ludmila64
02.03.11,13:21
:)
Tweety
02.03.11,12:21
:)
Nie, nie je to možné.
ivka70
02.03.11,12:24
Ako by mohla byt? Vydala is niekomu imaginarne peniaze? :)
Muška
02.03.11,12:28
:)
Ľudmilka,
Zaúčtuj "osobný vklad podnikateľa" ,... a naplň pokladňu.
Tweety
02.03.11,12:30
Ľudmilka,
Zaúčtuj "osobný vklad podnikateľa" ,... a naplň pokladňu.
Nemyslíš prázdnym vreckom podnikateľa, či? :--- Len tak naokraj, výdaj nikdy nemôže byť vyšší, ako je stav v pokladni.:)
veronikasad
02.03.11,12:30
mimotemy
Mám klienta s povoleným prečerpaním na BU. Na konci roka má mínusový zostatok na BU (bez ďalšieho úverového účtu). Bude to OK vo výkaze o majetku s mínusovým znamienkom ?
Muška
02.03.11,12:31
Ako by mohla byt? Vydala is niekomu imaginarne peniaze? :)
mimotemy

Zamestnanec môjho klienta chce urobiť RZD, ale nechce mi odovzdať originál Potvrdenia o mzde od iných zamestnávateľov. Poslal mi kópie a dole napísal, že "súhlasí s originálom". Tak som povedala klientovi, že na výplatu nech oxeroxuje peniaze a dole napíše "súhlasí s originálom" a takto nech vyplatí zamestnanca :D
Tweety
02.03.11,12:31
mimotemy
Mám klienta s povoleným prečerpaním na BU. Na konci roka má mínusový zostatok na BU (bez ďalšieho úverového účtu). Bude to OK vo výkaze o majetku s mínusovým znamienkom ?
Áno, bude.
ivka70
02.03.11,12:35
mimotemy

Zamestnanec môjho klienta chce urobiť RZD, ale nechce mi odovzdať originál Potvrdenia o mzde od iných zamestnávateľov. Poslal mi kópie a dole napísal, že "súhlasí s originálom". Tak som povedala klientovi, že na výplatu nech oxeroxuje peniaze a dole napíše "súhlasí s originálom" a takto nech vyplatí zamestnanca :D

K RZD sa predsa prikladaju iba kopie, rovnako ako k danovemu priznaniu.
Preco by ti mal davat originaly potvrdeni????
Mária.K.
02.03.11,12:47
K RZD sa predsa prikladaju iba kopie, rovnako ako k danovemu priznaniu.
Preco by ti mal davat originaly potvrdeni????
A môžete toto svoje tvrdenie podložiť aj príslušným ustanovením zákona o dani z príjmov?
Muška
02.03.11,12:50
K RZD sa predsa prikladaju iba kopie, rovnako ako k danovemu priznaniu.
Preco by ti mal davat originaly potvrdeni????
Ivka, myslím si:
Ten kto urobí RZD má mať "u seba" originál...., tzn., že keď ja ako zamestnávateľ urobím RZD chcem mať založené originál dokumenty.
Ak si bude robiť daňovník sám, tak bude mať "u seba" originály.
Na DÚ samozrejme dáva kópiu /veď DÚ nerobí zúčtovanie/.

Možno sa mýlim :rolleyes:
Zita5
02.03.11,12:53
Ivka, myslím si:
Ten kto urobí RZD má mať "u seba" originál...., tzn., že keď ja ako zamestnávateľ urobím RZD chcem mať založené originál dokumenty.
Ak si bude robiť daňovník sám, tak bude mať "u seba" originály.
Na DÚ samozrejme dáva kópiu /veď DÚ nerobí zúčtovanie/.

Možno sa mýlim :rolleyes:
Tak presne , originál si netreba pustiť z ruky . Ja som majiteľ originál dokladu , nie daňový úrad .Originál predkladám pri kontrole, ale ak ma DU vyzvem, inak si ho môžu len okopírovať .
ivka70
02.03.11,12:57
Ivka, myslím si:
Ten kto urobí RZD má mať "u seba" originál...., tzn., že keď ja ako zamestnávateľ urobím RZD chcem mať založené originál dokumenty.
Ak si bude robiť daňovník sám, tak bude mať "u seba" originály.
Na DÚ samozrejme dáva kópiu /veď DÚ nerobí zúčtovanie/.

Možno sa mýlim :rolleyes:

Ani jednemu zo svojich zamestnavatelov som k RZD nedavala original.
A ani jeden z nich s tym nemal problem.
Ja som zodpovedna za to, co do ziadosti o RZD dam, ja podpisujem, ze udaje su spravne, ja si nechavam original.
Zamestnavatel je zodpovedny za to, ze to korektne spocita a odvedie, pripadne vrati dan.
Nie za to, ake podklady mu dam.
Muška
02.03.11,13:11
No, Ivka,zamestnávateľ zodpovedá či RZD vypočítal zo správnych dokladov a to vie iba z originálnych dokladov. Na kópii môže byť "všetko ináč" :D
A originál by si mohla využiť aj viac krát.
marjankaj
02.03.11,13:26
A ako sa líši v dnešnej dobe originál od kópie? V ktorom zákone je to určené?
Myslím, že dnes je možné vyrobiť "originálov" koľko len chceš.
rodina1
02.03.11,13:30
... tiež zastávam názor, že originál by si mal každý nechať, nemal by ho dávať z ruky ...
ak treba niečo zdokladovať, vždy pýtajú originál ...
Muška
02.03.11,13:30
Janko, no počkaj..... :D:D:D
Muška
02.03.11,13:32
...ale ináč....
opäť máme o čom.... :D

Som zvedavá na výsledok.
ludmila64
02.03.11,13:54
Kupu auta som dala cez pokladnu, čiže zaúčtovať osobný vklad podnikateľa?
rodina1
02.03.11,13:58
Kupu auta som dala cez pokladnu, čiže zaúčtovať osobný vklad podnikateľa?
Kúpu akého vozidla? Nerozumiem ...
Muška
02.03.11,14:01
mimotemy
Mám klienta s povoleným prečerpaním na BU. Na konci roka má mínusový zostatok na BU (bez ďalšieho úverového účtu). Bude to OK vo výkaze o majetku s mínusovým znamienkom ?
Veronika, ale tzn., že má kontokorentný účet a ten vo výkaze
Vysvetlivky k výkazu:
V riadku 18 sa vykazuje zostatok nesplateného úveru a nesplatených pôžičiek z knihy (http://www.porada.sk/autolink.php?id=282&script=showthread&forumid=128) záväzkov a mínusový zostatok na kontokorentnom účte.
Muška
02.03.11,14:02
Kúpu akého vozidla? Nerozumiem ...
To nám chce Ľudmilka asi povedať, že prečo sa dostal do mínusu.
Ak je to tak, tak áno, daj predtým osobný vklad podnikateľa :)
Mária.K.
02.03.11,14:24
mimotemy
Mám klienta s povoleným prečerpaním na BU. Na konci roka má mínusový zostatok na BU (bez ďalšieho úverového účtu). Bude to OK vo výkaze o majetku s mínusovým znamienkom ?
Nie nebude to OK. Mínusový zostatok je potrebné vykázať ako záväzok na riadku 18 výkazu o majetku a záväzkoch (uvedené je to vo vysvetlivkách k výkazu o majetku a záväzkoch).
Z dôvodu, aby rozdiel majetku a záväzkov na riadku 21 výkazu nebol skreslený, musí byť stav finančných prostriedkov na BÚ vykázaný vo výške nula.
ivka70
02.03.11,14:41
Muška (http://www.porada.sk/member.php?u=1432) Dnes, 02:11 PM
No, Ivka,zamestnávateľ zodpovedá či RZD (http:///) vypočítal zo správnych dokladov a to vie iba z originálnych dokladov. Na kópii môže byť "všetko ináč" :D
A originál by si mohla využiť aj viac krát.


mimotemy Mozem original vyuzit aj viackrat, ale je to moja zodpovednost.
Zamestnavatel nezodpoveda za prilozene podklady, iba za to, co z nich vypocita.
A pri farebnych kopirkach si originalov vyrobim kolko len chcem.....
Original potvrdeni si vzdy nechavam ja, ked by ma vyzval DU, tak ich predlozim.
A dalsia vec je, ze DU si vie aj krizovo skontrolovat, ci potvrdenie z firmy, ktore som prilozila ja k RZD je v poriadku. Staci skontrolovat zamestnavatela, ktory vystavoval potvrdenie.