sandi70
02.03.11,09:27
Čaute machri!!!

V bunkách od A až po H mám 8 stlpcov v ktorích sú hodnoty zo vzorcami.
Do týchto stlpcov vkladám hodnoty cez TexBox a po stlačení CommandButton. TexBoxi mám len 5, lebo ostatné 3 stlpce sú výpočtové.
Tíchto 8 stlpcov mi zapisuje do ListBoxu. Problem je v tom, že keď sa náhodou pomýlim, neviem vymazať aspoň posledný riadok z ListBoxu cez CommandButton. Ak je to možné poprosil bi som o nejaký kód, ktorý bi mi cez CommandButton vymazal v ListBoxe posledný riadok po označený, ale tak aby mi to nevymazalo aj vzorce. Dúfam, že sa mi to podarilo nejak vysvetliť čo potrebujem. Pracujem v exceli 2007.Cez UserForm to zatiaľ neovládam. Budte taký dobrí a skúste mi stym nejak poradiť. Už sa stým trápim dosť dlho. Ďakujem!!!
Zoltan Miklos
04.03.11,10:36
Nasledujuca subrutina je pre CommandButton, ktory odstranuje oznacenu polozku z listboxu:

Private Sub CommandButton2_Click()
ListBox1.RemoveItem ListBox1.ListIndex
End Sub

v danom kusku kodu comannd button sa vola CommandButton2 a List Boz sa vola ListBox1 - tieto si zmen podla potreby.
sandi70
04.03.11,20:07
Dík za kód, ale nefunguje to. Ten druhý riadok mi označuje žltou farbou. Button je 2 a listbox1. Tak to je správne len mi to nejde a ukáže tabuľku debug.
sandi70
04.03.11,20:28
Napadlo ma ešte či ja nemám chybu. Lebo mne listbox zadanie bere z buniek cez vlastnosti listboxu. Ak by to bolo inak, tak to by som zase potreboval 8 textboxov a kód pre button1, že keď zapíšem údaje do texboxov aby to preplo cez button1 do listboxu1 a potom možno by fungoval tento kód pre button2. Je to možné?