Majočka
02.03.11,23:30
Živnostníkovi za rok 2010 robím daňové priznanie percentom príjmov - 40%.
K 31.12.2010 vediem nezaplatené pohľadávky a preplatok soc. poisťovne (len viem že má preplatok, do nákladov som dala všetko čo ako SZČO zaplatil za rok 2010 aj keď to bolo viac)- čo s tým? Mám základ dane v uzávierkových operáciách nejako upraviť o nezaplatené pohľadávky = pripočítať ich, a čo z preplatkom v soc. poisťovni? (myslím, že ešte nežiadal o vrátenie) - ak živnosť pozastavil od 04.01.2011. Alebo to budem riešiť nejak v roku 2011 - a ako?
Vie mi niekto poradiť?
Paula
02.03.11,22:43
Živnostníkovi za rok 2010 robím daňové priznanie percentom príjmov - 40%.
K 31.12.2010 vediem nezaplatené pohľadávky a preplatok soc. poisťovne (len viem že má preplatok, do nákladov som dala všetko čo ako SZČO zaplatil za rok 2010 aj keď to bolo viac)- čo s tým? Mám základ dane v uzávierkových operáciách nejako upraviť o nezaplatené pohľadávky = pripočítať ich, a čo z preplatkom v soc. poisťovni? (myslím, že ešte nežiadal o vrátenie) - ak živnosť pozastavil od 04.01.2011. Alebo to budem riešiť nejak v roku 2011 - a ako?
Vie mi niekto poradiť?



DP urobíš tak, akoby si o tom, čo sa deje v r. 2011 ani netušila. A "DP percentom príjmov - 40%" je čo za čudo? ;)
Majočka
02.03.11,22:58
Dík, Paula. Hm, to čudo sa mi podarilo. Už som asi unavená. Dík
misurka
03.03.11,04:49
Tu na porade som sa stretla už s niekoľkými tvrdeniami, že ak má SZČO preplatok v ZP (nie z titulu RZZP) alebo SP, či už z titulu PN, OČR, duplicitných platieb ap., všetky tieto neoprávnené platby do poisťovní by mali byť VNZD. Ja som sa doposiaľ tým vôbec nezaoberala, všetky uskutočnené platby som dávala do VOZD, no však po prečítaní x príspevkov tu na porade, som začala o tom pochybovať.

Živnostníkovi za rok 2010 robím daňové priznanie percentom príjmov - 40%.
K 31.12.2010 vediem nezaplatené pohľadávky a preplatok soc. poisťovne (len viem že má preplatok, do nákladov som dala všetko čo ako SZČO zaplatil za rok 2010 aj keď to bolo viac)- čo s tým? Mám základ dane v uzávierkových operáciách nejako upraviť o nezaplatené pohľadávky = pripočítať ich, a čo z preplatkom v soc. poisťovni? (myslím, že ešte nežiadal o vrátenie) - ak živnosť pozastavil od 04.01.2011. Alebo to budem riešiť nejak v roku 2011 - a ako?
Vie mi niekto poradiť?