lucy581
01.03.11,09:58
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať, mám taký problém..
Brala som dotáciu z úradu práce na začatie podnikania. Ubehli už 2 roky, teraz budem mať kontrolu,...mala som takmer celé dva roky nulové príjmy. Vôbec som si netlačila uzávierky, lebo mi niekto povedal, že ak mám nulové príjmy tak nemusím. Bude s tým teraz problém, neviete??? Ako to môžem dokázať? pokladňu som už predala...
Lenka1979
01.03.11,09:12
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať, mám taký problém..
Brala som dotáciu z úradu práce na začatie podnikania. Ubehli už 2 roky, teraz budem mať kontrolu,...mala som takmer celé dva roky nulové príjmy. Vôbec som si netlačila uzávierky, lebo mi niekto povedal, že ak mám nulové príjmy tak nemusím. Bude s tým teraz problém, neviete??? Ako to môžem dokázať? pokladňu som už predala...


Ako si potom viedla účtovníctvo?
Lenka1979
01.03.11,09:14
Tvoj príjem bol minimálne prijatá dotácia z UP a k nej prisluchajúce výdavky ak si ju minula celú. O tom si účtovať musela. Či?:rolleyes:
lucy581
01.03.11,09:42
no ja som si tlačila bločky tak raz za pol roka..lebo boli tie príjmy nulové..účtovníctvo nebol problém
janka.mo
01.03.11,09:49
tak ked uctovnictvo nebol problem, tak by si mala byt v pohode.... ved oni chcu vidiet penazne denniky, bankove vypisy a doklady o pouzití finančného príspevku a výpisy o zaplatení poistného. ak toto vsetko mas, tak potom by to malo byt ok.

len nechapem ako si mohla mat nulove prijmy, ako uz bolo vyssie spomenute minimalne ten prispevok bol tvoj prijem a este podmienka od uradu prace je, ze musis danu cinnost vykonavat dva roky, takze aspon nejaku cinnost si musela vykonat v kazdom roku, aby sa to dalo povazovat za vykonavanie cinnosti....
lucy581
01.03.11,11:52
áno ten príspevok bol príjem, ale ja som myslela čisto len na moje zárobky...no boli mesiace aj pol roka, kedy nič- žiadny príjem, ale ináč som riadne podnikala..bola som tam stále atď..účtovníctvo mám urobené..
Lenka1979
01.03.11,11:54
áno ten príspevok bol príjem, ale ja som myslela čisto len na moje zárobky...no boli mesiace aj pol roka, kedy nič- žiadny príjem, ale ináč som riadne podnikala..bola som tam stále atď..účtovníctvo mám urobené..


Potom sa nemáš čoho báť, ak máš riadnu evidenciu a urobené účtovníctvo.;)
lucy581
01.03.11,11:59
takže nevadí ak nemám vytlačené vôbec bločky..???
Lenka1979
01.03.11,12:02
takže nevadí ak nemám vytlačené vôbec bločky..???

Čo sa týka kontroly z úradu práce - ich Tvoje bločky z ERP nezaujímajú, resp. Tvoje tržby. Horšie bude keď bude kontrola z DU, tu už problém asi bude.
lucy581
01.03.11,12:06
vážne? no dúfam..., ale kázali mi doniesť si so sebou knihu pokladnice..., tak uvidím...
veronikasad
01.03.11,12:11
vážne? no dúfam..., ale kázali mi doniesť si so sebou knihu pokladnice..., tak uvidím...
na akú činnosť si dostala dotáciu ?
lucy581
01.03.11,12:13
kozmetika
veronikasad
01.03.11,12:15
kozmetika
Držím palce, aby kontrolori UP privreli pri kontrole obidve oči nad takýmto podnikaním, keď si tržby nemala pol roka ...
lucy581
01.03.11,12:16
tržby si človek neurčí
veronikasad
01.03.11,12:18
tržby si človek neurčí
súhlasím, ale ak ti do prevádzky polroka nevojde žiadny zákazník, môžeš hovoriť o podnikaní ?

Daj prosím po kontrole vedieť, aké stanovisko k tomu zaujali kontrolori UP.
ajka-26
18.03.11,13:29
súhlasím, ale ak ti do prevádzky polroka nevojde žiadny zákazník, môžeš hovoriť o podnikaní ?

Daj prosím po kontrole vedieť, aké stanovisko k tomu zaujali kontrolori UP.
To by aj mna zaujimalo.Tiez by som chcela poziadat o dotaciu.A co urobi UP
ked mi podnikanie nepojde.Budem musiet vratit dotaciu?Nestaci,ked si budem 2r.platit odvody?Kontroluju aj to,na co som dotaciu minula?
marjankaj
18.03.11,13:34
To by aj mna zaujimalo.Tiez by som chcela poziadat o dotaciu.A co urobi UP
ked mi podnikanie nepojde.Budem musiet vratit dotaciu?Nestaci,ked si budem 2r.platit odvody?Kontroluju aj to,na co som dotaciu minula?

Predovšetkým to. A aj to čo máš napísané v zmluve. Iné ani veľmi kontrolovať nemôžu.
verony1
28.03.11,19:17
ja som brala ties prispevok a chcem sa spitat podla coho vies ze ti pride kontrola??
vulxy
03.04.11,19:03
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať, mám taký problém..
Brala som dotáciu z úradu práce na začatie podnikania. Ubehli už 2 roky, teraz budem mať kontrolu,...mala som takmer celé dva roky nulové príjmy. Vôbec som si netlačila uzávierky, lebo mi niekto povedal, že ak mám nulové príjmy tak nemusím. Bude s tým teraz problém, neviete??? Ako to môžem dokázať? pokladňu som už predala...

mam par nejasnosti....ti si zrejme uz skoncila podnikanie po 2 rokoch(ked uz si aj pokladnicku predala) a teraz mas ist na UP aj s pokladnicno-uctovnimi knihami.neviem preco by si tam ty mala vo svojom volnom case a za svoje peniaze chodit?,sak zmluva je na dva roky ......a konec.ked nieco chcu kontrolovat nech si pridu za svoje ku mne.alebo ako to je?pytam sa preto lebo aj mna to moze postihnut.
veronikasad
03.04.11,19:07
Dúfam, že do tejto témy "nenakukne" minister práce ...
Paula
03.04.11,19:19
mam par nejasnosti....ti si zrejme uz skoncila podnikanie po 2 rokoch(ked uz si aj pokladnicku predala) a teraz mas ist na UP aj s pokladnicno-uctovnimi knihami.neviem preco by si tam ty mala vo svojom volnom case a za svoje peniaze chodit?,sak zmluva je na dva roky ......a konec.ked nieco chcu kontrolovat nech si pridu za svoje ku mne.alebo ako to je?pytam sa preto lebo aj mna to moze postihnut


Tak tak tak...a z čoho máš strach konkrétne Ty?
vulxy
03.04.11,19:25
Tak tak tak...a z čoho máš strach konkrétne Ty?

okrem UPSVAR,DU,PZ,FBI,CIA,MOSADU uz len pavukov:)
vulxy
03.04.11,19:32
Tak tak tak...a z čoho máš strach konkrétne Ty?

akoze nemam z kontroly strach(nebudem ani nadseny) len mi neide do hlavy ze preco upsvar niekoho predvolava po 2 rokoch...to do konca zivota mam cakat na telefonat aby som mohol naklusat na koberec???:)
veronikasad
03.04.11,19:33
akoze nemam z kontroly strach(nebudem ani nadseny) len mi neide do hlavy ze preco upsvar niekoho predvolava po 2 rokoch...to do konca zivota mam cakat na telefonat aby som mohol naklusat na koberec???:)
Do 5 rokov ťa môže na kontrolu vyzvať aj daňový úrad ...
marjankaj
03.04.11,20:00
akoze nemam z kontroly strach(nebudem ani nadseny) len mi neide do hlavy ze preco upsvar niekoho predvolava po 2 rokoch...to do konca zivota mam cakat na telefonat aby som mohol naklusat na koberec???:)

No prečo asi? Máš v zmluve uvedené, že tie prostriedky máš použiť na daný účel počas dvoch rokov. Načo by ti mali prísť skôr?:eek:
vulxy
03.04.11,20:02
Do 5 rokov ťa môže na kontrolu vyzvať aj daňový úrad ...

DU moze kontrolovat hocikoho-hocikedy to vie kazdy,ale upsvar???
ja sa nehadam asi mate pravdu len nechapem system...ale kto sa raz upise diablu:D
vulxy
03.04.11,20:12
No prečo asi? Máš v zmluve uvedené, že tie prostriedky máš použiť na daný účel počas dvoch rokov. Načo by ti mali prísť skôr?:eek:

to mi je vsetko jasne,ale co mi nesedi ze ona teda Lucy581musi!!! prist na upsvar citujem :"vážne? no dúfam..., ale kázali mi doniesť si so sebou knihu pokladnice..., tak uvidím..." mne to zavana buzeraciou.ide mi o to ze ked chcu kontrolovat nak kontroluju od toho su plateni ale nie na moj ukor.podotykam ze sa bavime uz o dobe po skonceni 2 rocn.zmluvy.
marjankaj
03.04.11,20:28
to mi je vsetko jasne,ale co mi nesedi ze ona teda Lucy581musi!!! prist na upsvar citujem :"vážne? no dúfam..., ale kázali mi doniesť si so sebou knihu pokladnice..., tak uvidím..." mne to zavana buzeraciou.ide mi o to ze ked chcu kontrolovat nak kontroluju od toho su plateni ale nie na moj ukor.podotykam ze sa bavime uz o dobe po skonceni 2 rocn.zmluvy.

To je samozrejmé, že kontrolujú až po tých dvoch rokoch.

A nemal si si pýtať tú dotáciu, a nemusel by si tam chodiť na kontrolu. Oni ti urobili službu, tak aj ty niečo urob pre nich.
Katy a R
04.04.11,06:37
to mi je vsetko jasne,ale co mi nesedi ze ona teda Lucy581musi!!! prist na upsvar citujem :"vážne? no dúfam..., ale kázali mi doniesť si so sebou knihu pokladnice..., tak uvidím..." mne to zavana buzeraciou.ide mi o to ze ked chcu kontrolovat nak kontroluju od toho su plateni ale nie na moj ukor.podotykam ze sa bavime uz o dobe po skonceni 2 rocn.zmluvy.

.. však nemajú kam prísť za ňou, ke´d už ukončila činnosť ;)
A dotáciu poskytuje min financiíí (cez UPSVaR) - samozrejme majú právo skontrolovať, či bola použitá v súlade s PZ ... je určená na začatie (rozbeh) zárobkovej činnosti ... ak teda žiadna zárobková činnosť nie je ... :confused::confused: :confused: .......
.. daj nám lucy vedieť, ako to dopadlo:confused:
vulxy
04.04.11,07:46
vzdavam to-odchadzam nepochopeny:-)