mgeo
28.02.11,17:44
Dobrý deň. Pred nedávnom mal otec telefonát od firmy helvetia . Telefonicky mu ponúkali možnosť si objednať zdarma vzorkový balíček nejakých výživových doplnkov na krvný obeh. Tak si ho objednal, ten prišiel aj so šekom na zaplatenie poštovného. To zaplatil.

Neviem, čo všetko mu v telefonickom rozhovore (ten aj nahrávali o čom bol informovaný) povedali, ale údajne povedali a bolo to aj v letáku napísané, že ak s tabletkami nebude spokojný, tak ma zavolať, poslať email, či inak spoločnosť kontaktovať, že nemá ďalej záujem o ten výrobok.
V opačnom prípade, že bude každých 20 dní dostávať pravidelne zásielku tých tabletiek. ´
Nevieme, či nejaká zásielka prišla, neprevzali sme žiadnu, ale dnes prišla upomienka na sumu 16,77 €, ktorú má do 7.3.2011 zaplatiť.

Moja otázka je teda, či je skutočne možné takto uzatvoriť kúpnu zmluvu. Alebo či je možné si výrobok objednať tým, že nebudeme reagovať po obdržaní vzorkovej zásielky, hoci to mali v nejakých obchodných podmienkach napísane. S nejakým výcucom obchodných podmienok bol zrejme oboznámený telefonicky. Vo vzorkovej zásielke netuším, čo bolo, nevidel som ju.

za odpoveď veľmi pekne ďakujem.
veronikasad
28.02.11,16:47