Jana.s
01.03.11,09:53
Dobrý deň,
potrebujem poradiť ohľadne trestného stíhania na exmanžela zo zanedbania povinnej výživy na deti. Toto trestné oznámenie som podala na okresnú prokuratúru a tá to poslala na ďalšie konanie na OR-PZ, úradu justičnej a kriminálnej polície. Dlh na výživnom bol za obdobie štyroch mesiacov, kým sa však celé šetrenie ukončilo, pribudol k tomuto dlhu aj piaty mesiac. Exmanžel dlžnú sumu vyplatil, ale nie celú. Tento piaty mesiac nebol uhradený v plnej výške, ale len v čiastočnej. Na toto som vyšetrujúceho policajta upozornila, on i však napriek tomu trestné stíhanie s využitím § 86 ods 1 o účinnej ľútosti ukončil s tým, že môj exmanžel mu "sľúbil", že dodatočnú sumu uhradí popri bežnom výživnom nasledujúci mesiac, t.j. teraz 15. marca. Nakoľko veľmi dobre svojho exmanžela poznám, viem, že tento dlh neuhradí a ja tie peniaze uvidím opäť až po podaní ďalšieho trestného oznámenia po uplynutí neplatenia výživného v dĺžke troch mesiacov - on mi totiž výživné vypláca iba po týchto trestných oznámeniach. Toto konkrétne bolo už 10-te trestné oznámenie.
Chcela by som sa spýtať, či dotyčný policajt právom uzavrel trestné stíhanie, ktoré som ja podala voči exmanželovi na dlh za 4 mesiace, alebo mal k tomu prirátať aj tento piaty mesiac, ktorý mu počas vyšetrovania pribudol? Keď som na toto telefonicky upozornila tohto policajta, tak mi akurát na to povedal, že z jeho strany to je doriešené a ak ja nie som spokojná, mám sa voči uzneseniu tohto vyšetrenia odvolať.
Ďakujem
bubkoch
01.03.11,09:01
na policajtov kasli, daj to exekutorovi hned po 1. mesiaci a ked ex uvidi trovy exekucie, velmi rad ti zacne platit aj niekolko mesiacov dopredu aby nahodou nezabudol na nejaky mesiac :D
Jana.s
01.03.11,09:16
Takto sa to riešiť nedá nakoľko on je podnikateľ a všetko si zariadil tak, že na seba nemá nič písané a "akože" vôbec nič nevlastní a tým pádom mu nie je na čo siahnuť. Ja už som na neho ohľade inej veci exekúciu podala, a však bezúspešne. Hlavne by som potrebovala vedieť, či do tej účinnej ľútosti spadá len dlh, ktorý je udaný do dátumu podania trestného oznámenia, alebo sa k nemu prirátava aj ďalší vzniknutý dlh, ktorý mu medzičasom vznikol počas vyšetrovania.
Eva10
01.03.11,10:12
Ak bolo trestné konanie vo veci zastavené a neuplynula lehota na podanie sťažnosti, ktorá je 3 dni od oznámenia, podaj sťažnosť proti tomuto rozhodnutiu. Ako dôvody uveď neexistenciu dôvodov účinnej ľútosti (nebolo splnené celkom) + ďalšie dôvody, ktoré uvádzaš.