majus1
01.03.11,06:31
Dobrý deň, potrebujem poradiť s jedným problémom. Jedna moja známa a dve jej sestry majú v lese každá po jednej parcele (napr. 1,2,3). Prišiel za nimi taký pán s tým nech mu podpíšu splnomocnenie v znení:

"zastupovaním mojej osoby v rokovaniach s organizáciou štátnej správy Lesy SR, š.p. Banská Bystrica OZ Žilina pre účel vydania užívacích práv na lesných pozemkoch v kat. území XY (Kn parc. č. 1,2,3) podľa zákona č. 229/1997 Zb. a príslušných pokynov a usmernení Ministerstva pôdohospodárstva SR.
Zároveň súhlasím s členstvom v Združení súkromných vlastníkov lesov uzatvoreného podľa § 829 Občianskeho zákonníka č. 40/1964 Zb. v znení neskorších predpisov pre následné hospodárenie na LPF podľa zákona č. 100/1997 Zb."

Ide o to , že dotyčný je dosť veľký špekulant , nemá byť splnomocnenie napísané len na tú parcelu, ktorej je moja známa vlastníkom, všetkým trom sestrám dal podpísať toto znenie jednotlivo ale každá z nich vlastní len jednu parcelu, nie všetky tri, a nemôže sa stať , že keď mu podpíšu splnomocnenie v tomto znení pripraví ich o užívacie práva k tým pozemkom?
Jedna s tých sestier to už podpísala (na všetky tri parcely) a on si to vysmiaty zobral , že to by malo stačiť.
Ďakujem