zuzanna
01.03.11,20:45
Ako vystaviť faktúru za zájazd zo ziliny do Ostravy a spat prosím s DPH alebo bez DPH sme s.r.o. Pre druhu s.r.o. Obaja sme platcami prosiiim
zuzanna
02.03.11,17:11
prosííím
zuzanna
04.03.11,07:10
Ako vystaviť faktúru za zájazd zo ziliny do Ostravy a spat prosím s DPH alebo bez DPH sme s.r.o. Pre druhu s.r.o. Obaja sme platcami prosiiim
fakt nikto mi nevie poradit mozem ju vystavit bez DPH a dat odvolavku oslobodene odo DPH par. 46 ods. 2???? prosím
zuzanna
06.03.11,21:59
fakt nikto mi nevie poradit mozem ju vystavit bez DPH a dat odvolavku oslobodene odo DPH par. 46 ods. 2???? prosím
halloo porada a nikto mi nevie poradit alebo nechce???:confused:
adulique
06.03.11,22:16
Ahoj
podla toho ci je firma z CR alebo SR. Ak je z CR, potom sa uctuje bez DPH a ak je zo SR, tak automaticky s DPH.
zuzanna
08.03.11,14:42
no to asi nie tam je to doprava osob z tuzemska do zahranicia par. 46 ods. 2 a ten hovori že je to oslobodené tak asi bez DPH pomoc prosím
rdb
08.03.11,15:22
Z tvojho textu otazky vobec nejde jasne co vlastne ides a komu vystavovat. Prepac, vlastne ti nedokazem odpovedat (a asi nikdo) pretoze neviem co ides vlastne robit.
Co je to faktura za zajad zo Ziliny do Bratislavy? Obaja ste platcami (predpokladam, ze DPH) v akom state? napis poriadne otazku.
zuzanna
08.03.11,19:20
idem vystavit fakturu za prepravu osob zo SR žilina do ČR ostrava pre platitela DPH v SR a ja som tiez platca DPH v SR, a neviem ako ju vystavit to je vsetko diky
xiastro
08.03.11,19:43
no to asi nie tam je to doprava osob z tuzemska do zahranicia par. 46 ods. 2 a ten hovori že je to oslobodené tak asi bez DPH pomoc prosím

ako si uviedla, § 46/2, ale nemozno zabudat na miesto dodania dopravy osob
zuzanna
08.03.11,19:47
ako si uviedla, § 46/2, ale nemozno zabudat na miesto dodania dopravy osob
takze bez DPH ano

co mas namysli ze ako vystavovatelia tejto faktury by sme mali povinnost registrovat sa v CR??? alebo na co si myslel
rdb
09.03.11,08:34
Takze miesto dodania prepravy osob. Z toho treba vychadzat.
.
Miestom dodania dopravy osôb je miesto, kde sa doprava vykonáva, a ak sa vykonáva vo viac ako jednom štáte, považuje sa za vykonanú v týchto štátoch pomerne k prekonaným vzdialenostiam v týchto štátoch.
.
Takze tou prepravou osob vykonavas pre platcu v CR sluzbu na slovensku aj v CR. Cast dopravy na slovensku je oslobodena, v CR nie - paragraf 46 - odst 2(zakona o DPH). Podla obratu dosiahnuteho v CR sa zariadis podla ich platnych danovych zakonov.
rdb
09.03.11,08:36
no to asi nie tam je to doprava osob z tuzemska do zahranicia par. 46 ods. 2 a ten hovori že je to oslobodené tak asi bez DPH pomoc prosím
No ale precitaj si poriadne ten paragraf - oslobodena od dane je:
Oslobodená od dane je doprava osôb na území tuzemska
zuzanna
09.03.11,11:26
ja citam len ja nevystavujem pre českého platitela ale pre slovenského tak preto sa pytam ako vystavit

takze KM na slovensku budu bez DPH par. 46 ods. 2
a KM v čechach čo s nimi ked je to faktúra pre slovenského odberatela???? to neviem píšem tak nezrozumitelne prosím
rdb
09.03.11,11:36
Ak vystavujes pre slovenskeho platitela tak je to v zasade rovnake. Oslobodene od dane je cast prerpavy osob na slovensku ostatne nie. A nie je dovod hlasit sa za platcu dane v CR.
zuzanna
09.03.11,19:57
takze v cechach nic nebudem riesit, ziadna registracia, jednoducho vystavim fakturu na sumu 100 eur bez DPH dam tam par. 46 ods. 2 a koniec je tak??? diky moc za kazdu odpoved
zuzanna
10.03.11,13:21
rdb určite nie je povinnost sa registrovat prosím
xiastro
10.03.11,19:28
rdb určite nie je povinnost sa registrovat prosím

ak to bola otazka, tak v cr naozaj nie je potrebna registracia, nakolko osobna doprava je v cr oslobodena, ale toto nemusi platit v kazdej krajine.
zuzanna
10.03.11,20:23
no toto mi prave tu registraciu nikto nevie potvrdit jeden pise zaregistrovat druhy netreba, a stale dookola fakt nikto nerobi takuto prepravu az viem ako sa zariadit do buducna
xiastro
10.03.11,20:42
pozri #17, tam je to uvedene, v cr nie je potrebne sa zaregistrovat, nakolko je to oslobodene. toto hovori cesky zakon o dph.
zuzanna
10.03.11,21:02
par. 17 v čr hovori o trojstranom obchode nic take som tam nenasla ktory ods.???
zuzanna
13.03.11,22:02
pozri #17, tam je to uvedene, v cr nie je potrebne sa zaregistrovat, nakolko je to oslobodene. toto hovori cesky zakon o dph.
prosim kde si to cital v ktorom ods. alebo kde presne ja som tam nic take nenasla
xiastro
18.03.11,21:26
prosim kde si to cital v ktorom ods. alebo kde presne ja som tam nic take nenasla

§ 70 ceskeho ZDPH

apropos, #17 bolo oznacenie prispevku, nie paragrafu