Saigy
28.02.11,10:26
Dobrý deň,pracujem ako živnostník-zámočník v jednej firme a mám uzatvorenú Zmluvu o dielo.Bola vystavená s tým, že keď ju nepodpíšem,že prácu nedostanem.
Zaujímalo by ma či je všetko v poriadku čo sa týka výšky pokút /je mi jasne že sa to nemá porušovať,ale takú výšku pokuty som ešte nikde nevidel,nie je to neprimeraná výška?/.Za alkohol 1600 €,za nedodržanie podmienok v zmluve 990€.Za dalšie musíme si kúpiť pracovný odev s logom a názvom objednávateľa.
Za druhé ma zaujíma či môže byt rôzna doba výpovednej lehoty. Z mojej strany 3 mesiace a zo strany objednávateľa iba mesiac.
Stanislav 1975
28.02.11,09:31
Dobrý deň,pracujem ako živnostník-zámočník v jednej firme a mám uzatvorenú Zmluvu o dielo.Bola vystavená s tým, že keď ju nepodpíšem,že prácu nedostanem.
Zaujímalo by ma či je všetko v poriadku čo sa týka výšky pokút /je mi jasne že sa to nemá porušovať,ale takú výšku pokuty som ešte nikde nevidel,nie je to neprimeraná výška?/.Za alkohol 1600 €,za nedodržanie podmienok v zmluve 990€.Za dalšie musíme si kúpiť pracovný odev s logom a názvom objednávateľa.
Za druhé ma zaujíma či môže byt rôzna doba výpovednej lehoty. Z mojej strany 3 mesiace a zo strany objednávateľa iba mesiac.

no keďže si ako ŽIVNOSTNÍK, tak musíš dodržať to, na čom ste sa dohodli v zmluve..., ako 2 podnikatelské subjekty - niesi zamestnanec...

I ked tie podmienky sú takmer komické čo si podpísal- najma ten odev s jeho logom ma zaujal...( tak ty robíš sám na seba a máš propagovať jeho firmu? ) zvláštné, ale právne v poriadku...
marjankaj
28.02.11,09:46
Dobrý deň,pracujem ako živnostník-zámočník v jednej firme a mám uzatvorenú Zmluvu o dielo.Bola vystavená s tým, že keď ju nepodpíšem,že prácu nedostanem.
Zaujímalo by ma či je všetko v poriadku čo sa týka výšky pokút /je mi jasne že sa to nemá porušovať,ale takú výšku pokuty som ešte nikde nevidel,nie je to neprimeraná výška?/.Za alkohol 1600 €,za nedodržanie podmienok v zmluve 990€.Za dalšie musíme si kúpiť pracovný odev s logom a názvom objednávateľa.
Za druhé ma zaujíma či môže byt rôzna doba výpovednej lehoty. Z mojej strany 3 mesiace a zo strany objednávateľa iba mesiac.

Tak tú zmluvu by som chcel vidieť.
To si ani na Silvestra nemôžeš vypiť?:eek::---
Stanislav 1975
28.02.11,09:55
Tak tú zmluvu by som chcel vidieť.
To si ani na Silvestra nemôžeš vypiť?:eek::---

Nééé na Silvestra, v robote myslel- nemože každý v robote chlastať ako my...:D
MatoB
28.02.11,14:52
Dobrý deň,pracujem ako živnostník-zámočník v jednej firme a mám uzatvorenú Zmluvu o dielo.Bola vystavená s tým, že keď ju nepodpíšem,že prácu nedostanem.
Zaujímalo by ma či je všetko v poriadku čo sa týka výšky pokút /je mi jasne že sa to nemá porušovať,ale takú výšku pokuty som ešte nikde nevidel,nie je to neprimeraná výška?/.Za alkohol 1600 €,za nedodržanie podmienok v zmluve 990€.Za dalšie musíme si kúpiť pracovný odev s logom a názvom objednávateľa.
Za druhé ma zaujíma či môže byt rôzna doba výpovednej lehoty. Z mojej strany 3 mesiace a zo strany objednávateľa iba mesiac.


No ale nikto ta nenuti pracovat v danej spolocnosti a taktiez ta nikto nenuti podpisat s danou spolocnostou podla teba nevyhodnu zmluvu. Pokial sa ti nepaci vchodove dvere danej spolocnosti vies kde su :D :---
Nutia ta tam pracovat, nutia ta podpisat tu zmluvu?

Pokial nie pripajam este jednu pomocku: http://www.profesia.sk/
Saigy
28.02.11,20:49
Nútiť nenútia,ale kde nájdeš prácu od 1.januára?
Úvery treba platiť,tak nebolo na výber,viem že som ju podpísal tak je asi platná,ale myslel som to v takom duchu, ako keď niekto podpíše zmluvu na prachy,a až potom niekto zistí, že je to "zjavne nevýhodná zmluva " a preto je neplatná.
S tým chľastom je to jasne, že iba v práci to platí :-).
Saigy
25.07.11,14:27
Ešte by ma zaujímalo čo by sa stalo v prípade keby som zrušil živnosť,táto "komická"zmluva by už nebola platná a tým pádom by som bol volný?A nehrozila by mi už nejaká pokuta za nedodržanie výpovede?
Dňom ako by som zrušil alebo pozastavil živnosť by som už predsa nemohol pracovať ako živnostník,nie?
slečna petra
25.07.11,23:27
Lenže ako živnostník máš určité ručenie za spôsobené škody. Ak by firma, s ktorou si zmluvu uzavrel, vyhodnotila pozastavenie tvojej živnosti a tým pádom aj nemožnosť ďalej vykonávať činnosti, na ktorej ste sa v zmluve dohodli za ŠKODU alebo nejakú ujmu, myslím, že by to nebolo príjemné. Veď vlastne, nedodržal si podmienky v zmluve, takže minimálne by to skončilo pokutou 990 EUR..