SERVIS
28.02.11,12:50
Ahojte, živnostník má v ŽL okrem iného kúpa a predaj tovaru...maloobchod, veľkoochod. Teraz chce ponúkať a predávať víno, iba fľašky. Má v aute na ukážku nejaké vína a ak nájde zákazníkov, tak potom ide ku svojim dodávateľom, tam kúpi a vybaví objednávky... skrátka prekupuje.
1/ Potrebuje na to registračnú pokladňu alebo stačí mu len fa a PPD?
2/ Netreba žiadne špeciálne povolenia, účtovanie a evidenciu?
3/ Ak chce doma robiť aj tepovanie vozidiel, tak tiež mu stačí vystaviť FA?
Ďakujem veľmi pekne za odpovede...
SERVIS
28.02.11,13:00
skúsim si odpovedať sama bola by som rada keby ste mi to odobrili. vyčítala som po internete, že ak to bude iba tiché víno, zo slovenska tak nemusí podávať žiadne výkazy ale mal by mať reg. pokladňu. čo sa týka čistenia vozidiel, tak on bude tepovať a nie umývať z vonka... takže by pokladňu mať kvôli tepovaniu nemusel??
Excise Duty
28.02.11,15:31
skúsim si odpovedať sama bola by som rada keby ste mi to odobrili. vyčítala som po internete, že ak to bude iba tiché víno, zo slovenska tak nemusí podávať žiadne výkazy ale mal by mať reg. pokladňu. čo sa týka čistenia vozidiel, tak on bude tepovať a nie umývať z vonka... takže by pokladňu mať kvôli tepovaniu nemusel??
Ak pôjde o akékoľvek vína, teda tiché, šumivé alebo medziprodukty, ktoré už boli na Slovensku uvedené do daňového voľného obehu bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzajú, potom netreba nikam posielať nijaké výkazy.
SERVIS
01.03.11,09:16
a s pokladňou je to ako??? nikto nevie?