thomas69
28.02.11,09:55
Milí poradcovia,
aj keď podobná téma na týchto stránkych už bola asi veľa veľa krát otvorená, dovolil by som si Vás poprosiť o radu, resp. Váš názor na konkrétny prípad:

Pri výmene európskeho preukazu zdravotného poistenia minulý mesiac, mi bolo ústne na pobočke VŠZP oznámené,
že nemám uhradené poistné za obdobie od 01.01.1995 do 28.02.1997. Z toho obdobia asi u mňa veľa dokumentov nenájdem,
lebo som sa veľa krát sťahoval, veľa a dosť som cestoval a pravdupovediac ani si presne nepamätám ako a čo bolo.
Zatiaľ mi nič v písomnej podobe neprišlo, a tak som sa rozhodol, že sa informujem tu, lebo na posťovni som sa dozvedel telefonicky o akejsi Žiadosti o neuplatnenie námietky premlčania?!

Čo mi prosím poradíte, ako mám ďalej postupovať?

Za reakcie, návrhy, podnety vopred ďakujem.
evina
28.02.11,09:24
Milí poradcovia,
aj keď podobná téma na týchto stránkych už bola asi veľa veľa krát otvorená, dovolil by som si Vás poprosiť o radu, resp. Váš názor na konkrétny prípad:

Pri výmene európskeho preukazu zdravotného poistenia minulý mesiac, mi bolo ústne na pobočke VŠZP oznámené,
že nemám uhradené poistné za obdobie od 01.01.1995 do 28.02.1997. Z toho obdobia asi u mňa veľa dokumentov nenájdem,
lebo som sa veľa krát sťahoval, veľa a dosť som cestoval a pravdupovediac ani si presne nepamätám ako a čo bolo.
Zatiaľ mi nič v písomnej podobe neprišlo, a tak som sa rozhodol, že sa informujem tu, lebo na posťovni som sa dozvedel telefonicky o akejsi Žiadosti o neuplatnenie námietky premlčania?!

Čo mi prosím poradíte, ako mám ďalej postupovať?

Za reakcie, návrhy, podnety vopred ďakujem.

Chápala by som Žiadosť o uplatnenie námietky premlčania...... neuplatnenie námietky znamená uznanie dlhu aj po období premlčanosti.

Roky 1995-1997 sú premlčané, ak naozaj nebolo nič medzitým písomne od poisťovne žiadané a bola splnená oznamovacia povinnosť. Všetko o tom niekoľkokrát nájdeš v tejto téme....


http://www.porada.sk/t12649-p21-doba-premlcania-pohladavky-resp-zavazku-voci-zdravotnej-poistovni.html#post1667818

P.s. Poisťovňa by Ti mala poslať Výkaz nedoplatkov, ináč by som asi ani na ústne upozornenie nereagovala. Je to premlčané, a teda nevymožiteľné za splnenia vyššie uvedených podmienok.
thomas69
28.02.11,09:41
ďakujem veľmi pekne za info. tiež som zatiaľ na ústne veci zatiaľ nereagoval, počkám až dojde Výkaz nedoplatkov.
s určitosťou môžem povedať, že nič doteraz v písomnej forme nebolo odo mňa žiadané, horšie to bude s dokazovaním oznamovacej povinnosti ... nepamätám si. ;o(
a čo sa týka tej informácie priamo s poisťovne ohľadom "neuplatnenia" ... tak to sa im opäť a ako vždy zadarilo. ;o)