dodmen38
02.03.11,19:34
dobrý den chcel by som sa informovat ...som rozvedený 1.5 roka mam vyživovaciu povinnost na dieta 66€. dieta má 6 rokov. Moj mesačný príjem je cca 300€ popri tom splácam hypotéku ktorú sme s aj inými požičkami nadobudli počas manželstva. všetky sú na moje meno takže som po rozvode nevladal platit všetko sám a prišiel exekútor.takže so všetkými zrážkami mi z výplaty ostane 120€ a ex manželka chce žiadat aby som platil výživné aj na nu. nakolko je už od rozvodu bez práce.žije ale s priatelom koli ktorému sme sa vlastne rozviedli.návrh na rozvod podala ex.na dieta poctivo platím aj ked dieta ani nevidím-je pod jej vplivom a ona marí súdne rozhodnutie ktoré bolo mynulí rok na jej podnet ale v moj prospech. chcela totiž aby som syna videl len 2 hodiny každý nepárny týžden.no súd rozhodol že mam mat dieta celí výkend nepárny týžden. no to je ale o inom. chcem sa spítat ako je to smajetkovým vysporiadaním. ked to dám na súd bude platit aj ex polovicu tých dlžob ? dakujem......aký postup mam zvolit ?
Mária27
02.03.11,20:44
Súd vám spíše majetok aj dlhy a bude vás deliť. Majetok si rozdelíte napoly, komu sa ujde väčšia hodnota, ten doplatí tomu druhému.

Do vyporiadania majetku máte spoločný nielen majetok, ale aj dlhy. Ak ste peniaze z pôžičiek už minuli, musíte zaplatiť aj dlhy napoly; ak si ich nejakú dobu po rozvode splácal len sám, musí ti polovicu exmanželka uhradiť. Nezáleží na tom, že sú pôžičky len na tvoje meno, vznikli vám za manželstva so súhlasom oboch (neboli zatajené).

Ak však máte napr. hypotéku na byt a ty ten byt dostaneš, prevezmeš nesplatenú časť a od vyporiadania majetku ju budeš splácať sám. Pravdaže hodnota bytu sa o nesplatenú časť hypotéky zníži.
dodmen38
03.03.11,17:06
dakujem krásne za odpoved...a ešte by som poprosil info ako mám postupovat aby to vyšlo.