psps
28.02.11,20:49
zamestnanec pracoval vo firme na HPP 1-2/2010 podpísal vyhlásenie a uplatňoval preddavkovú daň. Potom bola výpoveď a zamestnal sa v tej istej firme na dohodu o VP a bola mu odpočítavaná znovu preddavková daň aj keď zarobil len 130,-E v hrubom. Bolo to správne? Nemal mať zrážkovú daň?
Adiks
28.02.11,20:19
Pokiaľ mal aj v období, keď pracoval na dohodu podpísané vyhlásenie o zdanení príjmov zo závislej činnosti, tak preddavková daň je v poriadku. Ak vyhlásenie podpísané nemal, príjem z dohody vo výške 130 EUR mal byť zdanený zrážkovou daňou.
psps
28.02.11,20:25
Može mať aj dohodár podpísané vyhlásenie?
KEJKA
28.02.11,20:26
samozrejme.
psps
28.02.11,20:29
Je zrážková daň od 1.1.2011 zrušená? Teda aspoň v prípade príjmu na dohodu o VP.
psps
28.02.11,20:38
Ešte ďalší prípad. Môže mať zamesnanec na VPP strhnutú preddavkovú daň aj keď má príjem do 165,97E a vyhlásenie má podpísané u iného zamestnávateľa?
psps
28.02.11,20:54
V Hlásení v časti V. v bode 4 sa vypĺňajú len príjmy, pri ktorých sa odviedla preddavková daň. A v bode 5, kde sa zašrtávajú mesiace, tam sa vyznačia len tie mesiace, v ktorých sa vyplatila mzda s preddavkovou daňou alebo aj mesiace kde bola vyplatená mzda so zrážkovou daňou?
Nie je mi to jasné, nie je to v poznámkach jasna napísané.
A viete mi odpovedať aj na predchádzajúce otázky?
Paula
28.02.11,21:07
Je zrážková daň od 1.1.2011 zrušená? Teda aspoň v prípade príjmu na dohodu o VP.


Zrušená v rámci príjmov zo závislej činnosti.




Ešte ďalší prípad. Môže mať zamesnanec na VPP strhnutú preddavkovú daň aj keď má príjem do 165,97E a vyhlásenie má podpísané u iného zamestnávateľa?


Vyhlásenie "platí" len u jednoho zamestnávateľa.




V Hlásení v časti V. v bode 4 sa vypĺňajú len príjmy, pri ktorých sa odviedla preddavková daň. A v bode 5, kde sa zašrtávajú mesiace, tam sa vyznačia len tie mesiace, v ktorých sa vyplatila mzda s preddavkovou daňou alebo aj mesiace kde bola vyplatená mzda so zrážkovou daňou?
Nie je mi to jasné, nie je to v poznámkach jasna napísané.
A viete mi odpovedať aj na predchádzajúce otázky?



Zrážkovú daň do časti V. netreba montovať a to ani čo sa týka krížikov za mesiace ;).