tinka.to
01.03.11,12:06
Ahojte poraďáci, chcem vás poprosiť o radu. Objednala som priateľovi ešte 3.12.2010 cez net tenisky z jednej zahraničnej stránky (desupra.com). Peniaze som uhrádzala cez paypal (z účtu známeho, lebo ja som vtedy nemala ešte paypal registrovaný). Úhrada prebehla bez problémov, mám potvrdenie o zaplatení, aj potvrdenie prijatia objednávky. Problém je, že tenisky dodnes nedošli! Myslela som, že kúpa tovaru cez paypal je bezpečná, v minulosti som už raz tie tenisky chcela objednávať z inej stránky, ale pri úhrade cez paypal ma kontaktovali, že je to neoverený dodávateľ, tak som ich ani neobjednala. Preto som sa spoľahla na to, že pokiaľ platba cez paypal prejde, ide o seriozneho dodávateľa a nemusím sa ničoho obávať...Teraz spätne však zisťujem, že vlastne na tej stránke nie sú uvedené ani žiadne údaje o tej spoločnosti, je tam iba kontaktný formulár, cez ktorý sme sa v januári informovali na stav objednávky. Odpísali iba, že to preveria u prepravcu. Odvtedy nič, žiadna odpoveď....pred dvomi týždňami som tam písala rozsiahlejší e-mail, že žiadam o informáciu o tovare (pripojila som aj potvrdenie objednávky a potvrdenie o zaplatení cez paypal), ale žiadna odpoveď! Známy, z ktorého paypal účtu sme to platili, písal reklamáciu aj na paypal, ale odpovedali mu iba toľko, že reklamáciu zamietajú, lebo nie sú dostačujúce dôkazy...Prosím poraďte kam sa obrátiť! dá sa niekde vôbec sťažovať? stretli ste sa s tým niekto? ako ste to riešili...? ďakujem za všetky odpovede aj rady...Martina
medvedik21
06.03.11,11:55
Priatel ma podobny problem. PayPal bohuzial funguje tak ze Slovakov asi nema v laske lebo ak sa jedna o slovo proti slovu, tak uzna skor zahranicnemu ze zasielku poslal ako Slovakovi ze zasielku nedostal. Odporucam Ti napisat reklamaciu priamo cez banku na vratenie penazi z uctu toho prijimatela z dovodu nedodanej zasielky, no bohuzial moze to trvat mesiace, nez to vybavia a je otazne ci to vybavia. No za skusku nic nedas.