magicar
28.02.11,15:17
Zdravím všetkých,prosím Vás potreboval by som poradiť,v prípade že vystavým faktúru dodadaveteľovi,môžu mi byť peniaze poslaté aj na účet mojej sestry, keď do faktúry uvediem jej číslo účtu? Nebudem tým porušovať nejaký zákon alebo niečo?? dakujem za Vaše odpovede.
Braňo
28.02.11,14:19
Síce zákon neporušíš, ale vytváraš guláš v evidencii príjmov. Odporúčam založiť skôr nejaký účet.
magicar
28.02.11,14:25
dakujem ale mám problem s exekutorom a momentálne sa rozbieham s podnikaním s tým že budem zamestnavať živnostníkov a nemôžem si dovoliť ,aby ked mi pošlú peniaze,že exek.to všetko zoberie,chcem ich poctivo vyplácať a potom by som ich nemal z čoho.ide vlastne o to. takže nebude s tým žiadny teda problém ani u dodávatela ktorý mi to bude zasielať?? dik za odpoved
Melnick
28.02.11,14:27
Ak veríš sestre ;):D:---

Ale v každom prípade by si mal dať na DÚ oznámenie a uviesť číslo účtu , kde Ti budú chodiť príjmy z podnikania . Podrobnejšie tu:

http://www.porada.sk/t146275-p2-sukromny-ucet-pre-zivnostnika-na-podnikanie.html#post1665175
magicar
28.02.11,14:33
ako so sestrou v pohode toho sa nebojím,všetky veci od toho budem mať ja, lebo aj prevody na další účet budem riešiť cez inter.banking,a z dôvodu akého by mala ísť na ten Dú,nemôže mi to tým pádom ohroziť exekútor ked sa o tom dozvedia alebo ak sa o tom dozvedia
Zita5
28.02.11,14:59
Mne osobne sa nepozdáva Váš postup, ktorý chcete použiť , aby ste vykonávali živnosť a príjem si necháte posielať na bežný účet Vašej sestry .Čo to bude len za účtovníctvo , ak budete mať pohyb na bežnom účte , ktorý nebude patriť Vám.A čo príjmy Vašej sestry ?Myslím, že si vyrábate ďalšie problémy.

Veľmi by ma zaujímala odpoveď na túto Vašu otázku zo strany daňového úradu .Skúste položiť cez stránku www.drsr.sk túto otázku na Váš daňový úrad.
Melnick
28.02.11,16:09
Zituš, tam je na krku exekútor a podľa mňa jediná schodná cesta je sestrin účet. No ...... podrobnosti nevieme, ale ak by nahlásil sestrin účet , ako účet kde sa budú kumulovať prostriedky z podnikania tak to vidím celkom priechodne.

mimotemyTy vieš, že som tvrdý zástanca zriadenia si podnikateľských účtov a svoj názor na to nemením ani po rokoch.;)
Som chorá z tých súkromno - podnikateľských guľášov.:cool:
magicar
28.02.11,16:24
ďakujem ešte raz za Vaše reakcie,Zita5 aj ja by som bol rád keby som to mohol dávať na svoj účet a len mojím zavinením tam mám exekútora,samozrejme,že to chcem riešiť postupnými splátkami aby sa uspokojil aj exekútor a aby som si po splatení mohol peniaze už posielať na svoj účet ale ako som už hovoril,nemôžem si dovoliť to aby som nemal z čoho platiť svojích ľudí,chcem si budovať dobré meno a nie meno s názvom "podvodník" ,preto to radšej nechám aspoň zatial posielať na účet mojej sestry.A ohľadom toho oznámenia na Dú,keď to oznámim daňovému úradu a exekútor sa to nejako náhodou dozvie,tak by tam nemal byť problém s tým že ho zablokuje alebo sa mýlim??
Zita5
28.02.11,16:26
Zituš, tam je na krku exekútor a podľa mňa jediná schodná cesta je sestrin účet. No ...... podrobnosti nevieme, ale ak by nahlásil sestrin účet , ako účet kde sa budú kumulovať prostriedky z podnikania tak to vidím celkom priechodne.

mimotemyTy vieš, že som tvrdý zástanca zriadenia si podnikateľských účtov a svoj názor na to nemením ani po rokoch.;)
Som chorá z tých súkromno - podnikateľských guľášov.:cool:

Majka, práve preto by ma zaujímala odpoveď z DRSR, ja čítam, že je exekútor, ale vyhýbanie sa splátkam exekútorovi tiež je len pridávanie si starostí a paragrafov na ramená . O to viac, že svoj príjem si dá posielať na iný účet .Ja to osobne nepodporujem .:)Treba si uvedomiť , že sestra jej/jemu bude napomáhať skrývať príjem pred exekútorom.A to už je potom otázka pre právnikov a sestra sa môže ocitnúť taktiež v problémoch .
Zita5
28.02.11,16:30
ďakujem ešte raz za Vaše reakcie,Zita5 aj ja by som bol rád keby som to mohol dávať na svoj účet a len mojím zavinením tam mám exekútora,samozrejme,že to chcem riešiť postupnými splátkami aby sa uspokojil aj exekútor a aby som si po splatení mohol peniaze už posielať na svoj účet ale ako som už hovoril,nemôžem si dovoliť to aby som nemal z čoho platiť svojích ľudí,chcem si budovať dobré meno a nie meno s názvom "podvodník" ,preto to radšej nechám aspoň zatial posielať na účet mojej sestry.A ohľadom toho oznámenia na Dú,keď to oznámim daňovému úradu a exekútor sa to nejako náhodou dozvie,tak by tam nemal byť problém s tým že ho zablokuje alebo sa mýlim??

Ak sa exekútor bude dopytovať na DU(má na to právo ) ....DU mu nahlási číslo účtu, ktoré ste oznámili v rámci povinnosti .
magicar
28.02.11,16:42
Ak sa exekútor bude dopytovať na DU(má na to právo ) ....DU mu nahlási číslo účtu, ktoré ste oznámili v rámci povinnosti .

a myslíte,že má právo siahnúť teda na ten účet,nakoľko exekútor môže siahnúť na účty,ktoré sú vedené pod mojím menom ,nie na meno niekoho iného,to by bolo si myslím v rozpore s nejakým zákonom