karolina5
28.02.11,11:38
Dobry den, vyplnujem si DP za rok 2010 a potrebovala by som si dat "odklepnut" zopar drobnosti:
zakaznik mi zaplatil o 10 centov viac nez som mu fakturovala - do prijmov si zapocitam zaplatenu sumu a nie fakturovanu?
pri vypocte 40% vydavkov mi vysla suma 3225, 144 - zaokruhlim to matematicky, t.j. cela 14?
dan vsak zaokruhlim vzdy nadol, t. j. ak keby mi vysla povedzme nieco cela 769, bude to nieco cela 76?
mozem si este znizit zaklad dane o zivotnu poistku vo vyske 318 eur
v tabulke v VI oddieli dam do kolonky vydavky spolu pausalne vydavky plus vydavky na soc. a zdravotne odvody a dole pod tabulkou este odvody vycislim zvlast.
Dakujem
Jana_clenka
28.02.11,10:54
Dobry den, vyplnujem si DP za rok 2010 a potrebovala by som si dat "odklepnut" zopar drobnosti:
zakaznik mi zaplatil o 10 centov viac nez som mu fakturovala - do prijmov si zapocitam zaplatenu sumu a nie fakturovanu? áno
pri vypocte 40% vydavkov mi vysla suma 3225, 144 - zaokruhlim to matematicky, t.j. cela 14? áno
dan vsak zaokruhlim vzdy nadol, t. j. ak keby mi vysla povedzme nieco cela 769, bude to nieco cela 76? áno
mozem si este znizit zaklad dane o zivotnu poistku vo vyske 318 eur áno, ak poistka spĺňa stanovené podmienky
v tabulke v VI oddieli dam do kolonky vydavky spolu pausalne vydavky plus vydavky na soc. a zdravotne odvody a dole pod tabulkou este odvody vycislim zvlast. áno
Dakujem
odpovede v texte