janulka
01.03.11,19:32
Dobrý večer prajem, som absolútny amatér v tejto oblasti a bola to prvá a posledná výnimka, ktorú spravím smerom ku závislej činnosti. Nie že by som sa jej nejako stránila ale zo mzdovej oblasti mám len velmi málo vedomostí a je to taká obšírna a náročná oblasť, že budem rada, ked budem dobrá v tom, čomu sa momentálne venujem, to len tak mimo.mimotemy a možno niekedy rozšírim vedomosti i o závislú činnosť.

prosím o kontrolu:
szčo uzavrela s pani evidovanou na úrade práce dohodu o pracovnej činnosti dňa 10.02.2011/ chodí je vypomáhať - predávať do predajného stánku, skutočne len na pár hodin do tyzdna cca. 4 hodiny za týžden/. Dňa 09.02.2011 sa szčo zaregistrovala na danový úrad ako platitel dane zo závislej činnosti, taktiež sa 09.02.2011 zaregistrovala na sociálnej poisťovni, bude odvázdať odvody do garančného fondu 0,25 % a úrazové poistenie 0,80 %. Získala príslušne čísla účtov - na danovom úrade i na sociálnej poisťovni.
- pani s ktorou uzatvorila dohodu o pracovnej činnosti - teda nesmie prekročiť 10 hodín týždene a nesmie zarobit viac ako 136,52 € za mesiac. pri prekročení ju vyradia z evidencie na úrade práce a bude si musieť sama platit odvody do zdravotnej poisťovne. Pani u szčo podpísala vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov.
- szcčo musí štvrťročne predkladať na d.ú. prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a do 31.03. nasledujúceho roku odovzdať ročné hlásenie.
- taktiež musí na sociálnu poisťovnu predkladať - doklad o odvedených odvodoch do príslušných fondov - prosím vás do akého termínu je povinná predložiť tento výkaz?
- dan je prosím vás splatná do 5 dní od výplatného termínu?
- odvody do sociálnej poisťovne su splatné vo výplatný den?


Ďakujem krásne za trpezlivosť.:)