmi som si kúpil počítač s LCD monitorom. Bolo to tesne pod 30 tis. a dal som ho hneď do výdavku - odpis ako režijný náklad. Chcem si však k tomu počítaču dokúpiť aj druhý LCD monitor. To kvôli programovaniu budem mať na jeden počítač napojené dva LCD monitory, ktoré budú na stole vedľa seba. Môžem si kúpiť ten druhý monitor ešte teraz a dať ho do spotreby, alebo je lepšie počkať s jeho nákupom na budúci rok?
porfin
17.12.05,15:39
Nevidím v tom problém aby si dal LCD /druhý/ do spotreby. Obhájiš to, lebo preda Ti nik nedokáže ku ktorémum počítaču si si ho kúpil.
KEJKA
17.12.05,15:43
máš viac počítačov?
Lubomir1
17.12.05,15:49
máš viac počítačov?

Potom by som mal len jeden počítač s dvoma pripojenými LCD monitormy. Že by som si zohnal nejakú starú šumku a k nej ten druhý LCD? :)
KEJKA
17.12.05,15:56
všetko je to o schopnosti obhájiť postup pri vyčíslovaní základu dane. Ale ak je jeden PC a potrebuješ k nemu 2 monitory a všetko je to kúpené v jednom roku, posudzovala by som to ako jednu zostavu. Ale ešte som sa s tým v praxi nestretla - oba monitory fungujú súčasne?
V JÚ kedže druhy monitor bol kúpený a zaplatený, by som osobne skôr prezentovala ako zásobu - náhradný diel. Výdavok to je, ved platba bola.
Aj tá stará šunka je riešenie, no ale touto cestou by som nešla - načo jeden človek potrebuje 2 PC?
STRELEC
17.12.05,16:25
Potom by som mal len jeden počítač s dvoma pripojenými LCD monitormy. Že by som si zohnal nejakú starú šumku a k nej ten druhý LCD? :)Ja by som bol za "tú starú šunku" - trebárs zakúpenú od občana (nepodnikateľa) na základe K-P zmluvy o kúpe.
Lubomir1
17.12.05,16:32
Ale ešte som sa s tým v praxi nestretla - oba monitory fungujú súčasne?

Pre zaujímavosť uvádzam odkaz http://pocitace.sme.sk/clanok.asp?cl=2449318.

Tú kúpu druhého LCD monitora asi nechám až na január. Potom by som ho mohol hneď odpísať?
KEJKA
17.12.05,16:42
Pre zaujímavosť uvádzam
a) odkaz http://pocitace.sme.sk/clanok.asp?cl=2449318.

b) Tú kúpu druhého LCD monitora asi nechám až na január. Potom by som ho mohol hneď odpísať?

a) toto ma zaujalo. Mám NB ale aj LCD monitor, a dve obrazovky by sa mi zišli -aby som mohla pracovať a pritom sledovať Poradu, ASPI ap. Dakujem

b) v januári kúpiš LCD monitor a dáš ho do výdavkov - nejde o odpis, dalo by sa označiť za technické zhodnotenie PC, ale do 30000 Sk je to jednorazový výdavok. Zákon o daniach z príjmov-v časti dpisy, DHM
§§ neviem naspamat, musela by som otvoriť literatúru, ale isto je to tak. ako píšem.
andrej_rv
17.12.05,16:53
Tú kúpu druhého LCD monitora asi nechám až na január. Potom by som ho mohol hneď odpísať?
Ak Ti je to daňovo výhodnejšie, kúp ho pokojne tento rok. Dáš ho do nákupu materiálu a k 31.12. ho necháš v zásobách - len ho nezabudni vykázať v príslušnom riadku vo výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.
A do užívania (spotreby) ho zaradíš až na rok.
KEJKA
17.12.05,17:05
Ak Ti je to daňovo výhodnejšie, kúp ho pokojne tento rok. Dáš ho do nákupu materiálu a k 31.12. ho necháš v zásobách - len ho nezabudni vykázať v príslušnom riadku vo výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.
A do užívania (spotreby) ho zaradíš až na rok.
:D :D :D
presne ako v mojom príspevku č. 5 :D :D :D :D
ajobs
17.12.05,17:42
Ale ešte som sa s tým v praxi nestretla - oba monitory fungujú súčasne?

Len pre ilustráciu, tradingové pracovisko (obchodovanie s akciami a finančnými derivátmi) 1 človeka s 1 PC ( samozrejme s 2 grafickými kartami každá s 2 vstupmi ) má bežne až 4 :eek: pripojené monitory. A s čo najväčšou uhlopriečkou.:)
KEJKA
17.12.05,17:54
Len pre ilustráciu, tradingové pracovisko (obchodovanie s akciami a finančnými derivátmi) 1 človeka s 1 PC ( samozrejme s 2 grafickými kartami každá s 2 vstupmi ) má bežne až 4 :eek: pripojené monitory. A s čo najväčšou uhlopriečkou.:)
no... a ja som o takom niečom nemala ani tucha:D
ale šla som na ten link ... a tam som sa o tom dočítala... a skúsim aplikovať aj doma. Mám XP, USB a také srandy aj grafickú kartu, počkám na syna a nech mi to sprevádzkuje. Využiť také prepojenie na 2 monitory určite dokážem využiť aj pri svojej práci.:D :D :D
ale sme s týmto užmimotemy teda tejto témy .
Lubomir1
17.12.05,18:20
Dáš ho do nákupu materiálu a k 31.12. ho necháš v zásobách

Keď tak z dlhej chvíle rozmýšľam, tak nákup DVD prehrávača k TV by asi neprešiel ako daňový výdavok? :)
Paula
17.12.05,18:25
Keď tak z dlhej chvíle rozmýšľam, tak nákup DVD prehrávača k TV by asi neprešiel ako daňový výdavok? :)
Tuším ti tá dlhá chvíľa začína ubližovať :D :D :D .Moja poznámka je mimotemy ale dobre som sa zasmiala :D Leda, že by si ho naozaj potreboval ako prostriedok k dosahovaniu príjmov.
andrej_rv
17.12.05,18:52
Keď tak z dlhej chvíle rozmýšľam, tak nákup DVD prehrávača k TV by asi neprešiel ako daňový výdavok? :)
V tomto roku ? Prešiel, samozrejme. Len by si ho musel nakúpiť ako tovar, vykázať k 31.12. na zásobách a budúci rok potom predať :D .
Paula
17.12.05,18:56
V tomto roku ? Prešiel, samozrejme. Len by si ho musel nakúpiť ako tovar, vykázať k 31.12. na zásobách a budúci rok potom predať :D .
Alebo tak :)
Lubomir1
17.12.05,21:47
Tuším ti tá dlhá chvíľa začína ubližovať :D :D :D .

Tá otázka bola položená len z recesie. To vieš, človeka napadnú rôzne veci, keď sa pozrie na sumu, ktorú treba poslať na daňový úrad. :)
Muška
17.12.05,22:17
Keď tak z dlhej chvíle rozmýšľam, tak nákup DVD prehrávača k TV by asi neprešiel ako daňový výdavok? :)

Ak robíš pre dabing, alebo prekladáš, alebo si z umeleckej brandže......atd. proste, kde ho obhájiš, tak Ti prejde aj DVD prehrávač s TV.