Milada 1
02.03.11,13:50
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, kto je zodpovedný za správnosť vypracovania daňového priznania. Som živnostník a svoje daňové priznanie si dávam spracovať jednej firme, ktorá sa vždy podpíše, že daňové priznanie vypracovala. Ak by toto priznanie táto firma vyhotovila zle a mne by hrozili sankcie, kto by znášal dôsledky? Ďakujem za odpoveď.
veronikasad
02.03.11,12:52
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, kto je zodpovedný za správnosť vypracovania daňového priznania. Som živnostník a svoje daňové priznanie si dávam spracovať jednej firme, ktorá sa vždy podpíše, že daňové priznanie vypracovala. Ak by toto priznanie táto firma vyhotovila zle a mne by hrozili sankcie, kto by znášal dôsledky? Ďakujem za odpoveď.
Živnostník. Ak má so spracovatelom účtovníctva urobenú zmluvu a preukáže, že chyba bola spôsobená spracovatelskom firmou, môže si uplatniť náhradu škody (pokutu, penále za neskorú úhradu dane) na súde - ak sa nedohodnú inak. Nedoplatok dane znáša daňovník.
KEJKA
02.03.11,16:42
pochybujem, že firma sa podpisuje na DPFO, alebo áno?
Pokiaľ DP vypracuje daňový poradca a ten sa podpíše za daňovníka, tak tam by som to videla pozitívne - že zodpovednosť je na daňovom poradcovi.
veronikasad
02.03.11,16:51
pochybujem, že firma sa podpisuje na DPFO, alebo áno?
Pokiaľ DP vypracuje daňový poradca a ten sa podpíše za daňovníka, tak tam by som to videla pozitívne - že zodpovednosť je na daňovom poradcovi.
Skôr som myslela podpis na výkazoch. DP podpisuje daňovník.
KEJKA
02.03.11,16:56
zadanie bolo
.................Som živnostník a svoje daňové priznanie si dávam spracovať jednej firme, ktorá sa vždy podpíše, že daňové priznanie vypracovala. .................
moja otázka, kde sa podpíše na DP?
veronikasad
02.03.11,16:58
zadanie bolo
.................Som živnostník a svoje daňové priznanie si dávam spracovať jednej firme, ktorá sa vždy podpíše, že daňové priznanie vypracovala. .................
moja otázka, kde sa podpíše na DP?
účtovník určite nie.