branoalenka
28.02.11,01:03
Dobry den potrebovala by som radu.Uz vyse 5 rokov zijeme z manzelom v zahranici a planujeme tu este nejaky ten cas zostat.Co potrebujeme ak chceme zacat podnikat z anglicka na slovensku.Teda mat anglicky zivnostensky list a predavat veci v slovenskom eshope teda mat svoju www.stranku (http://www.stranku). potrebujeme mat aj slovensky zivnostensky list?alebo ake su podmienky podnikania zo zahranicia na slovensku.A mam este jednu otazku.Manzel ma dlh este z pred manzelstva moze to nejak ohrozit podnikanie ak bude na moje meno a ja som teraz jeho manzelkou?Dakujem vopred za vsetky rady pretoze som presla mnozstvo for ale nikde som nic nenasla.velka vdaka.:)
Mariana001
19.03.11,23:26
Dobry den,
prilezitostne robim uctovnictvo doma niekolkym malým zivnostnickom.Ake mate skusenosti s takymto privyrobenim si doma?Chcem to rozbehnut postupne na zivnost atd.Mate nejaku radu,ako skusit podnikat takymto sposobom vo vacsom mnozstve? Je v tomto case vela firiem,co si daju robit uctvovnictvo,mzdovu agendu,danove stvrtrocne priznania radsej jednej uctovnicke takymto sposobom ako by mali zaplatit niekolkym vo firme na pracovnu zmluvu,kde im musia platit odvody atd? Mate skusenosti aj s uctovnictvom pre zahranicne osoby? Zaujimalo by ma niekolko pribehov takychto ludi.Ako ste zacinali a tak.