deerslayer
27.02.11,21:50
Včera som sa zastavil v Bratislave v Hornbachu kvôli krmivu pre nášho kocúra-čierny britský, nežerie nič iné len Royal Canin... mrkol som sa na stromčeky... popisy len v nemčine - čo je v podstate protizákonné- nenašiel som žiadnu odolnosť voči múčnatke a chrastavitosti, ani pri slivkách voči šárke (neviem, ako sa po nemecky povie šárka..po latinsky tuším Plum Plox?)...takže bieda... medzi egrešmi žiadna odroda bez trňov... odolnosť voči múčnatke neznáma... zaujala ma tam slivkovina Konigin Victoria, vyzerala na foto veľmi efektne... ale fotkám neverím, na tých som aj ja fešák v správnom uhle a pri správnom osvetlení...:):):)
dana9
27.02.11,20:56
mas pravdu, tento rok prvy krat riesim zahradu a ked som pozerala kvety a dreviny v hornbachu, bola som velmi sklamana
a mas pravdu aj v tom ze porusuju zakon :-)
taketo veci podla mna treba kupovat v mensich zahradnictvach, zvlast ked sa moc nevyznas, resp. kupujes nieco nove, tam ti vedia skor poradit a povedat
jurkomts
01.03.11,11:45
Tiež som bol kuknúť v Hornbachu. Volnokorenné ovocné stromy za 8,5 €, kontajnerové stromky za 39 €, samozrejme veľmi malý výber. Veľmi tomu nerozumiem, kto sa rozhodne kúpiť ovocný strom tu. Aj v Bratislave resp. v blízkom okolí je plno záhradných centier, kde sa človek dokáže pekne zabezpečiť. Napríklad Klivia.com, Florco.sk (pri zváračskom ústave, ale sú trochu drahí) a keď toho kupujem veľa (nová záhrada) oplatí sa odbehnúť do Plantexu. V týchto zahr. centrách Vám aj poradia resp. je tam normálny personál a nie brigádníci, ktorí nevidia rozdiel medzi marhuľou a broskyňou. Ak sa ich v Hornbachu opýtate na rezistentnosť tak sa na Vás bude pozerať ako ...... Popis k stromom a kríkom je v nemčine, ale je tam uvedená odroda. Ešte som si všimol že 50 l rašeliny Torf stojí 5,5 € a 75 l tej istej rašeliny 5.9 €, to je nejaký nepomer ale využijem to.
Ice dive
01.03.11,12:17
každopádne odporúčam nakupovať ovocné stromčeky v záhradníctvach v okolí BA aj 50 km vzdialených ak tých stomčekov chcete viac... sú tam diametrálne odlišné ceny hornbach a baumax sú čo sa ovocných stromov týka neskutočne drahé obchody...
Milas265
01.03.11,16:08
Ja som kupoval minulý rok na jeseň čučoriedky..odroda..hmmmmm ..podľa predavačky a nápisu v nemčine..preložím : Dozrieva v strede júla. http://www.kiwiforum.cz/forum/images/smilies/rofl2.gif Takže odroda http://www.kiwiforum.cz/forum/images/smilies/smiley14.gif Dozrieva v strede júla má na ukážku veľké plody,takže si ju nechám...samozrejme je to Bluecrop,ale nik a nikde to nebolo uvedené,až jeden známy - odborník mi to určil...hlavne,že že som spokojný.Dodávam,že bola zľava 80 percent :D,inak sa to neoplatí..