misurka
23.08.04,07:58
Prosim Vas riadok 02 zaokruhlujete az pri sucte, alebo zaokruhlujete uz DPH zo zakladov z r. 03 a 04?

SURNE!!!!
alexaneta
23.08.04,06:22
ja až pri súčte
ajri
23.08.04,06:36
Práve som to overovala aj v softveri ako je to nastavené, zaokrúhľuje až pri súčte.
Katty
23.08.04,06:39
mne to tiež software zaokrúhluje až pri súčte
Luckasari
23.08.04,07:02
riadok 02 sa pocita r.01 * 19% a zaokruhlit nahor - takze az pri sucte

vy mate take take super softy, ze vam takto pocitaju? lebo ten moj nepocita, a musim si rucne upravovat cele danove priznanie
alexaneta
23.08.04,07:04
luckasari neboj ja mám milionový sw a tiež musím robiť také úpravy ručne až ma to štve že hocaký lacný sw to dokáže a u nás keď potrebujem niečo nastaviť aby mi to fungovalo je to najväčší problém na svete potom dočerta s takými sw
Luckasari
23.08.04,07:08
alexaneta, joj aj mna to hrozne stve, a kazdy mesiac im tam vyvolavam a vypisujem, a si predstav, ze mi povedali, ze to je takto nastavene, a ze nemusim odovzdat to danove priznanie, ktore mi vypocita soft, ze si ho "MOZEM AJ RUCNE UPRAVIT" ked zakon, resp. usmernenie k danovemu priznaniu hovori iny postup, ako ten, ktory maju nastaveny - myslela som, ze ma porazi, ked mi tuto vetu povedali do telefonu, naco mi ho potom vobec pocita? ved vobec nemusi, mozem si ho cele sama pocitat, joj hrozne
alexaneta
23.08.04,07:38
a to mne prosím ťa dańová kontrola oznámila že chce údaje za rok 2002 na CD nosiči a neviem im vysvetliť že tam nedám to isté ako do priznania keď som tam robila ručné úpravy oni si snáď myslia že mi to systém vypľuje a ja nič nerobím tak to mne nehrozí a to mi tu nik neverí ani na vyšších postoch že je ten sw o ničom a ke´d aj urobia zmenu v sw tak veeeeeeľmi mastne
misurka
23.08.04,08:35
Akurat som prisla z DU, kde som odovzdavala DP k DPH a bolo mi povedane, ze zaokruhluje sa az sucet.

Ja mam MRP soft. a tiez si musim DP prepocitavat sama, pretoze MRP este vobec nema upgrade, kt. by reagoval na tzv. samozdanenie.
Katty
23.08.04,09:16
Akurat som prisla z DU, kde som odovzdavala DP k DPH a bolo mi povedane, ze zaokruhluje sa az sucet.

Ja mam MRP soft. a tiez si musim DP prepocitavat sama, pretoze MRP este vobec nema upgrade, kt. by reagoval na tzv. samozdanenie.

ja mám aj MRP a tam mi to funguje pekne....
misurka
23.08.04,11:09
to Katty!

Aku verziu MRP mas, pretoze mne moja verzia neumoznuje dostat do doslych zahr. faktur 2 kurzy, jeden na prepocet zavazku a jeden na prepocet dan. povinnosti, este nedavno som volala do MRP a tuto vec nemali vyriesenu, tak ako tam potom dostanes tzv. samozdanenie pri fa z ost. clen. statov EU?
Katty
23.08.04,11:51
to misurka

nám vychádza samozdanenie na jeden deň aj dátum vystavenia fa aj príjem tovaru zároveň s faktúrou takže používame jeden kurz, myslela som že ti MRP vôbec nesamozdaňuje ale ty si mala problém so správnym kurzom. Len ma napadá ešte jedna vec, ty nahadzuješ faktúru cez modul faktúry a účtuješ cez účt.denník a tam sa dá dátum meniť, vyskúšaj nahodiť faktúru s dátumom vystavenia, pretože ako mi bolo v MRP vysvetlené DPH si dopočítava iba z faktúry pretože o DPH v denníku neúčtuješ, tým pádom ti vypočíta DPH kurzom jedným (podla dátumu vystavenia fa) a keď dáš zaúčtovanie cez denník tak použiješ kurz druhý (podla príjmu tovaru a faktúry), možno by to takto mohlo fungovať čo ty nato?