honzo1
02.03.11,10:58
Ahojte poraďáci,

viete mi prosím vás povedať, čo všetko, teda aké informácie som povinný dať exmanželke ak si od nej beriem syna.

Vždy, keď si pre syna prídem, robí najprv cirkus, že musí vedieť kde bývam, potom kam s ním idem úplne presne (pomaly bude asi chcieť aj GPS súradnice), čo s ním budem robiť atď.

Za vaše odpovede vopred všetkým ďakujem.
bubkoch
02.03.11,10:53
pokial nemas v rozsudku napisane nejake podmienky, nemusis jej hovorit nic ...ona je povinna v urceny cas dieta odovzdat a ty v urceny cas dieta vratit, kde sa v tom case zdrzujes a co robis, do toho ju nic nie je, si taky isty rodic ako ona ...
avsak na druhej strane, pokial nebudes plnit jej vydieračské podmienky, hrozi ze ti dieta nevyda a ty s tym nic neurobis ... aj ked zakony hovoria nieco ine a niekto ti tu odcituje 10 paragrafov s moznostami ktore mas
honzo1
02.03.11,11:07
Vďaka za odpoveď...

v súdnom rozhodnutí je napísané toto:

Maloletý sa zveruje do osobnej starostlivosti matky.
Obaja rodičia sú opravnení dieťa zastupovať a spravovať jeho majetok.
Styk otca s maloletým dieťaťom sa ponecháva na neobmedzený.

Vydierať ma, že mi ho nedá, ak jej nepoviem kde sa budeme zdržiavať, je podľa môjho názoru porušením rozhodnutia súdu a teda trestný čin... alebo sa mýlim?
GabiZ
02.03.11,11:15
Trestný čin síce nie, ale k jeden z rodičov opakovane bezdôvodne a zámerne neumožňuje druhému rodičovi styk s maloletým dieťaťom, upravený podľa vzájomnej dohody alebo rozhodnutia súdu, môže súd aj bez návrhu zmeniť rozhodnutie o osobnej starostlivosti. To znamená, že nie je vylúčené, že dieťa zverí do starostlivosti druhého rodiča.
honzo1
02.03.11,11:59
ako sa teda súd bez návrhu dozvie, že jeden z rodičov neumožňuje tomu druhému styk s maloletým dieťaťom alebo že mu zámerne v styku bráni?

napr. naposledy mi povedala, že syn je u starých rodičov, že ak chcem, mám si ísť pre malého k nim, ale že pokiaľ nebude jej otec doma, tak malého mať nebudem, lebo jej mama mi ho nedá...
GabiZ
02.03.11,12:26
Odporúčam navštíviť príslušný úrad práce, úsek sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately a spísať záznam o konaní matky dieťaťa s povereným zamestnancom úradu, ktorý odporučí ďalší postup v náväznosti na tvoj prípad priamo. Alebo sťažnosť na konanie matky a novú úpravu styku, prípadne zverenie dieťaťa do tvojej výchovy, podať na príslušný súd, ale to neviem, či chceš. Lebo ide tu len o to, že chceš mať dieťa neobmedzene a bez zbytočných problémov a nie ho vziať matke, alebo sa mýlim?
honzo1
02.03.11,12:34
ja som si myslel, že to musím nahlásiť na polícii, že marí rozhodnutie súdu...

ďakujem za radu...
GabiZ
02.03.11,12:36
Áno, ide tu o marenie súdneho rozhodnutia.
buchač
02.03.11,12:53
Ahojte poraďáci,

viete mi prosím vás povedať, čo všetko, teda aké informácie som povinný dať exmanželke ak si od nej beriem syna.

Vždy, keď si pre syna prídem, robí najprv cirkus, že musí vedieť kde bývam, potom kam s ním idem úplne presne (pomaly bude asi chcieť aj GPS súradnice), čo s ním budem robiť atď.

Za vaše odpovede vopred všetkým ďakujem.

...že aký problém ???

Skús raz jej diktovať , nech si píše ona ...nie aby Tvojím písmom to bolo ...;)

Kľudne , vecne ...
Cesta tam a tam ...
Raňajky , obed , večera ...
Kde , čo kedy a ako ...
...a podobne a podrobne ....no nech to nie je na úrok času , ktorý Ti náleží ...

Pre tú srandu by som to skúsil raz , dva ....nech ju trafí ...:rolleyes:
honzo1
02.03.11,13:31
a ešte by som jej to aj podpísal a na súde potom ako dôkaz predložil... aby to potom nepoprela, že odo mňa vôbec niečo také niekedy chcela...

takto to myslíš?
buchač
02.03.11,17:57
a ešte by som jej to aj podpísal a na súde potom ako dôkaz predložil... aby to potom nepoprela, že odo mňa vôbec niečo také niekedy chcela...

takto to myslíš?

Neblbni ...neexistuje ...!!!!

Aj opačne by sa to predsa dalo využiť , zneužiť predsa ...že nebol dodržaný harmonogram ...
Iné je , keď je to jej písmom napísané a Tebou nepodpísané ...:rolleyes:
Slovo versus slovo ...;)
honzo1
04.03.11,07:27
vďaka všetkým za cenné rady... ale ešte ma napadla jedna otázka...

Musím jej povedať, kde bývam? Naposledy sa dušovala, že to musí vedieť. Na jednej strane s tým žiadny problém nemám, ale na druhej, načo by to mala vedieť, keď si domov syna aj tak nebrávam keďže bývam zatiaľ v podnájme...
GabiZ
04.03.11,07:36
vďaka všetkým za cenné rady... ale ešte ma napadla jedna otázka...

Musím jej povedať, kde bývam? Naposledy sa dušovala, že to musí vedieť. Na jednej strane s tým žiadny problém nemám, ale na druhej, načo by to mala vedieť, keď si domov syna aj tak nebrávam keďže bývam zatiaľ v podnájme...

Právo na túto informáciu má, pretože je to aj jej dieťa a je pochopiteľné, že ak by si sa jej nehlásil a ani nepriniesol dieťa načas, ako ste sa dohodli, tak by jej neostalo nič iné, len obrátiť sa na políciu. Touto cestou by sa tú tvoju adresu aj tak dozvedela.
honzo1
07.03.11,08:02
Odporúčam navštíviť príslušný úrad práce, úsek sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately a spísať záznam o konaní matky dieťaťa s povereným zamestnancom úradu, ktorý odporučí ďalší postup v náväznosti na tvoj prípad priamo. Alebo sťažnosť na konanie matky a novú úpravu styku, prípadne zverenie dieťaťa do tvojej výchovy, podať na príslušný súd, ale to neviem, či chceš. Lebo ide tu len o to, že chceš mať dieťa neobmedzene a bez zbytočných problémov a nie ho vziať matke, alebo sa mýlim?


ahoj,

čo znamená navštíviť príslušný úrad práce? Keď nás rozvádzali v Pezinku, tak sa mám obrátiť na ÚP v Pezinku, alebo v BA? V sobotu som si mal malého vyzdvihnúť, ale tým, že som jej nepovedal, kde konkrétne v BA sa budem so synom zdržiavať, odmietla mi ho dať. Už ma nebaví stále sa s ňou naťahovať a preto to chcem posunúť na príslušné úrady, aby to začali riešiť.

Vďaka
GabiZ
07.03.11,08:10
Príslušný úrad je ten, kde je trvalý pobyt maloletého.
misoft
07.03.11,11:11
Styk otca s maloletým dieťaťom sa ponecháva na neobmedzený.
a

ale tým, že som jej nepovedal, kde konkrétne v BA sa budem so synom zdržiavať, odmietla mi ho dať.
= marenie výkonu súdneho rozhodnutia. Súd rozhodol v rozsudku o neobmedzenom styku, matka však tomuto styku bráni!
Podať na ex- žalobu pre marenie tohto súdneho rozhodnutia, požiadať o zverenie dieťaťa do svojej starostlivosti.
honzo1
07.03.11,12:41
a

= marenie výkonu súdneho rozhodnutia. Súd rozhodol v rozsudku o neobmedzenom styku, matka však tomuto styku bráni!
Podať na ex- žalobu pre marenie tohto súdneho rozhodnutia, požiadať o zverenie dieťaťa do svojej starostlivosti.


Ak tomu správne rozumiem, pôjdem na ÚPSVaR v Bratislave, oddelenie sociálnej kurately, keďže syn má trvalý pobyt v BA a u niektorej zo zamestnankýň podám žalobu pre marenie súdneho rozhodnutia? Potrebujem tam aj nejaké dokumenty, napr. súdne rozhodnutie atď.?

ďakujem za radu
GabiZ
07.03.11,13:18
a

= marenie výkonu súdneho rozhodnutia. Súd rozhodol v rozsudku o neobmedzenom styku, matka však tomuto styku bráni!
Podať na ex- žalobu pre marenie tohto súdneho rozhodnutia, požiadať o zverenie dieťaťa do svojej starostlivosti.


Súhlasím a v tomto prípade podávaš žalobu na súd. Ak zvolíš cestu cez úrad práce, tam to nahlásiš a oni ti povedia, ako budeš postupovať ďalej. Spíšu zápisnicu a buď ťa odporučia na súd, alebo to budú riešiť v spolupráci s tebou. Každopádne súdne rozhodnutie určite budeš potrebovať, aby si mohol preukázať, čoho sa dovolávaš.
GabiZ
07.03.11,13:19
Ak tomu správne rozumiem, pôjdem na ÚPSVaR v Bratislave, oddelenie sociálnej kurately, keďže syn má trvalý pobyt v BA a u niektorej zo zamestnankýň podám žalobu pre marenie súdneho rozhodnutia? Potrebujem tam aj nejaké dokumenty, napr. súdne rozhodnutie atď.?

ďakujem za radu

Áno v tomto prípade ÚPSVaR v Bratislave.