adad
19.12.05,08:24
Ahojte poraďáci! Účtujem v lekárni, majiteľkou je fyzická osoba. Keď bola majiteľka na lekárnickom kongrese môže si dať do nákladov ubytovanie v hoteli a môže si uplatniť aj DPH? A ešte ma zaujíma ako je to s pohonnými látkami u FO. Majiteľka má na lekáreň kúpené auto a neviem koľko PHL môžem účtovať. Je to nejak obmedzené? A môže mať zaúčtované aj cesťáky od zamestnancov keď používajú svoje vlastné autá?
liba2
19.12.05,07:52
Ahojte poraďáci! Účtujem v lekárni, majiteľkou je fyzická osoba. Keď bola majiteľka na lekárnickom kongrese môže si dať do nákladov ubytovanie v hoteli a môže si uplatniť aj DPH? A ešte ma zaujíma ako je to s pohonnými látkami u FO. Majiteľka má na lekáreň kúpené auto a neviem koľko PHL môžem účtovať. Je to nejak obmedzené? A môže mať zaúčtované aj cesťáky od zamestnancov keď používajú svoje vlastné autá?
1. ubytovanie - áno
2. DPH - áno - ak je platiteľom DPH a ak účet z hotela obsahuje všetky náležitosti podľa §71 zákona o DPH.
3. PHM - podľa normovanej spotreby za prejazdené km
4. vyúčt. PC zamestnancov - áno - ak boli splnené všetky podmienky.
Idiotka
22.12.05,13:21
Účtujem v lekárni, majiteľkou je fyzická osoba. Keď bola majiteľka na lekárnickom kongrese môže si dať do nákladov ubytovanie v hoteli a môže si uplatniť aj DPH?

Nič v zlom, ale pripomína mi to zvláštny druh turisitiky: Cestovky vypracujú ponuky pre konanie "kongresu" napr. na Bali alebo v Thajsku, s "pracovným" programom ....a to všetko, aby farmaceutické firmy mohli odmeniť napr. lekárov za to, že pri predpisovaní napr. HAK uprednostnili ich tabletky.
Analogicky lekárne, lekárnici: je spústa prípravkov bez potrebného predpisu a ktorý sa viac míňa (idete si kúpiť niečo proti bolesti zubov napr.), ten výrobca je milší k lekárni/lekárnikovi.

V zdravotníctve, farmaceutickom priemysle apod. je veľa, veľmi veľa peňazí, a každý chce z toho koláčika kúsok...