stanka.f.
28.02.11,17:46
Končí mi podpora v nezamestnanosti a neviem ako to bude teraz.Robila som na dohodu a mohla som popri podpore zarobiť asi 136E v hrubom. Aj naďalej robím na dohodu a neviem-je tu tak isto limit asi 136Eur v hrubom možné zarobiť a zostať evidovaná na ÚP? Ale je to asi tak,že teraz som vyše 2 mesiacov nerobila. Dúfam,že mi bude niekto vedieť poradiť.Ďakujem za vaše rady.
veronikasad
28.02.11,16:49
Končí mi podpora v nezamestnanosti a neviem ako to bude teraz.Robila som na dohodu a mohla som popri podpore zarobiť asi 136E v hrubom. Aj naďalej robím na dohodu a neviem-je tu tak isto limit asi 136Eur v hrubom možné zarobiť a zostať evidovaná na ÚP? Ale je to asi tak,že teraz som vyše 2 mesiacov nerobila. Dúfam,že mi bude niekto vedieť poradiť.Ďakujem za vaše rady.
tvoj mesačný príjem nesmie prekročiť sumu cca 136€ (v hrubom). Ak máš u zamestnávatela podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov, je to suma aj v čistom.
stanka.f.
28.02.11,17:15
Čo máš na mysli vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov? Veď z dohody sa dane platiť musia. Alebo sa to dá riešiť až pri daňovom priznaní?
veronikasad
28.02.11,17:18
Čo máš na mysli vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov? Veď z dohody sa dane platiť musia. Alebo sa to dá riešiť až pri daňovom priznaní?
Ak dohodár nie je starobný alebo výsluhový dôchodca, nemusí platiť preddavky na daň - ak podpíše u zamestnávatela Vyhlásenie ... Môže byť však podpísané len u jedného zamestnávatela (vylučuje súbeh - u ostatných zamestnávatelov, ak ich je viac, sa príjem zdaňuje). V DP si potom uplatní celoročnú NČZD.
stanka.f.
28.02.11,17:40
Ďakujem o tejto možnosti som nevedela,je to pre mňa veľké plus.Nakoľko teraz iný príjem nebudem mať,každé Euro mesačne poteší.
latka
09.03.11,16:05
Dobrý večer,čo sa týka podpory je jedno či bude dohoda o prac. činnosti alebo dohoda o vykonaní prác? dakujem. Príp. odvolávku na č. paragrafu zákona???
makovnik1
11.03.11,12:03
áno, je to jedno či to bude dohoda o prac. činnosti alebo dohoda o vykonaní práce
veronikasad
11.03.11,14:48
Dobrý večer,čo sa týka podpory je jedno či bude dohoda o prac. činnosti alebo dohoda o vykonaní prác? dakujem. Príp. odvolávku na č. paragrafu zákona???
ak poberáš dávku v nezamestnanosti - je to jedno.

Ak poberáš dávku v hmotnej núdzi, už to jedno nie je.

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226
psps
13.03.11,15:50
Ak dohodár nie je starobný alebo výsluhový dôchodca, nemusí platiť preddavky na daň - ak podpíše u zamestnávatela Vyhlásenie ... Môže byť však podpísané len u jedného zamestnávatela (vylučuje súbeh - u ostatných zamestnávatelov, ak ich je viac, sa príjem zdaňuje). V DP si potom uplatní celoročnú NČZD.
Ak má dohodár podpísané vyhlásenie a príjem do 136,- má preddavkovú daň alebo zrážkovú daň. Pýtam sa pre prípad, že by nebola uplatňovaná NZČD.
U nás sa totiž stala chyba, počítali sme preddavkovú daň a mala byť zrážková. Teraz aby som to nemusela prehadzovať, chcem im dať podpísať vyhlásenie spätne.
Tweety
13.03.11,15:55
Ak má dohodár podpísané vyhlásenie a príjem do 136,- má preddavkovú daň alebo zrážkovú daň. Pýtam sa pre prípad, že by nebola uplatňovaná NZČD.
U nás sa totiž stala chyba, počítali sme preddavkovú daň a mala byť zrážková. Teraz aby som to nemusela prehadzovať, chcem im dať podpísať vyhlásenie spätne.
Od 1.1. 2011 sa zo ZČ nestrháva ZD, je už len preddavková daň.
psps
13.03.11,16:01
Od 1.1. 2011 sa zo ZČ nestrháva ZD, je už len preddavková daň.
To viem, toto sa týka minulého roku.
Tweety
13.03.11,16:04
To viem, toto sa týka minulého roku.
To som nemohla vedieť, v prísp. to nebolo uvedené. AK mala byť zrazená ZD a nebola, bolo to porušenie Zákona a o dani z príjmu. To ste celý rok neprišli na to, že to robíte chybne?
psps
13.03.11,16:12
To som nemohla vedieť, v prísp. to nebolo uvedené. AK mala byť zrazená ZD a nebola, bolo to porušenie Zákona a o dani z príjmu. To ste celý rok neprišli na to, že to robíte chybne?
Prepáč, vôbec som si to neuvedomila, ja sa stále hrabem v minulom roku. Jednej firme idem robiť hlásenie a majú v tom totálny chaos. Dokonca daň mali zaokrúhľovanú na celé eurá nadol. Na DÚ mi povedali, že to treba celé opraviť a poprehadzovať daň. Len to chcem urobiť čo najmenej bolestivé. Dvaja ľudia mali mať zrážkovú daň, mali ale preddavkovú. Majú už vydané aj potvrdenia a zrejme aj DPFO. neboli dôchodci a boli na ÚP. Tak som rozmýšľala, že im dám podpísať spätne to vyhlásenie a nemusím im nič opravovať, len firme to zaokrúhľovanie. Čo povieš, bolo by to určité východisko? NČZD si určite uplatnili sami v DP.
psps
13.03.11,16:42
Čo by ste robili vy? Prehodili preddavkovú daň na zrážkovú daň alebo dať im spätne podpísať vyhlásenie?
JarkaL
13.03.11,17:27
Ale ak by mali podpísané vyhlásenie, vyšla by im daň v inej sume /nižšia alebo aj žiadna/.
psps
13.03.11,18:27
Ale ak by mali podpísané vyhlásenie, vyšla by im daň v inej sume /nižšia alebo aj žiadna/.
Ďakujem za odpovede. No nič, idem to urobiť, tak ako by to bolo správne. Nemajú podpísané vyhásenie, tak zrážkovú daň.