Mária Poláková
01.03.11,09:25
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ako mám postupovať pri vyplňaní DP. Som SZČO a vediem si jednoduché účtovníctvo a zároveň vykonávam prácu osobnej asistentky pre ťažko zdravotne postihnutú osobu.(oddiel VI daň.pr. riadok 6 - činnosti, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním) Pri SZČO si uplatňujem skutočné výdavky.(po tento korok nemám problém s vyplnením DP) Moja otázka znie: Pri výkone osobnej asistencie pre ZŤPS si môžem uplatniť 40% paušálny výdavky alebo musím skutočné? - tu je pre mňa oveľa výhodnejšie paušál.
Michelle22
21.03.12,13:03
Ja si uplatňujem 40% paušálne výdavky. Zatiaľ to bolo všetko O.K.
Katy a R
21.03.12,13:10
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ako mám postupovať pri vyplňaní DP. Som SZČO a vediem si jednoduché účtovníctvo a zároveň vykonávam prácu osobnej asistentky pre ťažko zdravotne postihnutú osobu.(oddiel VI daň.pr. riadok 6 - činnosti, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním) Pri SZČO si uplatňujem skutočné výdavky.(po tento korok nemám problém s vyplnením DP) Moja otázka znie: Pri výkone osobnej asistencie pre ZŤPS si môžem uplatniť 40% paušálny výdavky alebo musím skutočné? - tu je pre mňa oveľa výhodnejšie paušál.
nuž - v tomto prípade musíš skutočné v obidvoch príjmoch - alebobo paušálne - v obidvoch príjmoch!!.. (viď zák o DzP)
Katy a R
21.03.12,13:14
ale len do prvej kontroly!!!
Viera Ká
04.06.12,14:57
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať na takúto vec: SZČO je zároveň aj osobný asistent pre ZŤP je prihlásený na daň úrade už dva roky ,podáva z príjmov DP, ale tieto príjmy sa nerátajú ako VZ pre odvody do SP, ale keď niektorý mesiac má celý PN môže mať vtedy osobnú asistenciu, alebo nie?