kuskus
27.02.11,20:52
Nie som si istý, či píšem do správnej "kolonky", ale zaujímala by ma otázka ohľadom EUROFONDOV.

Ide mi o využitie eurofondov pre školu. Jedná sa o SOUP v Šali, kde sa okrem iného vyučuje aj chov koní a jazdectvo. (Na Slovensku sú dve školy, ktoré sa tomu venujú, podľa mojich informácií).
Nie som študent ani učiteľ na škole, ale vrámci školy tam funguje TJ - voltížny oddiel, ktorého som členom a tréningy mávame na školských koňoch, hlavný tréner je tam majsterka odborného výcviku - to aby som vyjasnil môj vzťah k SOUP.

Ide o to, že celý areál je totálne schátralý, všetko sa tam rozpadá, kone tam nemajú pomaly čo žrať .... atď atď. Vraj tam je spravený projekt na eurofondy, ktorý sa každý rok posiela a každý rok sa vráti - tak si asi viete predstaviť ten zápal ľudí, ktorý na tom "pracujú". Riaditeľka, ktorá tam má 2 roky do dôchodku, je veľká "odborníčka" na kone, so stredovekými názormi ako napríklad že športové kone netreba strúhať, že si kopytá obrúsia sami .... Škola údajne nemá podporu štátu.

(Viem, že moje informácie nie sú úplné, podstatné ale je, že vedenie ktoré tam je je absolútne neschopné)

Rád by som vedel, či je možné žiadať cez eurofondy príspevok na rekonštrukciu školského areálu členmi TJ a vlastne celkové oživenie "potápajúcej sa lode", alebo či takýto projekt môžu zastrešovať len ľudia, ktorý sú vo vzťahu k škole. Radi by sme sa pustili do projektu a chcel by som zistiť, či je šanca sa o niečo takéto uchádzať.

Ďakujem
Z Cesty Den
18.03.11,19:50
Ahoj kuskus, o eurofondoch viem malo, ale skuste sa informovat na obecnom/miestnom urade, Momentalne viem o Moznosti cezhranicnej spoluprace dvoch miest/obci (SK/PL) v oblasti kultury (hradene EU), ktore teoreticky zastresuje aj ziskavanie penazi na opravy. Ked by vase mesto take nieco rozbehla a mali by ste niekoho spriazneneho priamo "tam hore" urcite neobijdete nasucho ;) Pre ilustraciu, v Ke sa hovori o arealy pre psickarov. A par obci ziskalo peniaze na opravy budov :)