ckv
02.03.11,15:03
Dobry den,

viem, ze sa uz popisalo vela a pre istotu by som rada overila,
ake mame povinnosti pri fakturacii:
- sme neplatca DPH a ceska firma - platca, si u nas objednala na uzemi
SR (BA) len prenajom vybavenia ucebne.
Fakturujem bez DPH a podavam suhrnny vykaz? Registrujem sa pred dodanim
sluzby?
Velmi pekne dakujem.
IvoM
02.03.11,15:52
Postupuješ ako keby si prenájom učebne fakturovala slovenskému odberateľovi, je to služba podľa §16.1 takže miesto dodania je na Slovensku takže žiadna registrácia ani žiaden SV.
ckv
02.03.11,16:58
Dakujem pekne,
je tu ale problem, ze my nemame v zivnosti prenajom nehnutelnosti
a fakturujeme vlastne len poskytnutie stoliciek, stolov, teda ako
prenajom hnutelnej veci, ktoru v zivnosti mame? Postupujem rovnako?
KEJKA
02.03.11,17:31
áno, lebo nie si platiteľ DPH.
ckv
02.03.11,20:15
Kejka, pre istotu, Tvoja odpoved je suhlas s mojim alebo Ivovym prispevkom? Lebo on sa odvolava na par. o prenajme nehnutelnosti a mne to cele zo zakona nejako hovori, ze pri dodani sluzby sa registrovat mam. Dakujem za odpoved na asi hlupu otazku.
KEJKA
02.03.11,20:46
ked suhlas, tak na bezprostredne predchádzajúci príspevok.
Ale aj na Ivov, je to jedno.
Dodanie je v tuzemsku.
dominika
02.03.11,20:48
Ak neplatca DPH vyfakturuje službu do štátu EÚ, je povinný sa zaregistrovať na DÚ a podať súhrnný výkaz.
KEJKA
02.03.11,21:04
pozri zadanie-podľa mňa ide o noečo iné, nedá sa tak zovšeobecňovať.
dominika
02.03.11,21:06
Pozerám zadanie a nechápem - je to česká firma, fakturácia je predsa vystavená na CZ, aj keď sa služba udiala na území SR
ckv
02.03.11,21:16
Pozerám zadanie a nechápem - je to česká firma, fakturácia je predsa vystavená na CZ, aj keď sa služba udiala na území SR

No zatial, co som pozerala, cele mi to vychadza podla Dominiky - miesto dodania sluzby je CR, teda registrovat. Jedine podla Iva neregistrovat, on ale
cituje prenajom nehnutelnosti, prisom my dodavame sluzbu - prenajom hnutelnych veci
IvoM
03.03.11,08:22
Pozerám zadanie a nechápem - je to česká firma, fakturácia je predsa vystavená na CZ, aj keď sa služba udiala na území SR

Dominika je síce dôležité vedieť komu je fakturácia vystavená a kde sa služby poskytla ale rozhodujúce je pod aký paragraf táto služba spadá ak pod §15.1 tak sa SK firma musí registrovať podľa §7a ak je to služba podľa §15.2 alebo §16 tak sa registrovať nemusí. Osobne si myslím že tento prípad čo sa pýtala ckv a to prenájom miestnosti kde sú stoly a stoličky že je prenájmom nehnuteľnosti podľa §16.1 a to že sa budem tváriť že prenajímam len stoly a stoličky a miestnosť nie, nie je podľa mňa OK lebo na to aby ich mohli použiť musím im predsa poskytnúť právo na užívanie tejto nehnuteľnosti, jedine žeby si ich odniesli preč
ckv
03.03.11,09:29
Dakujem pekne,
mate pravdu, jedna sa o prenajom celej ucebne s priestormi, idealne by bolo fakturovat podla par. 16.1., ako som vsak pisala, nemame takuto sluzbu v zivnosti, preto sme to chceli fakturovat ako
prenajom hnutelnych veci - zariadenia.
Neviete poradit, ako sa vyhnut registracii na suhrnny vykaz, jedna sa o smiesnu zakazku, ktora sa nebude opakovat a neposkytujeme ine sluzby, ktore by nas viazali k suhrnnym vykazom.
Este raz uvadzam - jedna sa o ucebnu v BA, objednavatel je Praha s ceskym DPH.
A este dotaz - bola by nejaka zmena ohladom registracie, ak to
vyfakturujeme cez nasu slovensku firmu - platitela DPH?
IvoM
03.03.11,12:20
Podľa mňa na jednorazový prenájom učebne nie je nutné mať uvedenú činnosť /prenájom nehnuteľnosti/ v predmete činnosti.