Janulik M
28.02.11,10:54
Dobrý. Potrebujem radu. Máme pretrvávajúci problém s "mládežou"(väčšina pod 18 ), ktorá neustále porušuje nočný kľud v susedstve.Okrem toho majú na rubáši toho už pomimo dosť. Holdujú alkoholu a drogám. Keďže sme nevedeli, že ich tam je taká početná skupina a že sú v stave v akom sú, boli sme za nimi, aby sa stíšili. Pozn.: Nie po prvý krát (len predtým ich bolo menej a boli tam tí, ktorí sú ešte ako tak "v pohode"). Keď nás jedni ignorovali a druhí začali byť povedzme že agresívni, zavolali sme políciu pre aký-taký pocit bezpečia a ako-takej istoty v tej chvíli (ktorá mimochodom prišla o 35 min a keby medzitým neprišiel starosta, no....neviem, neviem.....bez komentára). Polícia im dala "fúkať" a samozrejme, že tí, čo sa nezľakli a nezdupkali, nafúkali. Keďže teraz tí "obžalovaní" vedia kto volal políciu a poznajú nás a v neposlednom rade chodia stále nafetovaní ..... ako sa vieme v prípade potreby (nežiadúceho stretnutia) brániť? Sú to indivíduá bez akéhokoľvek IQ, ktorí majú pocit, že môžu každému všetko a im nikto nič. Viem, že je to utópia, ale poraďte niekto, ako zvíťazí rozum nad silou...nafetovaný bez mozgu je "nafetovaný bez mozgu" PS: Volať políciu v prípade potreby, to je samozrejme - ale čo dovtedy??? (...kým prídu a kto vie kedy vôbec...) ĎAKUJEME
Stanislav 1975
28.02.11,09:58
Dobrý. Potrebujem radu. Máme pretrvávajúci problém s "mládežou"(väčšina pod 18 ), ktorá neustále porušuje nočný kľud v susedstve.Okrem toho majú na rubáši toho už pomimo dosť. Holdujú alkoholu a drogám. Keďže sme nevedeli, že ich tam je taká početná skupina a že sú v stave v akom sú, boli sme za nimi, aby sa stíšili. Pozn.: Nie po prvý krát (len predtým ich bolo menej a boli tam tí, ktorí sú ešte ako tak "v pohode"). Keď nás jedni ignorovali a druhí začali byť povedzme že agresívni, zavolali sme políciu pre aký-taký pocit bezpečia a ako-takej istoty v tej chvíli (ktorá mimochodom prišla o 35 min a keby medzitým neprišiel starosta, no....neviem, neviem.....bez komentára). Polícia im dala "fúkať" a samozrejme, že tí, čo sa nezľakli a nezdupkali, nafúkali. Keďže teraz tí "obžalovaní" vedia kto volal políciu a poznajú nás a v neposlednom rade chodia stále nafetovaní ..... ako sa vieme v prípade potreby (nežiadúceho stretnutia) brániť? Sú to indivíduá bez akéhokoľvek IQ, ktorí majú pocit, že môžu každému všetko a im nikto nič. Viem, že je to utópia, ale poraďte niekto, ako zvíťazí rozum nad silou...nafetovaný bez mozgu je "nafetovaný bez mozgu" PS: Volať políciu v prípade potreby, to je samozrejme - ale čo dovtedy??? (...kým prídu a kto vie kedy vôbec...) ĎAKUJEME
No to je fakt problém- s takýmito vagabundami je fakt ťažko si poradiť- je to beh na dlhé trate...:mad::mad::mad:
Janulik M
28.02.11,10:36
Neviem, či som správne formulovala otázku - zovšeobecním: čo robiť pri stretnutí s človekom, ktorý ma akokoľvek ohrozí......hm??????
arizona
28.02.11,11:19
Ak si presvedcena, ze sa v susedstve konaju "drogove seansy", tak to spravne zadefinuj pri nahlasovani policii.
Myslim, ze budu konat doraznejsie, ako ked nahlasis, ze porusuju nocny klud.


Co robit pri stretnuti s opitym ci nafetovanym? No, radsej sa snazit vyhnut stretnutiu,lebo nikdy nevies, co mu skrsne v hlave...
220870
28.02.11,11:24
Tak ako píše arizona volať 158-čku alebo kriminálku.Stačí spomenúť že odťiaľ počuť streľbu ,alebo búchanie delobuchov,že nie ste si istý.To bude iný frmol.
rdb
28.02.11,11:26
Tak toto je ovela zlozitejsie ako sa zda. Otazka nie je ako riesit tych mladych, ale co robit ak sa stretneme s clovekom, ktory nas ohrozuje. Fuha. kde zijes? Je to medzi ludmi, alebo niekde na samote kde je tma a najblizsi clovek hodne vzdialeny. Najjednoduchsia rada je (ak zijes niekde kde su ludia) Kupit si pistalku. V pripade ohrozenia piskaj! Ale nie je to stopercentne a nijako by som sa na to nepoliehal.
Tu je tazko naozaj poradit. Drzim palce.
buchač
28.02.11,12:04
Neviem, či som správne formulovala otázku - zovšeobecním: čo robiť pri stretnutí s človekom, ktorý ma akokoľvek ohrozí......hm??????
NIČ ...

alebo

potom VŠETKO...

Len ešte otázka ...čo je to pojem akokoľvek ...????...lebo práve toto sa nedá zovšeobecniť , tam sú dané až dosť krehké hranice , ale so silnými mantinelmi ....

Lebo naše právo pozná len dva pojmy :
- krajná núdza
- nutná obrana ...

P.S.:
Čo sa mňa týka , skús si prečítať http://www.porada.sk/member.php?u=105474
Na niektoré miesta a v určitý čas , dobu chodím zásadne so železom ...
Janulik M
28.02.11,12:25
Tak ako píše arizona volať 158-čku alebo kriminálku.Stačí spomenúť že odťiaľ počuť streľbu ,alebo búchanie delobuchov,že nie ste si istý.To bude iný frmol.
...no, už sme polícii oznámili, že budeme volať zakaždým, keď sa to bude opakovať....len ide o to, že zakaždým budú TÍ spomínaní vedieť, že sme na nich policajtov volali my......a ak si človek predstaví aké to môže mať následky.....no.....
Janulik M
28.02.11,12:34
Tak toto je ovela zlozitejsie ako sa zda. Otazka nie je ako riesit tych mladych, ale co robit ak sa stretneme s clovekom, ktory nas ohrozuje. Fuha. kde zijes? Je to medzi ludmi, alebo niekde na samote kde je tma a najblizsi clovek hodne vzdialeny. Najjednoduchsia rada je (ak zijes niekde kde su ludia) Kupit si pistalku. V pripade ohrozenia piskaj! Ale nie je to stopercentne a nijako by som sa na to nepoliehal.
Tu je tazko naozaj poradit. Drzim palce.
No, žijem na dedine a ide o to, aby si človeka nevymákli niekde cestou, kde vedia, že by nás nikto ani nepočul....takže tak, ale vďaka :)
bubkoch
28.02.11,12:35
...no, už sme polícii oznámili, že budeme volať zakaždým, keď sa to bude opakovať....len ide o to, že zakaždým budú TÍ spomínaní vedieť, že sme na nich policajtov volali my......a ak si človek predstaví aké to môže mať následky.....no.....
najhorsie je ukazat strach ...
policia vam nepomoze, najucinnejsi bude kratky rychly, max. 10s proces s bejzbolkou v ruke ... a ver tomu ze sa "odstahuju" inde ...
Janulik M
28.02.11,12:42
NIČ ...

alebo

potom VŠETKO...

Len ešte otázka ...čo je to pojem akokoľvek ...????...lebo práve toto sa nedá zovšeobecniť , tam sú dané až dosť krehké hranice , ale so silnými mantinelmi ....

Lebo naše právo pozná len dva pojmy :
- krajná núdza
- nutná obrana ...

P.S.:
Čo sa mňa týka , skús si prečítať http://www.porada.sk/member.php?u=105474
Na niektoré miesta a v určitý čas , dobu chodím zásadne so železom ...
...no, železo nie je zlý nápad a aj by som si dala námahu nosiť so sebou nejakú tú "maličkosť", len keby som ju použila či by som neskončila ja za takými želiezkami :) :) :) .... och, smejem sa, ale je to fakt komplikované....
Stanislav 1975
28.02.11,12:43
najhorsie je ukazat strach ...
policia vam nepomoze, najucinnejsi bude kratky rychly, max. 10s proces s bejzbolkou v ruke ... a ver tomu ze sa "odstahuju" inde ...

Toto može bť síce riešenie,ale je to dvojsečná zbraň- museli by byť na 100% si istý, že majú v zálohe viac tromfov a ľudí za sebou ako tí gauneri- inak, by sa to otočilo proti nim...- totiž aby sa potom nevrátilo 3 krát viac ludí s protiútokm s bejsbalkami...a bol by problém- ale nápad to nieje zlý...
bubkoch
28.02.11,12:50
Toto može bť síce riešenie,ale je to dvojsečná zbraň- museli by byť na 100% si istý, že majú v zálohe viac tromfov a ľudí za sebou ako tí gauneri- inak, by sa to otočilo proti nim...- totiž aby sa potom nevrátilo 3 krát viac ludí s protiútokm s bejsbalkami...a bol by problém- ale nápad to nieje zlý...

nemyslim, oni nepotrebuju konflikty, oni potrebuju pocit ze obtazuju a nahanaju strach ... po takej lekcii nebudu riskovat dalsie, ale si najdu radsej ine obete :)
buchač
28.02.11,12:55
...no, železo nie je zlý nápad a aj by som si dala námahu nosiť so sebou nejakú tú "maličkosť", len keby som ju použila či by som neskončila ja za takými želiezkami :) :) :) .... och, smejem sa, ale je to fakt komplikované....

...hej , len železo nie možné použiť ako ten v Devínskej ...tomu tiež rupli nervy , teraz je na pravde Božej ...a s ním aj tí ostatní ...

Keď sa použije tak , ako sa môže a dá v medziach zákona ...všetko je O.K. ..
Len je mať nutné pevné nervy a byť aj tú zbraň rozhodnutý použiť ...
Lebo ak sa raz vytiahne , tak potom je to už kto z koho ...vtedy už niet cesty nazad ..;)
Janulik M
28.02.11,12:59
nemyslim, oni nepotrebuju konflikty, oni potrebuju pocit ze obtazuju a nahanaju strach ... po takej lekcii nebudu riskovat dalsie, ale si najdu radsej ine obete :)
och, táto odpoveď sa mi veľmi ráta, len keby to bola pravda aj v našom prípade a keby sa poučili z toho, že sme prišli k ním, že sme pred nimi volali políciu, že sa spísal záznam...aby si uvedomili to, čo majú...len mi stále behá po mysli tá predstava, čo ak ich napadne niečo iné ako ponaučenie...nie prestať, ale odplatiť... a stále potrebujem poradiť v tom, aká je možnosť sa ubrániť AK ....
Stanislav 1975
28.02.11,13:01
och, táto odpoveď sa mi veľmi ráta, len keby to bola pravda aj v našom prípade a keby sa poučili z toho, že sme prišli k ním, že sme pred nimi volali políciu, že sa spísal záznam...aby si uvedomili to, čo majú...len mi stále behá po mysli tá predstava, čo ak ich napadne niečo iné ako ponaučenie...nie prestať, ale odplatiť... a stále potrebujem poradiť v tom, aká je možnosť sa ubrániť AK ....

No myslím si, že ako povedal bubkoch- polícia im moc vadiť nebude a a aj podľa mňa im to žily netrhá či dojdu alebo nie policajti...

bohužiaľ...
Stanislav 1975
28.02.11,13:03
...hej , len železo nie možné použiť ako ten v Devínskej ...tomu tiež rupli nervy , teraz je na pravde Božej ...a s ním aj tí ostatní ...

Keď sa použije tak , ako sa môže a dá v medziach zákona ...všetko je O.K. ..
Len je mať nutné pevné nervy a byť aj tú zbraň rozhodnutý použiť ...
Lebo ak sa raz vytiahne , tak potom je to už kto z koho ...vtedy už niet cesty nazad ..;)

Noooo, ujo Harman to troška prehnal- moc s týmto postupom nesúhlasím, na moj vkus je to až moc radikálne riešenie...
Janulik M
28.02.11,13:06
No myslím si, že ako povedal bubkoch- polícia im moc vadiť nebude a a aj podľa mňa im to žily netrhá či dojdu alebo nie policajti...

bohužiaľ...
no, neverila by som tomu, ale fakt im to žili netrhalo....ešte sa smiali, že čo ako teraz keď prídu, nech prídu...tí, ktorým chýbal už len jeden záznam do nápravného, tí zdupkali, tí ostatní ostali.... to je o tom, že VEDIA, že sú neplnoletí a že im nikto nič nemôže...to, že rodičia sú permanentne niekam predvolávaní, to ich absolútne netrápi....sú totiž medzi nimi aj tí, ktorí bijú vlastných rodičov a k tomu myslím, niet čo dodať...........
Stanislav 1975
28.02.11,13:14
no, neverila by som tomu, ale fakt im to žili netrhalo....ešte sa smiali, že čo ako teraz keď prídu, nech prídu...tí, ktorým chýbal už len jeden záznam do nápravného, tí zdupkali, tí ostatní ostali.... to je o tom, že VEDIA, že sú neplnoletí a že im nikto nič nemôže...to, že rodičia sú permanentne niekam predvolávaní, to ich absolútne netrápi....sú totiž medzi nimi aj tí, ktorí bijú vlastných rodičov a k tomu myslím, niet čo dodať...........

To sú určite nejakí fanúšikovia SPARTAKU TRNAVA...:cool:
buchač
28.02.11,13:18
och, táto odpoveď sa mi veľmi ráta, len keby to bola pravda aj v našom prípade a keby sa poučili z toho, že sme prišli k ním, že sme pred nimi volali políciu, že sa spísal záznam...aby si uvedomili to, čo majú...len mi stále behá po mysli tá predstava, čo ak ich napadne niečo iné ako ponaučenie...nie prestať, ale odplatiť... a stále potrebujem poradiť v tom, aká je možnosť sa ubrániť AK ....

....žiadna ...
Lebo nevieš , nemôžeš až natoľko predvídať ...to sa nedá tak , ako vo filmoch ...
Tam je to predsa len o niečom inom a ak aj , tak tí ľudia sú vo svojej podstate vycvičení ...respektíve sú tam iné zákony / myslím teraz na USA / ...


bubkoch
najhorsie je ukazat strach ...
policia vam nepomoze, najucinnejsi bude kratky rychly, max. 10s proces s bejzbolkou v ruke ... a ver tomu ze sa "odstahuju" inde ...
...hm a si v probléme ...:confused:

Rušenie nočného kľudu riešiť bejzbolkou ???...nemyslíš vážne ...
Veď to nie je ani jeden z tých právnych procesov , kde je možným útokom zabrániť v ďalšom trestnom konaní ....či ...????
Keby išlo o prípad obrany , prosím ...aj do kolien a poriadne ;)...alebo po hlave , aby nekríval ...:rolleyes:

.sú totiž medzi nimi aj tí, ktorí bijú vlastných rodičov a k tomu myslím, niet čo dodať...........
...ale je ...a fest ...

To sú tí najhorší ...zákerní to tvorovia ...
Polepšovňa nevyrieši , basa ešte len viac vyškolí ...:rolleyes:

Ťažká rada , takto sa aj tak nedá ...to by jeden musel reál vidieť , predstaviť si to , zažiť na vlastnej koži ...
Ale všetko sa dá ...len treba chcieť a aj vedieť ...
No to si už ale každý musí uvedomiť sám , kam až chce ísť ...do akých krajností vykryštalizovať situáciu , do akých rizík sa pustiť ...na čo má alebo nie ...;)
bubkoch
28.02.11,13:28
....žiadna ...

Rušenie nočného kľudu riešiť bejzbolkou ???...nemyslíš vážne ...
Veď to nie je ani jeden z tých právnych procesov , kde je možným útokom zabrániť v ďalšom trestnom konaní ....či ...????
Keby išlo o prípad obrany , prosím ...aj do kolien a poriadne ;)...alebo po hlave , aby nekríval ...:rolleyes:

;)

vsak obrana musi byt vzdy tvrdsia ako utok, nie ?
a co uz opitou, nadrogovanou a agresivnou bandou s nozikmi vo vreckach ? filozofovat s nimi o potrebe spanku lebo ides do roboty ? ano, ked nemaju respekt ani pred tiežposratou policiou ktora okrem legitimacie nic nespravi, s pochopenim sa presunu inam ... :D
mozno by im na pochopenie stacil už pohlad na 3 bejzbolky v rukach troch 100kg chlapov ... nevyskusas, nezistis :)
kukurička
01.03.11,20:18
Rozmýšľam ako by som to asi riešila. Ťažko je radiť na diaľku a asi to bude stáť kopu nervov.
Skúsila by som sa spojiť so starostom - napísať sťažnosť a žiadať o námatkové kontroly. Pokiaľ tam polícia nájde drogy, tak už to bude riešiť s rodičmi, školou a prípadne so sociálkou. Neriešte to sám proti toľkým výrastkom, iba im tým dávate popud k odplate a je to dosť nebezpečné. Tam je ťažko predpokladať čo sa v ich opitých a nadrogovaných hlavách deje.
buchač
01.03.11,20:39
vsak obrana musi byt vzdy tvrdsia ako utok, nie ?
a co uz opitou, nadrogovanou a agresivnou bandou s nozikmi vo vreckach ? filozofovat s nimi o potrebe spanku lebo ides do roboty ? ano, ked nemaju respekt ani pred tiežposratou policiou ktora okrem legitimacie nic nespravi, s pochopenim sa presunu inam ... :D
mozno by im na pochopenie stacil už pohlad na 3 bejzbolky v rukach troch 100kg chlapov ... nevyskusas, nezistis :)

...môže ... veľký rozdiel v slovách - význame hlavne...:cool:

Nutnou obranou rozumieme právom garantovanú možnosť brániť sa proti protiprávnym fyzickým útokom (vrátane útokov na majetok) tým spôsobom, že obranca môže útočníkovi v nutnej obrane spôsobiť ujmu na zdraví, pričom obranca za také konanie nebude trestne zodpovedný.
...
Nutnú obranu možno použiť len na odvrátenie priamo hroziaceho alebo trvajúceho útoku. Obranca teda nemusí čakať, až keď útočník dá „prvú ranu“ (napr. vystrelí), ale proti útočníkovi môže zakročiť už keď sa zdá, že útočník chce zaútočiť. Nestačí teda, ak potencionálny útočník prejaví úmysel, že niekedy zaútočí (napr. v hneve povie, že niekoho zabije, avšak nepodnikne k tomu žiadne ďalšie kroky). Nutnú obranu však nemožno použiť proti útoku už skončenému ....
....
V rámci nutnej obrany možno proti útočníkovi (hoci neozbrojenému) použiť akékoľvek prostriedky potrebné na prekonanie jeho útoku (napr. aj strelné zbrane). Intenzita obrany a teda primeranosť obrany intenzite útoku nie je závislá od použitého prostriedku, ale od toho, ako ho obranca použije. Proti útočníkovi obranca môže použiť intenzívnejšie prostriedky, než ktoré používa útočník (napr. proti nožu strelnú zbraň). Použitie týchto prostriedkov však nesmie byť zjavne neprimerané útoku útočníka, najmä k jeho spôsobu, miesta a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu....

...atď....

;):rolleyes:
Janulik M
02.03.11,05:59
Rozmýšľam ako by som to asi riešila. Ťažko je radiť na diaľku a asi to bude stáť kopu nervov.
Skúsila by som sa spojiť so starostom - napísať sťažnosť a žiadať o námatkové kontroly. Pokiaľ tam polícia nájde drogy, tak už to bude riešiť s rodičmi, školou a prípadne so sociálkou. Neriešte to sám proti toľkým výrastkom, iba im tým dávate popud k odplate a je to dosť nebezpečné. Tam je ťažko predpokladať čo sa v ich opitých a nadrogovaných hlavách deje.
Starosta to už riešil "milión" krát. On je super, len tiež má zviazané ruky a rieši to ako sa len dá - nemá problém prísť kedykoľvek v noci k akémukoľvek problému, keď ho niekto zavolá. V škole ich už poznajú ako svoje "ponožky" ... jednoducho všade sú už známi, majú svoju povesť. Rodičia...tí sú buď bití vlastnými deťmi, alebo sa tvária, že ich deti sú anjeli a čo môže kto zlé na nich vidieť..... a polícia, tá kým príde - za 35 min. zdúchnu tí, ktorí sú tam "NAJ" esá.......človek im volá, že je v "centre diania" a že ich potrebuje a oni....ako keby sa nič nedialo.....ach....