mitinko
18.12.05,18:42
Potrebovala by som poradit co sa tyka mareskej dovolenky ako je to s nahlasovanim a kto ju vypláca. Ja som našla, že na MD nahlasuje zamestnávateľ, t.j. posiela na sociálnu posiťovňu tlačivo na žiadosť o materské a súčasne posiela na registračnom liste prerušenie poistenia. Teda len sociálka vypláca materské od začiatku nástupu a zamestnávateľ nič. Je teda tento postup správny? Díky za rýchlu odpovedˇ.
amelia
18.12.05,17:59
Vyplníš tlačivo,to isté ako pri PN; na registr.liste zahlásiš zmenu- nástup na MD.Až po pol roku vyplníš znovu registr.list, kde zahlásiš zmenu-ukončenie MD; ďalší registr.list s ďalšou zmenou-nástup na rodičovský, a spravíš odhlášku na ďalšom registračnom liste-neuveriteľná byrokracia :)
mitinko
18.12.05,18:01
diky moc za info ja mam uz tych vyplnaciek a tlaciv akosi dost
nika.sum
18.12.05,18:05
...Teda len sociálka vypláca materské od začiatku nástupu a zamestnávateľ nič...

Nestraste, este aby aj toto hodili na zamestnavatela. :eek: Nastastie zamestavatel vybavi len tie papierovacky. Po narodeni dietata by mamicka mala zaniest do SP kopiu rodneho listu dietata.
Iveta Matlovičová
19.12.05,07:32
tiež som mala v tom mierny chaos, volala som som s Registrom na sociálke, v prípade rodičovského, ak nastúpi na RD, treba zaslať 1 RL-prerušenie: treba uviesť dátum prerušenia a použiť dôvod prerušenia 1. Pri ukončení RD treba zaslať 2 RL a to : RL - zmena, kde vyznačíme dátum skončenia RD a RL - prerušenie- kde vyznačíme dátum zániku prerušenia. Ak by pracovníčka nastúpila do práce skôr a naďalej poberala rodič. príspevok, zašlem len RL - prerušenie, kde len ukončíme prerušenie SP. Dúfam, že ti to pomôže.
Majka
03.01.06,13:42
prosim vas aka je suma podpory materstve tych prvych 6 mesiacov? je to ohranicene nejak? je to 55percent z HM.
ajobs
03.01.06,18:22
prosim vas aka je suma podpory materstve tych prvych 6 mesiacov? je to ohranicene nejak? je to 55percent z HM.

Výška materského je 55% z denného vymeriavacieho základu. Dĺžka vyplácania je 28, resp. 37 týždňov ( pozri § 48 zákona o soc.poistení ).
Majka
04.01.06,09:21
dakujem pekne za upresnenie.