macula
02.03.11,20:13
Ahojte,
prosim o radu aký typ tlačiva DP mám vyplniť ak študent VŠ pracoval v roku 2010 na dohodu o pracovnej činnosti a zároveň mal príjem vo výške 124 € z nepomenovanej zmluvy §51 Občianskeho zákonníka. Môže to byť DP typu A?
macula
03.03.11,07:40
Ahojte,
prosim o radu aký typ tlačiva DP mám vyplniť ak študent VŠ pracoval v roku 2010 na dohodu o pracovnej činnosti a zároveň mal príjem vo výške 124 € z nepomenovanej zmluvy §51 Občianskeho zákonníka. Môže to byť DP typu A?
prosim, môžem považovať príjem na základe nepomenovanej zmluvy o spolupráci podľa §51 Obč.zákonníka za príjem zo závislej činnosti?
Lubo44
03.03.11,07:55
Dalo by sa to považovať aj za závislú činnosť ak by to spĺňalo podmienky uvedené v zákone. Otázka je, akú prácu na základe tej zmluvy vykonal. Ak to bola nejaká "jednorázovka" a nebola mu pri tom zrazená daň, tak by som to bral ako príležitostný príjem podľa §8, ods. 1, písm. a), kde má nárok na oslobodený príjem 5-násobku živ. minima, takže by to v DP nemusel ani uvádzať.

Ale ako hovorím, treba vedieť presne o akú prácu išlo a tiež sa pozrieť na zmluvu a jej obsah. Z nej sa dá vyčítať to, kde sa príjem zaradí.