Allexanddra
28.02.11,18:06
Chcela by som poradiť.Mám kamenný obchod s nábytkom a chcela by som začať prevádzkovať aj e-shop.
Vzťahuje sa reklamačný poriadok a obchodný zákonník zvlášť na e-shop a zvlášť na showroom (kamenný obchod)?
Lebo ja si myslím, že pokiaľ mám kamenný obchod, tak ľudia čo si chcú niečo objednť cez e-shop majú možnosť prísť do kamenného obchodu si tovar pozrieť.
Takže naozaj neviem ako postupovať. ktorým zakonníkom sa riadiť.
padro
28.02.11,17:28
napr aj ked si niekto objedna cez eshop a tovar si prevezme u teba, bude sa to povazovat ako keby si ho objednal cez eshop.. takze ma moznost ti ho do 7 dni vratit... neviem co myslis pod pojmom reklamacia, ved reklamacia je len jedna.
Allexanddra
01.03.11,06:45
Asi som sa zle vyjadrila :-)
Podľa obchodných podmienok môže zákazník pri objednaní cez e shop tovar do 7 dní vrátiť, ale či to platí aj keď je kamenný obchod a tam si môže všetko pozrieť.Aj keď je napríklad z opačného konca Slovenska, nikto mu nebráni aby si všetko prišiel pozrieť do showroomu a potom si dovar objednal cez e shop.
Alebo to mam inak pomenovať, nie e - shop?
Stanislav 1975
01.03.11,06:47
Asi som sa zle vyjadrila :-)
Podľa obchodných podmienok môže zákazník pri objednaní cez e shop tovar do 7 dní vrátiť, ale či to platí aj keď je kamenný obchod a tam si môže všetko pozrieť.Aj keď je napríklad z opačného konca Slovenska, nikto mu nebráni aby si všetko prišiel pozrieť do showroomu a potom si dovar objednal cez e shop.
Alebo to mam inak pomenovať, nie e - shop?

cez e-shop vždy platí tá 7 dnová lehota na vrátenie tovaru...- neobstojí ani tvoja poznámka, že máš aj kamenný obchod, kde si to može pozrieť- ak je objednávka robená cez e- shop, vždy má to právo na odstúpenie do 7 dní...
čo sa týka pomenovania- tým to neobídeš- nejde o pomenovanie ale o sposob nákupu...
Stanislav 1975
01.03.11,06:49
Asi som sa zle vyjadrila :-)
Podľa obchodných podmienok môže zákazník pri objednaní cez e shop tovar do 7 dní vrátiť, ale či to platí aj keď je kamenný obchod a tam si môže všetko pozrieť.Aj keď je napríklad z opačného konca Slovenska, nikto mu nebráni aby si všetko prišiel pozrieť do showroomu a potom si dovar objednal cez e shop.
Alebo to mam inak pomenovať, nie e - shop?

pre kamenný obchod to neplatí- to nieje nákup na diaľku...
Allexanddra
01.03.11,07:07
Ďakujem za odpoveď.
Ja chápem, že je to nákup na diaľku, zatiaľ nemáme e shop a keď si niekto u nás objedná niečo mailom a zaplatí bankovým prevodom, potom si to u nás prevezme, alebo mu to pošleme, môžem postupovať ako keby si to u nás v showroome zakúpil, alebo sa tam už vzťahujú podmienky ako keby nakupoval v e shope?
Pokiaľ je to ten druhý prípad, tak to radšej budem každému hovoriť, nech si to radšej príde objednať rovno do showroomu?
Stanislav 1975
01.03.11,07:10
Ďakujem za odpoveď.
Ja chápem, že je to nákup na diaľku, zatiaľ nemáme e shop a keď si niekto u nás objedná niečo mailom a zaplatí bankovým prevodom, potom si to u nás prevezme, alebo mu to pošleme, môžem postupovať ako keby si to u nás v showroome zakúpil, alebo sa tam už vzťahujú podmienky ako keby nakupoval v e shope?
Pokiaľ je to ten druhý prípad, tak to radšej budem každému hovoriť, nech si to radšej príde objednať rovno do showroomu?

Allexandra- základ je napísať objednávku, že to kupuje v kamennom obchode- ak ti to klient podpíše-tak si vysmiata...-cez e-shop to možeš dať ako len rezerváciu a predáš to cez kamenný obchod- e-shop bude len rezervačka...- a si v pohode...
Allexanddra
01.03.11,07:13
Ďakujem, super nápad.
Lebo dosť veľa ľudí si už objednáva mailom, nejak nám zákazníci zleniveli :-)
arizona
01.03.11,07:19
Ďakujem za odpoveď.
Ja chápem, že je to nákup na diaľku, zatiaľ nemáme e shop a keď si niekto u nás objedná niečo mailom a zaplatí bankovým prevodom, potom si to u nás prevezme, alebo mu to pošleme, môžem postupovať ako keby si to u nás v showroome zakúpil, alebo sa tam už vzťahujú podmienky ako keby nakupoval v e shope?
Pokiaľ je to ten druhý prípad, tak to radšej budem každému hovoriť, nech si to radšej príde objednať rovno do showroomu?

Hovorit mozes,ale pocitaj s tym, ze si odradis dost zakaznikov.
Cez e shop objednavaju zvacsa ti zakaznici, ktori z nejakeho dovodu nebehaju po kamenych obchodoch

Casto objednavam cez eshopy,to je to pohodlicko, ze si beham /klikam/ po "regaloch" z pohodlia domova, v papuckach a kavou na stole ;):D

To je to caro pre pohodlnych,alebo pre tych co nemaju cas a nie ,aby mi predajca povedal,nech pridem do jeho predajne osobne...;):)
Stanislav 1975
01.03.11,07:21
Ďakujem, super nápad.
Lebo dosť veľa ľudí si už objednáva mailom, nejak nám zákazníci zleniveli :-)

ani nie že zleniveli, ale taký je trend- ja už tiež skoro všetko objednávam a kupujem cez net...:)
Allexanddra
01.03.11,07:22
Však práve to som nechcela :-)
Ja tiež objednávam skoro všetko cez internet, tak to chápem.