slavuš
02.03.11,11:06
Prosím o radu, ak robím paušálne výdavky a mám vystavnú FA za december 2010 a je splatná v januári 2011 dávam to k príjmom zo živnosti do DP v r. 2010, alebo FA dam až do DP v roku 2011? Ďakujem
Tweety
02.03.11,11:08
Prosím o radu, ak robím paušálne výdavky a mám vystavnú FA za december 2010 a je splatná v januári 2011 dávam to k príjmom zo živnosti do DP v r. 2010, alebo FA dam až do DP v roku 2011? Ďakujem
Nie, nedávaš do príjmov roku 2010. Príjmom je až v momente úhrady.
Zita5
02.03.11,11:13
Prosím o radu, ak robím paušálne výdavky a mám vystavnú FA za december 2010 a je splatná v januári 2011 dávam to k príjmom zo živnosti do DP v r. 2010, alebo FA dam až do DP v roku 2011? Ďakujem

V roku uplatnenia paušálnych výdavkov do príjmov(okrem iného) vstupujú len skutočne uhradené pohľadávky v danom roku .
slavuš
02.03.11,11:19
ďakujem, a bude to problem ak somju tam už dala a na budúci rok ju tam nedám?
Tweety
02.03.11,11:20
ďakujem, a bude to problem ak somju tam už dala a na budúci rok ju tam nedám? Z tvojho hľadiska je to mínus, pretože si zdanila aj to, čo si v skutočnosti nedostala.
slavuš
02.03.11,11:21
ďakujem
Zita5
02.03.11,11:24
ďakujem, a bude to problem ak somju tam už dala a na budúci rok ju tam nedám?

Mali by ste to daňové priznanie opraviť - do termínu 31.3. 2011 podajte Opravné DP .Po termíne 31.3.2011 sa môže už len dodatočné daňové priznanie .
slavuš
02.03.11,11:44
ale minuly rok som to spravila tak isto, myslimdecembrovu Fa som dala do roku 2009 tak to by som musela asi opravovať všetko. bude to v prípade kontroly problém?
Zita5
02.03.11,11:47
ale minuly rok som to spravila tak isto, myslimdecembrovu Fa som dala do roku 2009 tak to by som musela asi opravovať všetko. bude to v prípade kontroly problém?

Nie je to v poriadku . Ak nebola uhradená do konca roka 2009, tak ani nemala byť súčasťou príjmov §6.Daňové priznanie je nesprávne zostavené .
Tweety
02.03.11,11:54
ale minuly rok som to spravila tak isto, myslimdecembrovu Fa som dala do roku 2009 tak to by som musela asi opravovať všetko. bude to v prípade kontroly problém?
Neide len o prípadnú kontrolu, ale o nesprávne vedenia účtovníctva, a zostavenie DP.
Zita5
02.03.11,11:57
Neide len o prípadnú kontrolu, ale o nesprávne vedenia účtovníctva.

Majka ona síce účtovníctvo nevedie(§6odst.10), ale vykazuje nesprávne zdaniteľný príjem(teda aj evidenciu príjmu v časovom slede) a tým aj evidenciu pohľadávok .
slavuš
02.03.11,12:09
takako tomám teraz vlastne opraviť? Ak nedam FA dec.2010 do príjmu tak mám dať aj 2009 dopríjmuteraz ak som ju už dala v r.2009 alebo túto už tam dávať nemám?
slavuš
02.03.11,12:09
tak ako to mám teraz vlastne opraviť? Ak nedam FA dec.2010 do príjmu tak mám dať aj 2009 do príjmuteraz ak som ju už dala v r.2009 alebo túto už tam dávať nemám?
Zita5
02.03.11,12:13
tak ako to mám teraz vlastne opraviť? Ak nedam FA dec.2010 do príjmu tak mám dať aj 2009 do príjmuteraz ak som ju už dala v r.2009 alebo túto už tam dávať nemám?

Odpovede sú jasné, netreba sa opakovať .Však to máte všetko uvedené v príspevkoch .