Dianao
28.02.11,12:54
Dobrý deň, potrebovala by som pomôcť so zaúčtovaním náhrady škody od Slov.pošty. Nami poslaný balík / predaj tovaru / nebol doručený a pošta nám preplatila sumu, na ktorú bola zásielka poistená. Ako mám toto dostať do účtovníctva? Vystavenú faktúru mám stále neuhradenú, čiastočne by som mohla z tej náhrady a tú zvyšnú časť musím tiež priznať do príjmov? / pracujem v pohode / . Ako je to z DPH? týka sa to ale starého roka, môžem dph priznať teraz?
ucetni_fantozzi
28.02.11,11:59
nahrada skody nie je predmetom DPH.

fakturu bude potrebne stornovat po dolozeni zistenia, ze balik nebol doruceny (nie je dovod evidovat pohladavku voci zakaznikovi)

inak klobuk dole, ze ste taketo nieco vybavili - tiez som mal podobny problem so slovenskou postou, ale spravodlivosti som sa nedovolal - nakoniec ma byrokrati tak prevalcovali, ze sme sa na to vykaslali...
Dianao
28.02.11,12:12
ja tomu celému asi nerozumiem...vystavila som fakturu pre zakazníka, dph som vlastne priznala uz pri vystaveni fa, ale príjem za tovar od zákazníka nemám žiadny.
Následne mi pošta preplatila / je to tak, že nám preplatila poistenú zásielku, ináč by to asi nebolo také jednoduché a bola to ich chyba / časť sumy, ktorou som zlikvidovala časť faktúry. To je zlý postup? Mám stornovať faktúru a príjem z pošty nahodiť ako iný zdanitelný príjem ?