adzsa
01.03.11,21:01
Ja by som chcela vedieť, či sa môže predávať v jednej miestnosti alkohol, tabakové výrobky, krmivo pre psy, mačky, hydinu a ošipané, záhrad,potreby: semená, zeminy, postreky, kvetinače..., vinárské potreby?! Aká je to živnosť?! príjmem hocijaké pomocné odpovede
danushka
01.03.11,21:16
...kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi - maloobchod v rozsahu voľnej živnosti
pavol54
01.03.11,21:28
Ja by som chcela vedieť, či sa môže predávať v jednej miestnosti alkohol, tabakové výrobky, krmivo pre psy, mačky, hydinu a ošipané, záhrad,potreby: semená, zeminy, postreky, kvetinače..., vinárské potreby?! Aká je to živnosť?! príjmem hocijaké pomocné odpovede
Nie nemôžeš predávať v jednej miestnosti
akina
02.03.11,13:22
Ja by som chcela vedieť, či sa môže predávať v jednej miestnosti alkohol, tabakové výrobky, krmivo pre psy, mačky, hydinu a ošipané, záhrad,potreby: semená, zeminy, postreky, kvetinače..., vinárské potreby?! Aká je to živnosť?! príjmem hocijaké pomocné odpovede
Nedostaneš súhlas z hygieny ( RÚVZ ).
pavol54
02.03.11,20:59
Ak chceš predávať postreky musíš naviac absolvovať školenie na prácu s jedmi, a už vôbec si neviem prestaviť že by predávala vedľa seba poháriky na víno, kanister s postrekom a žrádlo pre psa, ešte ti chýbajú anaboliká a dioxíny.
jelalim
02.03.11,21:16
Otázka aj je, čo je to jedna miestnosť.
Všetko vymenované podľa mňa je zohnateľné v hypermarkete. A hypermarket je tiež jedna miestnosť. :D

Iná vec je, čo je toto za nápad mať predajňu s takýmto rôznym sortimentom. Aby to nedopadlo tak, že predávať budeš hocičo ale nič nebudeš robiť poriadne. Veď ak by som čokoľvek z toho čo ponúkaš chcel kúpiť, tak do takéhoto obchodu by som sa bál vstúpiť...
pavol54
02.03.11,21:25
V hypermarkete sa jedy nepredávajú (okrem tých čo sú zapracované do potravín). Miestnosť na ukladanie postrekov(jedov) je režimové pracovisko a nie samoška
lucia999
03.03.11,06:40
Môžeš, ale musíš mať na to vyhovujúce priestory. To je samostatné sklady a vchody pre zásobovanie. Daj si žiadosť na hygienu aj s prevádzkovým poriadkom + presný plán budovy. Ak budeš mať všetko v súlade s ich predpismi, tak ti to schvália.
frndzalica
03.03.11,08:05
V hypermarkete sa jedy nepredávajú (okrem tých čo sú zapracované do potravín). Miestnosť na ukladanie postrekov(jedov) je režimové pracovisko a nie samoška

Ale áno predávajú. Teda neviem ako v Blave ale v inom mal známy obchod s takýmito jedmi na vinič a pod teda vedľa mesta a do roka od toho čo v tom meste postavili hypermarket skrachoval! Prečo? Pretože ľudia sa najskôr prišli k nemu poradiť že aký postrek na danú chorubu a koľko majú dávať a keď si odbornú odpoveď vypočuli odišli, sadli do auta a jupiii do hypermarketu to kúpiť, lebo už vedia konečne čo vlastne potrebujú. A toto počúvajte: hypermarket mal všetko v priemere o 20% drahšie a aj napriek tomu radšej merali kilometre autom aby si to mohli kúpiť vo svojom milovanom hypermarkete podstatne drahšie. A prečo? neviem. Už prešlo niekoľko rokov no stále som to nepochopil...
adzsa
09.03.11,15:03
ďakujem
adzsa
09.03.11,15:11
Ak chceš predávať postreky musíš naviac absolvovať školenie na prácu s jedmi, a už vôbec si neviem prestaviť že by predávala vedľa seba poháriky na víno, kanister s postrekom a žrádlo pre psa, ešte ti chýbajú anaboliká a dioxíny.
poznám taký obchod, kde sa predávajú postreky a na meter je uložené krmivo pre psy a mačky, a v tom obchode sa predávajú aj poháre, čistiace prostriedky, krmivo pre ošipané, keramika, potreby na malovanie, a všeličo možné - a je to miestnost cca 10x5 m.
buchač
09.03.11,15:12
Ale áno predávajú. Teda neviem ako v Blave ale v inom mal známy obchod s takýmito jedmi na vinič a pod teda vedľa mesta a do roka od toho čo v tom meste postavili hypermarket skrachoval! Prečo? Pretože ľudia sa najskôr prišli k nemu poradiť že aký postrek na danú chorubu a koľko majú dávať a keď si odbornú odpoveď vypočuli odišli, sadli do auta a jupiii do hypermarketu to kúpiť, lebo už vedia konečne čo vlastne potrebujú. A toto počúvajte: hypermarket mal všetko v priemere o 20% drahšie a aj napriek tomu radšej merali kilometre autom aby si to mohli kúpiť vo svojom milovanom hypermarkete podstatne drahšie. A prečo? neviem. Už prešlo niekoľko rokov no stále som to nepochopil...
...jasné , že predávajú ....

No je rozdiel nasekať / obrazne povedané , všetko dokopy .../ do malého obchodíka , do jedného regála od paštét , cez chlieb až po tie postreky ...

Predsa len , ak sa pozrieš na jednotlivé rozdelenie v hypermarketoch , tak si musíš uvedomiť , že odd. drogérie , dom - záhrada , farby ...sú umiestnené na inom konci ako sú tie potraviny voľne uložené ...

....či ...????