Freeride
03.03.11,00:28
Ahojte,
spolupracujem s FO, ktore nemaju opravnenie podnikat, avsak pri spolupraci im vznika zisk. Tento zisk im budem vyplacat, cize rad by som si to dal do nakladov aby som nemusel danit to co nemam.

Bez danoveho dokladu si to nemozem dat do nakladov. Moze mi FO vystavit fakturu alebo iny danovy doklad? Ide o zisk z reklamy.
Melnick
02.03.11,23:56
Ahojte,
spolupracujem s FO, ktore nemaju opravnenie podnikat, avsak pri spolupraci im vznika zisk. Tento zisk im budem vyplacat, cize rad by som si to dal do nakladov aby som nemusel danit to co nemam.

Bez danoveho dokladu si to nemozem dat do nakladov. Moze mi FO vystavit fakturu alebo iny danovy doklad? Ide o zisk z reklamy.

Dosť málo údajov na správnu odpoveď, ale celé sa mi to vôbec nepozdáva.
Na základe čoho spolupracujete ?
Musí existovať predsa nejaká zmluva, prípadne dohoda mimo pracovného pomeru...
Neviem si predstaviť, ako môže vystaviť faktúru niekto, kto na to nemá žiadne oprávnenie.

No, je to prinajmenšom čudný postup čo chceš realizovať.
Neodporúčam! Treba najskôr upraviť vzťahy.
Freeride
03.03.11,09:37
ešte sa učím ako čo najlepšie vystihnúť môj problém, tak ďakujem za strpenie so mnou :)

ide o to, že začínam s jednou reklamnou agentúrou, budem tu vystupovať ako sprostredkovateľ medzi inzerentom a FO.

inzerent my zaplatí za reklamu, ja si isté percento nechám a zvyšok zisku vyplatím FO.

Mal by som urobiť s FO nejakú zmluvu alebo niečo podobné? Stačí keby to bolo elektronicky prijaté? ako napríklad všeobené obchodné podmienky, má to tak väčšina spoločností