Kennard
28.02.11,08:05
Dobry den,
Snazim sa urobit danove priznanie sam kedze som v zahranici.
Mam neprerusenu zivnost ale moje prijmy za r. 2010 boli nula a platil som zdravotne poistenie do VSZP.

Chcel by som sa poradit s par otazkami.

II, III, IV oddiel
Nemam ziadneho zakonneho zastupcu, deti, manzelku.

V oddiel
r34
Ako som spomenul nemal som prijem zo zivnosti ani cent.
Mam teda do vsetkych policok napisat nulu?

r35
Tu mi to nie je jasne co napisat.
Ide o sumu ktoru som uhradil zdravotnej poistovni?

r37
Ako sa to vypocitava? 34-35-36
prijem som mal nula - to co som zaplatil do poistovne - 0 ??

VI oddiel
POcet mesiacov vykonavania cinnosti - mam tam napisat kolko mesiacov mam zivnost?

Ostatne oddieli nemam prijem z nicoho - cize vyplnit nula alebo nechat prazdne?

Priklada sa aj nemaje potvrdenie zo zdravotnej poistovne ?

Dakujem za kazdu radu lebo je to tak komplikovane ze som uz z toho zmagoreny?
Indeed
28.02.11,07:19
V tejto diskusii , všeobecne nemajú radi tento typ otázok,lebo si niektorí myslia, že ak ti poradia,
tak v regione kde žiješ jeden účtovník (-čka), príde o zopár eur,za vyplnenie tvojho DP.

Ale ja sa skúsim na to pozrieť a skúsim sem niečo zavesiť,lebo sám mám podobný problém.

Zatiaĺ Ahoj.
KEJKA
28.02.11,07:22
z titulu zaplateného poistného ti vyjde strata.
Ak si v zahraničí, tak by si nemal platiť ZP v SR - platí sa len v jednom štáte EU
ak tam poberáš príjmy - treba ich uviesť v DP tiež - podávaš z celosvetových príjmov.

Takže pošli na DU oznámenie, že si v zahraničí a presúvaš si termín pre podanie DP na 30.9.2011.
Ak máš podať chybné, radšej nepodaj žiadne, na základe oznámenia ti nehrozí sankcia.
Indeed
28.02.11,07:32
Takže k mojmu prvemu prispevku:

nemusíš sa zaoberať všetkými oddielmi DP.
Lebo DP/tlačivo typ B/ je robené ako multikomplexné aby moho zahrnuť čo najviac možnosti na daňové priznanie v rámci skupiny o ktorej sa bavíme /typ B/
teda oddiel II,III,IV ignoruješ, nepíšeš tam nič.
riadok34 až 37 vyplńaš iba vtedy ak si mal príjem napríklad z Dohody o vykonaní práce ,tiež by si mal mať potvrdenie o prijmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, tam sú uvedené všetky podstatné skutočnosti.
Ak si platil riadne odvody do ZP, sumu všetkých zaplatených týchto odvodov napíšeš pod tabuĺku č.1 (VI.oddiel),pričom zaškrtneš stredný štvorček , ak si doteraz uplatňoval paušálne výdavky /40%/, keďže hovoríš že si nemal žiadné príjmy zo živnosti, tak do tabuĺky 1 riadok 2 napíšeš 0 /nulu/ ako do príjmov, tak do vydavkov.
Týmto postupom pokračuješ ďalej, cez všetky riadky DP,ktoré sa týkajú Tvojho prípadu.
pretože ako som spomenul v uvode všetky riadky v DP spolu súvisia a vzájomne sa na seba odvolávajú.
V každom prípade si daj toto tebou vyplnené DP, skontrolovať nejakéj skúsenej osobe v týchto veciach.
Indeed
28.02.11,07:33
Takže k mojmu prvemu prispevku:

nemusíš sa zaoberať všetkými oddielmi DP.
Lebo DP/tlačivo typ B/ je robené ako multikomplexné aby moho zahrnuť čo najviac možnosti na daňové priznanie v rámci skupiny o ktorej sa bavíme /typ B/
teda oddiel II,III,IV ignoruješ, nepíšeš tam nič.
riadok34 až 37 vyplńaš iba vtedy ak si mal príjem napríklad z Dohody o vykonaní práce ,tiež by si mal mať potvrdenie o prijmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, tam sú uvedené všetky podstatné skutočnosti.
Ak si platil riadne odvody do ZP, sumu všetkých zaplatených týchto odvodov napíšeš pod tabuĺku č.1 (VI.oddiel),pričom zaškrtneš stredný štvorček , ak si doteraz uplatňoval paušálne výdavky /40%/, keďže hovoríš že si nemal žiadné príjmy zo živnosti, tak do tabuĺky 1 riadok 2 napíšeš 0 /nulu/ ako do príjmov, tak do vydavkov.
Týmto postupom pokračuješ ďalej, cez všetky riadky DP,ktoré sa týkajú Tvojho prípadu.
pretože ako som spomenul v uvode všetky riadky v DP spolu súvisia a vzájomne sa na seba odvolávajú.
V každom prípade si daj toto tebou vyplnené DP, skontrolovať nejakéj skúsenej osobe v týchto veciach.
Kennard
01.03.11,07:23
Velmi pekne dakujem za radu Indeed. Samozrejme aj Kejke.
Skusim sa s tym teda popasovat. Dufam ze to bude ok.

Este by som si rad ozrejmil ci je v oddiele c I r.25 nutne vyplnat cislo uctu alebo to mozem nechat prazdne?
Pekny den.