spire011
28.02.11,11:16
Zdravim. O zmluvach o pozicke je tu par tem, mna by ale zaujimalo nieco ine. Totiz hodlam pozicat uplne neznamemu cloveku na inzerat 3 tisic eur. Vobec ho nepoznam, on nepozna mna, mal iba inzerat, ze surne potrebuje pozicat 3 tisic eur, vrati o mesiac 3500. Samozrejmostou je uzatvorenie zmluvy o pozicke a mna by zaujimalo, ako dosiahnut nepriestrelnost tejto zmluvy.. a ci je to vobec mozne.. Co v pripade, ak lehotu nedodrzi.. kam sa obratit.. budu ma cakat mesiace a mesiace sudnych sporov? Dakujem.
Indeed
28.02.11,10:18
Aj ja by som mal v buducnosti záujem požičať si podobnú sumu.

Možem kontaktovať cez SS ??
VieraPopluharova
28.02.11,10:18
Máš zaujimavú otázku, ale prečo chceš požičiať peniaze úplne cudziemu človeku? Za účelom zisku 500,-€?
Veď dnes je problém dostať peniaze od známych, ktorým človek požičia na základe riadnej zmluvy.
spire011
28.02.11,10:21
No znamemu by som asi tiez pozical, ak by to potreboval, a to aj bez zisku. No a odpoved - ano, ide mi o zisk tych 500 eur. Nie je to najmensi peniaz a v podstate pre nic za nic :)
dana9
28.02.11,10:22
minimalne by som odporucala pozicku zabezpecit, a to napr zaloznym pravom, alebo zmenkou
bubkoch
28.02.11,10:23
3000 € ? jedine so zaloznym pravom na nehnutelnost ... a to aj známenu, nie to este cudziemu ... :)
spire011
28.02.11,10:27
Hm hm, myslite ze je to teda az take velke riziko? Ved ak by to bolo osetrene papierom.. myslel som ze takto sa to da robit aj bez rizika.
Petra Nová
28.02.11,10:38
Zdravim. O zmluvach o pozicke je tu par tem, mna by ale zaujimalo nieco ine. Totiz hodlam pozicat uplne neznamemu cloveku na inzerat 3 tisic eur. Vobec ho nepoznam, on nepozna mna, mal iba inzerat, ze surne potrebuje pozicat 3 tisic eur, vrati o mesiac 3500. Samozrejmostou je uzatvorenie zmluvy o pozicke a mna by zaujimalo, ako dosiahnut nepriestrelnost tejto zmluvy.. a ci je to vobec mozne.. Co v pripade, ak lehotu nedodrzi.. kam sa obratit.. budu ma cakat mesiace a mesiace sudnych sporov? Dakujem.

Ako vtip - úplne nepodarené!
Chceš nepriestrelnú zmluvu o pôžičke? Tú nepotrebuješ, potrebuješ nepriestrelnú istotu, že ti dlžník peniaze vráti.
A radšej by si si mal poplatiť svoje odvody do poisťovní, to by bolo užitočnejšie. http://www.porada.sk/t68672-neplatenie-poistneho.html (http://www.porada.sk/t68672-neplatenie-poistneho.html), http://www.porada.sk/t146492-neplatenie-poistneho-do-zp.html
Braňo
28.02.11,10:41
16,67% mesačne veľmi zaujímavé. :cool: Za 200% na rok si požičia iba chorý človek.
spire011
28.02.11,10:45
No tak ked na to mas, mozes mi ich platit ty, ty mudrlant. Mozes aj do socialnej, tu si vobec neplatim.. ale zatial ani nemusim nastastie.. ale mozes, stovka mesacne mi tam urobi dobre. Trocha odveci to sem pripajat, nemyslis?
rdb
28.02.11,10:46
Papier ti nijako zasadne nepomoze. Povedzme, ze ho mas. Dlznik ti nevracia peniaze. Obratis sa na pravnika, na sud, na exekutora. (Takto to vyzera jednoducho, ale pocitaj ze ubehol tak asi 1 rok a -500 az -1500 EUR) No a nakoniec dostanes novy papier, na ktorokm bude napisane, ze exekucia je zastavena, nakolko povinny nevlastni ziadny majetok a nie je na com uplatnit prava vyplyvajuce z exekucie. No a vtedy ti zostanu dva uplne nepriestrelne papiere.
Neviem ci mam byt aj osobny... ale radsej nie, lebo v tomto pripade by som asi bol hruby a to sa nehodi.
bubkoch
28.02.11,10:48
Hm hm, myslite ze je to teda az take velke riziko? Ved ak by to bolo osetrene papierom.. myslel som ze takto sa to da robit aj bez rizika.

aj keby ta zmluva bola tak nepriestrelna ze by bola zaliata v betone, o peniaze mozes prist ...
ale ak má dlznik nejaku nehnutelnost vo svojom vlastnictve, skus aspon zmluvu spísat u notára formou notarskej zapisnice ... budes mat v ruke priamo exekucny titul a nemusis ist na súd ... a ak by tú nehnutelnost po poskytnuti pozicky predal/daroval, budes moct platnost prevodu napadnut na súde
Petra Nová
28.02.11,10:49
No tak ked na to mas, mozes mi ich platit ty, ty mudrlant. Mozes aj do socialnej, tu si vobec neplatim.. ale zatial ani nemusim nastastie.. ale mozes, stovka mesacne mi tam urobi dobre. Trocha odveci to sem pripajat, nemyslis?

Tie pripojené témy vôbec nie sú od veci. Len dopĺňajú chrakteristiku tejto témy.
Nezaškodilo by, keby si aj ty bol tak trochu mudrlantom.;)
spire011
28.02.11,10:56
RDB - ak je tvoj styl, odpovedat hrubo na obycajnu otazku, to je dost ubohe, ale verejne si si to vlastne priznal, takze neviem preco to riesim. Ale mozno si to myslel inak, ako mi to vyznelo. No okej, budem teda o tom este premyslat. Dakujem za odpovede.
rdb
28.02.11,10:59
RDB - ak je tvoj styl, odpovedat hrubo na obycajnu otazku, to je dost ubohe, ale verejne si si to vlastne priznal, takze neviem preco to riesim. Ale mozno si to myslel inak, ako mi to vyznelo. No okej, budem teda o tom este premyslat. Dakujem za odpovede.
Veru neries. A mas za co!
Ice dive
28.02.11,11:06
no mňa by prudko zaujímalo, že prečo si chce niekto požičať 3000 éčiek a do 30 dní by vracal 3500 éčiek... však takúto pôžičku môže dostať už na lepšej kreditke a s nižším úrokom... + máme tu X bánk, ktoré by takúto transakciu spravili za menej...

podľa mňa toto je obyčajná finta, ako z niekoho vytiahnuť peniaze na základe jeho chamtivosti... a o 30 dní tu máme tému "ako vytiahnuť z dlžníka 3500 Eur... "
BXLmiami
28.02.11,11:07
200% ročnr spadá pod zákon o úžere.Je to v rozpore s dobrými mravmi.
rdb
28.02.11,11:17
mimotemy
Mna vzdy prekvapi, ked citam, ze niekto priniesol celozivotne uspory, ktore bol rychlo ten den vybrat v banke do kulturneho domu, pretoze tam mali pristroj na klonovanie penazi (to sa naozaj stalo) alebo ze mohol od cloviecika, co prisiel na aute iba k nemu a ktoreho v zivote nevidel, kupit kompletné rodinne zlato za velmi vyhodnych 1000 EUR (to sa tiez stalo), alebo ze vlozil svoje peniaze ako tichy spolocnik do BMG invest (to vieme vsetci, ze sa stalo) Nuz len tolko mimo temy.
Braňo
28.02.11,13:18
spire vôbec mi nepripadá od veci tu pripojiť 200% p.a. úrok. To iba vypovedá o charaktere a podmienkach pôžičky. A chváliť sa tým, že neplatíš sociálku to je trošku detinské ak nie úbohé.
spire011
28.02.11,13:47
Braňo, lenze ten moj prispevok nepatril Tebe ale uzivatelovi RDB, ktory na neho aj adekvatne reagoval. No ja sa nechvalim neplatenim socialnych odvodov, som zivnostnik, lenze prestali mi uplne ist obchody a som rad, ze utiahnem domacnost. Takze bohuzial, nie je to sice pre moje dobro, ale inak to teraz nejde a kedze nie som povinny si ich platit, ani nic neporusujem.

ps pre uplnost: ten dotycny tie peniaze potrebuje na uzatvorenie urciteho obchodu (podotykam legalneho), o ktorom ja mam dokumenty a viem ho odkontrolovat. On na tom zarobi o nieco viac, mne vrati pozicane plus maly bonus. Lenze nechcem mu to dat iba tak, to je cele.
spire011
28.02.11,14:28
A este jedna otazka - ten dotycny ma vlastny byt, ucty v banke, auto na svoje meno.. atd atd.. v pripade, ze by nic z tohto do zmluvy nebol ochotny zakotvit pod zalozne pravo, v pripade, ze zmluvu nedodrzi, nemoze mu exekutor siahnut na tento majetok vobec?
MatoB
28.02.11,14:44
Zdravim. O zmluvach o pozicke je tu par tem, mna by ale zaujimalo nieco ine. Totiz hodlam pozicat uplne neznamemu cloveku na inzerat 3 tisic eur. Vobec ho nepoznam, on nepozna mna, mal iba inzerat, ze surne potrebuje pozicat 3 tisic eur, vrati o mesiac 3500. Samozrejmostou je uzatvorenie zmluvy o pozicke a mna by zaujimalo, ako dosiahnut nepriestrelnost tejto zmluvy.. a ci je to vobec mozne.. Co v pripade, ak lehotu nedodrzi.. kam sa obratit.. budu ma cakat mesiace a mesiace sudnych sporov? Dakujem.

No to by mohla byt aj samovrazda. Nahododou to bude nejaky pan, ktory ma velmy choru zenu, urobite zmluvu dokonca podpisete pred notarom a ked nezaplati prvu splatku, zistis ze clovek s takym menom na SR ani neexistuje, dokonca ani obciansky preukaz taky vydany nikdy nebol.
Neviem ci je to este v dnesnej dobe mozne, ale pamatam sa, ked to mozne bolo.
Petra Nová
28.02.11,15:50
No znamemu by som asi tiez pozical, ak by to potreboval, a to aj bez zisku. No a odpoved - ano, ide mi o zisk tych 500 eur. Nie je to najmensi peniaz a v podstate pre nic za nic :)


Hm hm, myslite ze je to teda az take velke riziko? Ved ak by to bolo osetrene papierom.. myslel som ze takto sa to da robit aj bez rizika.




ps pre uplnost: ten dotycny tie peniaze potrebuje na uzatvorenie urciteho obchodu (podotykam legalneho), o ktorom ja mam dokumenty a viem ho odkontrolovat. On na tom zarobi o nieco viac, mne vrati pozicane plus maly bonus. Lenze nechcem mu to dat iba tak, to je cele.


A este jedna otazka - ten dotycny ma vlastny byt, ucty v banke, auto na svoje meno.. atd atd.. v pripade, ze by nic z tohto do zmluvy nebol ochotny zakotvit pod zalozne pravo, v pripade, ze zmluvu nedodrzi, nemoze mu exekutor siahnut na tento majetok vobec?
Zdá sa, že s tým požičaním peňazí to myslíš vážne. Samozrejme, že sú to tvoje peniaze a môžeš si s nimi robiť, čo chceš. Ale ak píšeš, že svojimi príjmami ledva utiahneš náklady na domácnosť, tak za týchto okolností požičiavať peniaze neznámemu(ale aj známemu) na realizáciu obchodu, je príliš veľkým rizikom. Už samotný fakt, že niekto žiada o pôžičku neznáme osoby cez inzerát, je jedným z varovných signálov podvodného konania. Prečo si nepožičia peniaze od svojich známych, ktorí ho poznajú a aspoň trochu vedia odhadnúť jeho schopnosť vrátiť tie peniaze aj s úrokmi? Čo keď ten obchod nevyjde? Ty máš v ruke nejaké dokumenty-papiere, čo je absolútne nič. Tie môžu byť vyrobené naoko, aby tie peniaze od teba vylákal. Predpokladám, že sa má jednať o obchod, spočívajúci v zhotovení diela, keďže pôžičku ti má vrátiť za rok. Akú máš vôbec istotu, že sa ten obchod vydarí, aj keby bol skutočný ? Alebo že ten, pre ktorého bude tvoj dlžník niečo robiť alebo dodávať, mu aj zaplatí? Že sa s ním nebude musieť súdiť? A akú máš istotu, že podnikateľ aj keď dostane zaplatené, tak ti peniaze vráti? Podľa mňa žiadnu. A môžeš ho roky naháňať po súdoch.

Nepíšeš, či ide o podnikateľa fyzickú, či právnickú osobu. Ak by išlo o fyzickú osobu, tá by za svoje dlhy ručila osobným majetkom. Preveril si, či ten byt je na jeho meno alebo na meno detí? Auto nie je náhodou na lízing? Vieš, koľko peňazí má na tých účtoch? Ak má vlastný byt prečo nepožičia banku, alebo nebankovku o úver, keď je taký presvedčený, že obchod bude úspešný. A zo strany tvojho podnikateľa je to divný obchod, keď má dostať zaň zaplatené až po roku.

No a teraz k tomu zabezpečeniu návratnosti pôžičky. Okrem zmluvy o pôžičke by si musel s dlžníkom uzavrieť záložnú zmluvu na byt a dať návrh na zápis vkladu záložného práva do katastra nehnuteľností. Podľa toho, aké právne vedomie tu preukazuješ, musel by si sa obrátiť na právnika, aby ti ich vyhotovil. Ak by ich dal vyhotoviť tvoj dlžník, tak na také by som sa nespoľahla. Aj za vklad záložného práva treba platiť poplatok. Ak by si spočítal celkové náklady na zabezpečenie návratností peňazí, nestálo by to 500€, ale podstatne viac. Ale myslím, že tu už o tom niekto písal.

Ja by som sa na tých 500€ nelakomila.
buchač
28.02.11,16:07
Zdravim. O zmluvach o pozicke je tu par tem, mna by ale zaujimalo nieco ine. Totiz hodlam pozicat uplne neznamemu cloveku na inzerat 3 tisic eur. Vobec ho nepoznam, on nepozna mna, mal iba inzerat, ze surne potrebuje pozicat 3 tisic eur, vrati o mesiac 3500. Samozrejmostou je uzatvorenie zmluvy o pozicke a mna by zaujimalo, ako dosiahnut nepriestrelnost tejto zmluvy.. a ci je to vobec mozne.. Co v pripade, ak lehotu nedodrzi.. kam sa obratit.. budu ma cakat mesiace a mesiace sudnych sporov? Dakujem.
Požičaj ...
Uvidíš ...
Buď svoje konto ...alebo jeho ...;)
Ešte aj nepriestrelná vesta je priestrelná ....;)

Aj ja by som mal v buducnosti záujem požičať si podobnú sumu.
Možem kontaktovať cez SS ??
Aj ja ..............
Trt ...teraz som vrátil....a oveľa viac ...lenže to sa jednalo o ľudí , ku ktorým je absolútna dôvera nazájom ...

No tak ked na to mas, mozes mi ich platit ty, ty mudrlant. Mozes aj do socialnej, tu si vobec neplatim.. ale zatial ani nemusim nastastie.. ale mozes, stovka mesacne mi tam urobi dobre. Trocha odveci to sem pripajat, nemyslis?
Stovka ???...mesačne ????
Hm , mne iné skutočnosti robia dobre ...:rolleyes:

Braňo, lenze ten moj prispevok nepatril Tebe ale uzivatelovi RDB, ktory na neho aj adekvatne reagoval. No ja sa nechvalim neplatenim socialnych odvodov, som zivnostnik, lenze prestali mi uplne ist obchody a som rad, ze utiahnem domacnost. Takze bohuzial, nie je to sice pre moje dobro, ale inak to teraz nejde a kedze nie som povinny si ich platit, ani nic neporusujem.

ps pre uplnost: ten dotycny tie peniaze potrebuje na uzatvorenie urciteho obchodu (podotykam legalneho), o ktorom ja mam dokumenty a viem ho odkontrolovat. On na tom zarobi o nieco viac, mne vrati pozicane plus maly bonus. Lenze nechcem mu to dat iba tak, to je cele.
Aj ja som onehdá požičal ...aj papiere som mal ...
Pol roka mi trvalo dostať sa k svojmu ...
Až na veľmi " osobné a osobité " naliehanie sa zbadal , že horí ...;)

A este jedna otazka - ten dotycny ma vlastny byt, ucty v banke, auto na svoje meno.. atd atd.. v pripade, ze by nic z tohto do zmluvy nebol ochotny zakotvit pod zalozne pravo, v pripade, ze zmluvu nedodrzi, nemoze mu exekutor siahnut na tento majetok vobec?
A ešte jedna otázka ....

Dotyčný má to i ono ........ale účty v banke ....kua a to si ešte aj požičať musí ????.....alebo , žeby na nich mal menej ako ja ...????
Že aký to podnikateľ ...že aký to obchodník ...že ...že ........či ......?????
Ice dive
28.02.11,19:35
Dotyčný má to i ono ........ale účty v banke ....kua a to si ešte aj požičať musí ????.....alebo , žeby na nich mal menej ako ja ...????
Že aký to podnikateľ ...že aký to obchodník ...že ...že ........či ......?????

no že či že či... požičia 3000 baby... a o 10 roky po súdnom procese vráti samozrejme na splátky po 10 evri mesačne...

som si spomenul na môjho šéfa... ten omylom poslal cez internet banking 40000 Sk niekomu nevedno prečo... samozrejme na to po dvoch dňoch prišiel... prevod z účtu na účet príjímateľa teda nebol problém vypátrať, samozrejme peniaze na účte vtedy už neboli tak aj na súde sa stretli a dotyčný to dodnes spláca... máme zákony o bezdôvodnom obohatení, legislatívu, pýšime sa že sme právny štát... ale keď príde na lámanie chleba tak demokracia pokryvkáva...
spire011
28.02.11,20:05
Zdá sa, že s tým požičaním peňazí to myslíš vážne.

musim Ta poopravit - ako pisem, peniaze mi vrati o mesiac, nie o rok.
Dáša_
28.02.11,20:11
najskôr sa pýtaš

Co v pripade, ak lehotu nedodrzi.. kam sa obratit.. budu ma cakat mesiace a mesiace sudnych sporov? Dakujem.

a zrazu už vieš

musim Ta poopravit - ako pisem, peniaze mi vrati o mesiac, nie o rok.

myslím, že tu je každá rada zbytočná.
Najlepšie sa každý poučí na vlastných chybách.

Tak smelo do toho. (možno sa najlepšie poučíme my, čo nejdeme tiež do takého výnosného biznisu :cool::cool:)
spire011
01.03.11,08:07
najskôr sa pýtaš


a zrazu už vieš


prepac, asi si tomu neporozumela.. peniaze mi ma vratit o mesiac, ale ked nevrati, tak zrejme ma budu cakat mesiace sudov..
Dáša_
01.03.11,13:29
prepac, asi si tomu neporozumela.. peniaze mi ma vratit o mesiac, ale ked nevrati, tak zrejme ma budu cakat mesiace sudov..

ja som tomu veľmi dobre rozumela, správne by bolo napísať - peniaze by mi mal vrátiť o mesiac.

Ako ho hovorím, je to tvoja voľba, ak si si tak istý týmto biznisom, tak smelo do toho.
spire011
01.03.11,19:34
ja som tomu veľmi dobre rozumela, správne by bolo napísať - peniaze by mi mal vrátiť o mesiac.

Ako ho hovorím, je to tvoja voľba, ak si si tak istý týmto biznisom, tak smelo do toho.

aha sorry, uz rozumiem. No uvidime ako to dopadne.