Anka Ha
02.03.11,08:26
Ahojte, mám taký zopár veľmi základných otázok, ako tá účtovnícka agenda a všetko okolo toho má vyzerať..

1. čo by mal obsahovať šanón mzdy
2. môžem dať do šanonu interné doklady potvrdenia od danového úradu napr. o prevzaťí 1/4 ročného prehľadu o zrazených preddavkoch a pod. alebo kde to mám uložiť?
3. ak vyberáme z bankomatu a peniaze dávame do pokladne, no nie vždy vám bankomat vydá potvrdenku, stačí k tomu doložiť výpis z karty?
4. na čo by som nemala zabudnúť..na aké šanony alebo čo ešte by to malo obsahovať, keby prišla kontrola čo nesmie chýbať...prosím poraďte mi ...budem veľmi vďačná...
rodina1
02.03.11,08:10
Ahojte, mám taký zopár veľmi základných otázok, ako tá účtovnícka agenda a všetko okolo toho má vyzerať..

1. čo by mal obsahovať šanón mzdy ja som v šanóne mzdy mala: vytlačené výplaty, poklad pre spracovanie výplat, všetky zostavy z počítača, týkajúce sa mesačných výplat, mesačné výkazy do ZP a SP, tiež "oznámenie zamestnávateľa ... " pre ZP, na konci šanónu Mzdové listy.
Ešte som tam mala kópie "štvrťročných prehľadov... ", vrátane potvrdenia o odovzdaní prehľadu, a Ročné hlásenie ...
2. môžem dať do šanonu interné doklady potvrdenia od danového úradu napr. o prevzaťí 1/4 ročného prehľadu o zrazených preddavkoch a pod. alebo kde to mám uložiť?
3. ak vyberáme z bankomatu a peniaze dávame do pokladne, no nie vždy vám bankomat vydá potvrdenku, stačí k tomu doložiť výpis z karty? ak vyberáš peniaze z bankomatu, tak to vlastne máš výber z banky a ten sa ti predsa objaví vo výpise z banky ...
4. na čo by som nemala zabudnúť..na aké šanony alebo čo ešte by to malo obsahovať, keby prišla kontrola čo nesmie chýbať...prosím poraďte mi ...budem veľmi vďačná...
aké šanóny ešte? tak šanón o príjmoch (PPD), výdavkoch (VPD), odberateľské faktúry (ak nejaké vystavujete), dodávateľské faktúry, môžeš mať aj šanón - bankové výpisy ...

v texte
záleží na tebe, aký systém si zvolíš ... každý z nás má založené iné šanóny, takže ...
Indeed
02.03.11,08:19
celkom zábavné zadanie témy,:)

vraj aké šanóny ....:rolleyes: :confused:

niekto robí učtovníctvo preto lebo mu to predpisuje zákon,

ďalší preto, aby sa dopracoval k nejakému výsledku hospodarenie,

kým niekto chce mať peknú kanceláriu s úhĺadne založenými šanonmi

zaujimavé :o
Llívia
02.03.11,08:20
...2. môžem dať do šanonu interné doklady potvrdenia od danového úradu napr. o prevzaťí 1/4 ročného prehľadu o zrazených preddavkoch a pod. alebo kde to mám uložiť?..
2. Prečo by si to chcela dávať do šanónu s internými dokladmi? Nechaj si ich pri kópiách daňových priznaní, prehľadov alebo hlásení - takto ich nájdeš najrýchlejšie + pri DPH si založ aj evidenciu DPH (vstup/výstup/EÚ/dovoz/vývoz), na základe ktorej bolo tlačivo DPH vyplnené.
Štvrťročné prehľady a ročné hlásenie mám v šanóne "mzdy". Ostatné daňové priznania, hlásenia (bonzácky paragraf) mám pokope v samostatnom šanóne.
Anka Ha
02.03.11,19:16
celkom zábavné zadanie témy,:)

vraj aké šanóny ....:rolleyes: :confused:

niekto robí učtovníctvo preto lebo mu to predpisuje zákon,

ďalší preto, aby sa dopracoval k nejakému výsledku hospodarenie,

kým niekto chce mať peknú kanceláriu s úhĺadne založenými šanonmi

zaujimavé :o

neviem čo je na tom smiešne, ked chcem mať aj toto v poriadku...samozrejme, že najprv sa riadim vedeným účtovníctva ale malo by to byť prehľadne pekne všetko poukladané ved o tom sú zasady účtovníctva...
Anka Ha
02.03.11,19:18
pardon vedením účtovníctva....
Anka Ha
02.03.11,19:19
v texte
záleží na tebe, aký systém si zvolíš ... každý z nás má založené iné šanóny, takže ...

Ďakujem pekne :rolleyes:
Anka Ha
02.03.11,19:20
2. Prečo by si to chcela dávať do šanónu s internými dokladmi? Nechaj si ich pri kópiách daňových priznaní, prehľadov alebo hlásení - takto ich nájdeš najrýchlejšie + pri DPH si založ aj evidenciu DPH (vstup/výstup/EÚ/dovoz/vývoz), na základe ktorej bolo tlačivo DPH vyplnené.
Štvrťročné prehľady a ročné hlásenie mám v šanóne "mzdy". Ostatné daňové priznania, hlásenia (bonzácky paragraf) mám pokope v samostatnom šanóne.

Ďakujem za radu :)