Dašena O.
02.03.11,09:53
Prosím o radu - konateľ poberá pravidelný príjem za výkon funkcie - má platiť poistenie v nezamestnanosti? V brožúre od Ing. D.Dobšoviča /ktorú mi posiela Poradca s.r.o. - je v tabuľke uvedené, že nemusí platiť, ale tu som zistila, že musí platiť poist. v nezamestn.- tak kde je pravda??? vie to prosím niekto naisto, lebo to riešim so soc.poisťovňou a oni tiež váhajú.
Timka1
02.03.11,08:57
Prosím o radu - konateľ poberá pravidelný príjem za výkon funkcie - má platiť poistenie v nezamestnanosti? V brožúre od Ing. D.Dobšoviča /ktorú mi posiela Poradca s.r.o. - je v tabuľke uvedené, že nemusí platiť, ale tu som zistila, že musí platiť poist. v nezamestn.- tak kde je pravda??? vie to prosím niekto naisto, lebo to riešim so soc.poisťovňou a oni tiež váhajú.

konatelia s.r.o. s pravidelným mesačným príjmom platia z odmeny NP, PvN, DP a RFS

konatelia s.r.o. s nepravidelným príjmom platia z odmeny iba DP a RFS
Dašena O.
02.03.11,09:02
Takže rozhodne pri pravidelnom príjme platí aj poist. v nezam., takže brožúra od Ing.Dobšoviča je nanič!!! hlavne že si za to platím a nemôžem sa na to spoľahnúť
Timka1
02.03.11,09:03
ešte si prečítaj tento príspevok a kľudne aj celú tému

http://www.porada.sk/1618076-post4.html
oriesok
03.03.11,06:39
Ešte prosím ujasniť, ako sú platby do ZP, keď je konateľ bez odmeny, zároveň je spoločníkom s.r.o.( s majetk.podielom) a s prac.zml.Ďakujem.
Timka1
03.03.11,06:43
Ešte prosím ujasniť, ako sú platby do ZP, keď je konateľ bez odmeny, zároveň je spoločníkom s.r.o.( s majetk.podielom) a s prac.zml.Ďakujem.

ZP platí iba z pracovnej zmluvy

ak by nemal prac. zmluvu a nemal ani odmeny z titulu konateľa, bol by samoplátca zdravotného poistenia

ak by mal vyplatené odmeny konateľa, ZP platí z výšky odmien