Lucka33
02.03.11,12:36
Potrebujem poradiť, ako vyradim prístroj, ktorý ešte nie je odpísaný a firma už zakúpila nový, výkonnejší, a dodavateľ ten starý neodpísaný zobral, akože výmena starý za nový. Na faktúre aj kúpnej zmluve je uvedený len ten nový a cena je vraj výhodnejšia, keďže ten starý si zobrali späť. Nemám ale na to žiadny doklad. Ako mám teraz vyradiť ten starý. Vyradiť, a zostatková cena je daňový alebo nedaňový náklad, keďže na to nemám doklad. Nový by som zaradila normálne ako je cena na faktúre. Poraďte prosím. Ďakujem
KEJKA
02.03.11,16:48
niekde musí figurovať skutočnosť, že starý prístroj zobrali na výmenu.
Ak nie je doklad, nech to konateľ napíše na faktúru PODPíšE SA.
potom by som o zostatkovú cenu starého prístroja zvýšila cenu nového prístroja /kedže to bola výhodná kúpa a účelovo využitý starý prístroj na obstaranie nového/.
Lucka33
07.03.11,09:54
Ďakujem za radu, ale zistila som nakoniec, že ten starý stroj, ktorého zostatková cena je 11.000 Eur vymenili preto, lebo sa prestal vyrábať nejaký material potrebný k chodu tohto stroja, t.j. je morálne zastaralý a v dnešnej dobe nepoužiteľný. Mám ho vyradiť z dôvodu likvidácie? Ak áno, je potom zostatková cena daňová ako uznaný daňový výdavok? Pokúsila by som sa od dodavateľskej firmy vypýtať nejaký posudok, z ktorého vyplýva, že je nepoužiteľný a preberací protokol, že ho prevzali. Bolo by to O.K.? ďakujem