petkofe
01.03.11,14:02
Zdravím,
začínam ako SZČO od 1.3.2011. Miestom podnikania je adresa trvalého bydliska. Pracujem pre strategického partnera, ktorý ma vysiela na zakázky mimo adresy trvalého bydliska. Najnovšie je to vzdialené cca 150 km. Cestujem tam vlastným autom v nedeľu, som tam ubytovaný na náklady strategického partnera do piatka, potom cestujem opäť domov. Ešte v tom mieste denne vykonám cestu 5km na pracovisko ráno a 5km naspäť na ubytovanie, opäť vlastným autom. Tyzdenne to vyjde dokopy cca na 350 km. Auto je zaregistrované ako súkromné auto na podnikanie.
Otázky:
1. Predpokladám, že tieto cesty si môžem uplatnovať ako cestovné náhrady do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane. Čo budem k tomu všetko potrebovať?
2. Môžem dávať do nákladov aj iné náhrady počas tejto práce? Ako by to bolo pri stravnom, resp. pri ubytovaní - aj keď ako som písal ubytovanie je hradené.

Ďakujem
Indeed
01.03.11,13:06
Podal si neuplnú informáciu.

Rozhodnutie, či si uplatniť skutočné náklady alebo pušálne výdavky 40%

závisi od výšky obratu aký predpokladaš,že dosiahneš za rok 2011.

Uvidíš, a potom sa rozhodneš.
petkofe
01.03.11,13:22
Ok, doplnime. Nieje problem.
Kebyze som daval pausalne, tak nemusim dokladovat...tak som sa docital kdesi. Ak nie, opravte ma.
Kedze sa pytam na moznost riesenia cestovnych nahrad, tak uvazujem o skutocnych nakladoch.

Takze skutocne naklady...ide o tie iste tyzdenne kilometre az do konca roka, plus dalsie ine naklady. predpokldam ze celkovo prevysia 40 %.
petkofe
01.03.11,13:24
Ok, doplnime. Nieje problem.
Kebyze som daval pausalne, tak nemusim dokladovat...tak som sa docital kdesi. Ak nie, opravte ma.
Kedze sa pytam na moznost riesenia cestovnych nahrad, tak uvazujem o skutocnych nakladoch.

Takze skutocne naklady...ide o tie iste tyzdenne kilometre az do konca roka, plus dalsie ine naklady. predpokldam ze celkovo prevysia 40 %.
mi75
28.11.12,17:45
Prečo nikto neodpovedal? Zaujíma to aj mňa. Ďakujem.