fafo8
02.03.11,14:58
Dobrý deň,

v TV som videl toho pána ktorého stíhajú za podvody na Zemplíne a spomenul som si na nedávnu ponuku od známeho. Tá znela asi takto:
Som štvrťročným platcom DPH a v prípade daňovej povinnosti by mi vystavil faktúru za poradenstvo alebo niečo podobné v mene offshore firmy (Seychelly). Je pravda, že by som si z tejto faktúry mohol uplatiť DPH a tým by sa mi znížila daňová povinnosť? Je to možné a legálne? Aký je v tom háčik? Alebo je to čistý blud?

Ďakujem
IvoM
02.03.11,14:41
Fafo ale tá offshore firma zo Seychell by musela byť slovenský platiteľ DPH lebo ináč si nemáš ako znížiť DPH.
Mária.K.
02.03.11,14:50
Na vznik nároku na odpočet DPH by musela byť služba aj skutočne poskytnutá.
Tweety
02.03.11,14:56
Na vznik nároku na odpočet DPH by musela byť služba aj skutočne poskytnutá.
A rovnako poskytovateľom aj štátu odvedená.
fafo8
02.03.11,14:58
Veď mne sa to hneď nezdalo... Ja sa v tom nevyznám. Splietal niečo o tom, že tá firma je platcom DPH na Seychelloch, faktúruje bez DPH lebo je to poskytnutie služby v zahraničí, na SK zaplatím DPH a zníži sa mi daňová povinnosť. Možno to len zle interpretujem.
fafo8
02.03.11,15:05
Len tak pre zaujímavosť, ako vedia dokázať, že to poradenstvo nebolo poskytnuté?

Na Seychellách je vraj 0% DPH. Potom nechápem načo sa na DPH registrujú.
IvoM
03.03.11,06:58
Veď mne sa to hneď nezdalo... Ja sa v tom nevyznám. Splietal niečo o tom, že tá firma je platcom DPH na Seychelloch, faktúruje bez DPH lebo je to poskytnutie služby v zahraničí, na SK zaplatím DPH a zníži sa mi daňová povinnosť. Možno to len zle interpretujem.

Seychelly nie sú členom EÚ takže informácia o tom že sú plátcom DPH na Seychelloch má nulovú hodnotu, ak ide o službu podľa §69.2 tak je pravda že zdaniteľnou osobou je SK firma ale jej najskôr vznikne povinnosť odviesť DPH a následne nárok na odpočet DPH takže výsledok na DPH je nula.
fafo8
03.03.11,08:49
Seychelly nie sú členom EÚ takže informácia o tom že sú plátcom DPH na Seychelloch má nulovú hodnotu, ak ide o službu podľa §69.2 tak je pravda že zdaniteľnou osobou je SK firma ale jej najskôr vznikne povinnosť odviesť DPH a následne nárok na odpočet DPH takže výsledok na DPH je nula.

Ďakujem. Keď nad tým uvažujem, tak na DPH ako vravíte nezíska nič, jedine si to dá do nákladov, čím sa mu zníži základ dane z príjmov a zaplatí nižšiu daň. No a zrejme si tým koleduje o daňovú kontrolu. Možno sa mu to oplatí lebo točí veľké peniaze...
profesional
21.10.11,06:57
Je to podvod. Na Seyseloch neexistuje DPH.