plamienka
02.03.11,15:03
Ahojte poraďáci. Chcem sa opýtať, ako mám vystaviť odberateľskú faktúru, ak mám odberateľa, ktorým je slovenská firma, ktorá má naše slovenské IČ DPH, ale aj madarske IC DPH. My sme im do madarska vyviezli tovar. Ja som im vystavila fakturu bez DPH, ako vyvoz, uviedla som na OF ich slovenske aj madarske IC DPH. Pozerala som cez stranku DRSR, ci su naozaj registrovani v madarsku a zistila som, ze su ale su tam zaregistrovani pod slovenskou adresou.
Postupovala som spravne ak som vystavila fakturu bez DPH a dam ich do suhrnneho vykazu. Chapem to tak, ze odberatel - tato slovenska firma je firma zaregistrovana v zahranici. To znamena, ze uctuje podla madarskych zakonov o uctovnictve a madari im fakturuju s madarskou DPH?
Ak ste sa s tym uz niekto stretli, tak mi prosim napiste.
ĎAKUJEM.
plamienka
10.07.12,07:19
Dobrý deň poraďáci. Chcela by som sa opýtať. Ak som dostala darom nehnuteľnosť od mojej starej mamy a po 4 rokoch ju chcem predať, musím z predaja zaplatiť daň z príjmov za rok 2012? Nehnuteľnosť nebola nikdy používaná na podnikanie. Ďakujem vám za rady.
plamienka
10.07.12,07:20
Dobrý deň poraďáci. Chcela by som sa opýtať. Ak som dostala darom nehnuteľnosť od mojej starej mamy a po 4 rokoch ju chcem predať, musím z predaja zaplatiť daň z príjmov za rok 2012? Nehnuteľnosť nebola nikdy používaná na podnikanie. Ďakujem vám za rady.